Kodėl mes neturėsim tokių gražių figūrų, kokias turėjo mūsų mamos

 (1)
Mergina vertina pilvo storį
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar tau kada nors kilo klausimas, kodėl anksčiau moterys neturėjo jokių celiulitų? Gal toks dalykas net neegzistavo, o gal moterys tiesiog nežinojo, kad ta apelsino žievelė ir yra celiulitas. Ir kodėl nutukusių žmonių buvo kur kas mažiau? Logiška būtų galvoti, kad maistas tais laikais buvo sveikesnis, o fizinis aktyvumas - didesnis.

Apie tai mokslinių tyrimų žurnalas Obesity Research on Clinical Practice parašė didžiulį straipsnį ir pateikė kiek netikėtą išvadą: dauguma iš mūsų atrodys prasčiau, nei atrodė jų tėvai, būdami tokio paties amžiaus. Net ir vartojant tiek pat kalorijų bei išlaikant tokį patį fizinį aktyvumą, džiaugtis dailiomis kūno linijomis ir optimaliu svoriu mums kas sudėtingiau, nei 20-30 metų atgal. Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad net ir gyvenant taip pat, kaip gyveno mūsų tėvai, mūsų KMI bus 2,3 balais didesnis.

Priežastis mokslininkai nurodo kelias ir, tiesą sakant, jos labai logiškos. Visų pirma - tai įvairūs maisto priedai, darantys įtaką mūsų hormoninės sistemos veiklai. O juk labai nedidelė dalis žmonių gali leisti sau maitintis tik ekologiškai, pačių (ar patikimų ūkininkų) užaugintais produktais. Antra priežastis - tiesiog šokiruojantis įvairiausių vartojamų medikamentų kiekis, jų tarpe antidepresantai, kurių dėka itin didėja svoris. Ir trečia iš pagrindinių priežasčių - pasikeitusi mikrobioma. Vėlgi galime sugrįžti prie mitybos: valgome daug apdorotos mėsos, naudojame skonio stipriklius, o tai keičia visą mūsų žarnyno mikroflorą.

„Turime normaliai žiūrėti į bet kokio svorio žmones. Tinginystė ir motyvacijos neturėjimas ne vienintelė augančio svorio priežastis. Kad atrodytume taip, kaip būdami tokio paties amžiaus atrodė mūsų tėvai, turėtume kardinaliai apriboti mitybą ir labai daug sportuoti“ - išvadas straipsnio pabaigoje pateikia mokslininkai. O moralas labai paprastas: norėdama gerai atrodyti, pagal galimybes rinkis natūralius produktus, dažniau gamink namuose, nustok vaikytis dietų ir pagaliau sureguliuok savo mitybą. Daugiau rūpinkis savo fizine ir emocine sveikata, atrask mėgstamą aktyvią veiklą, kad sportas taptų malonumu. Iš esmės nieko naujo, tik savaime suprantamos tiesos, kurių kažkodėl taip ir nesilaikome.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Slenka plaukai? Metas pasitikrinti savo kraują

Kankina lūžinėjantys nagai, pablyškusi oda ar staiga pradėję slinkti plaukai? Daugelis mano, kad pagrindinės to priežastys yra nuolatinis stresas, įtampa darbe ar miego trūkumas. Visa tai turi nemažai įtakos, tačiau dažniausiai priežastys yra kur kas gilesnės. Sveikatos specialistų teigimu, jaučiant šiuos simptomus vertėtų atkreipti dėmesį į kraujo būklę.

Intymios vietelės grožis - kas labiausiai kaitina vyrų geismą

Mūsuose vis dar gyvuojantis įsitikinimas, esą gražu tai, kas natūralu - retai kada pasitvirtina realybėje. Vyrai tikina, kad jiems patinka natūralus moters grožis, tačiau kuomet reikia rinktis, vis tik prioritetą teikia subtiliai pasidažiusioms merginoms. Lygiai tas pats ir su intymesniais klausimais: kalbame apie natūralumą, o iš tiesų...?

Štai kokia turėtų būti tavo pilvo apimtis, jei rūpiniesi savo sveikata

Įprasta manyti, kad riebalai - blogis, kuris ne tik gadina mūsų išvaizdą, bet ir kenkia sveikatai. Tačiau ar žinote, kad riebalai - viena iš pagrindinių mūsų organizmo maisto medžiagų, ir jie mums būtini?

Nustebsi sužinojusi, kas yra geriausias vitamino D šaltinis

Pastaruoju metu apie vitamino D naudą ir jo trūkumo pavojus kalbama kone kasdien. Jau bene kiekvienas žino, kad vitamino D deficitas gali sukelti tokias ligas, kaip depresija, peršalimas, astma, diabetas, osteoporozė, vėžiniai susirgimai.

Ką kiekviena turėtų žinoti apie higieninius paketus, tamponus ir kasdienius įklotus (1)

Neabejojame, tu labai atsakingai ir atidžiai renkiesi odos ir plaukų priežiūros priemones, – ir tai yra puiku! Tačiau ar lygiai tiek pat dėmesio skiri ir savo intymiosios srities higienai? O ši sritis ypač jautri, tad jai bet kas netiks – juk nenori nei infekcijų, nei sudirginimo. Kaip išsirinkti tai, kas geriausia?

Lengva, skani ir sveika mityba - apie veganizmą kalbamės su Vente Viteikaite

“Augalinė mityba išties labai įvairi – vien pieno įmanoma pasiruošti net keliolikos rūšių, – sako veganė, festivalio “Vegfest LT” organizatorė Ventė Viteikaitė. – Įkvėpimo galima semtis iš Azijos, Afrikos šalių virtuvių, Viduržemio jūros regione taip pat gausu daržovių patiekalų, net lietuviai turi daug tradicinių patiekalų, kurie yra vegetariški ar veganiški. Juk iki pat XX a. mėsa buvo laikoma prabangos dalyku – ją išgalėjo valgyti tik ponai.”

7 grožio patarimai: mažiau raukšlių, pigmentinių dėmių ir kitų odos problemų

Moksliniais tyrimais patvirtinta: tinkamas maistas gali padėti spręsti odos problemas – nuo aknės iki pernelyg greito senėjimo. Taigi oda ilgiau išliks jauna ir labiau švytės, jei laikysies šių gardžiai paprastų mitybos taisyklių.

Naudingos gudrybės toms, kurias nuolatos kankina nemiga

Didžiausia klaida, kurią darome prieš eidamos gulti: mes nesiruošiame naktiniam poilsiui pamažu. Kad organizmas nugrimztų į palaimingą snaudulį, jam reikia šiek tiek pagelbėti. Štai taip.

14 produktų, kurie ypatingai svarbūs tavo kepenims

Reta iš mūsų prisimena kepenis, kol jos veikia be sutrikimų. O juk būtent jos, bitės darbininkės, atlieka daugiau kaip šimtą įvairiausių funkcijų, perdirbdamos viską, ką suvalgome ir išgeriame. Kitaip tariant, kepenys – tai mūsų asmeninė filtravimo sistema, sugerianti viską, kas bloga, ir išleidžianti tik tai, kas gera.

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.