Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose

 (1)
Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tikrai rastum nedaug porų, kurios miega atskirose lovose. Greičiausiai dėl to, kad dauguma tiesiog neturi galimybių turėti atskirus kambarius. Tačiau ne mažiau svarbi priežastis - mūsų įsitikinimas, kad miegojimas vienoje lovoje yra savotiškas darnių santykių garantas. Juk įprastai į atskirus namų kampus išsiskirstome tik rimtai susipykę. Vis dėlto kai kurioms poroms vertėtų apsvarstyti galimybę miegoti atskirai.

Miego specialistas Neilas Stanley tikina, kad daugumai porų miegojimas kartu tik kenkia - vienas iš partnerių knarkia, kitas naktimis vartosi... Visa tai sutrikdo ramų miegą, kuris labai svarbus savijautai ir kitos dienos nuotaikai. Neišsimiegoję tampame irzlūs, priekabesni, labiau linkę pyktis dėl smulkmenų. Atliktas miego tyrimas atskleidė, kad kartu miegančios poros nei 50% dažniau neišsimiega nei tie, kurie miega atskirai.

Anot Neilo, miegojimas kartu yra tik šiuolaikinio gyvenimo įprotis - gyvendami perpildytuose miestuose ir mažesnėse erdvėse tiesiog racionaliai pasirenkame sprendimą miegoti kartu ir taip taupyti vietą. Tačiau nuo seniausių laikų sutuoktinių poros miegodavo atskirose lovose, o Senovės Romos laikais bendra lova buvo skirta tik seksualinei sueičiai. Tad miego specialistas, kuris su žmona praktikuoja miegojimą atskirai, tą patį pataria išbandyti ir kitoms poroms: „Žinoma, viskas priklauso nuo to, kaip jaučiatės laimingesni. Jeigu miegodami kartu puikiai išsimiegate, nereikia nieko keisti. Tačiau priešingu atveju nebijokite pokyčių, nes tai gali turėti teigiamą įtaką jūsų santykiams“ - pataria jis.

Jam antrina ir sociologas Robertas Meadowsas: „Psichologiniu požiūriu dauguma iš mūsų miegodami su partneriu jaučiasi saugesni, todėl mano, kad išsimiega geriau, tačiau realybėje dažniausiai viskas vyksta priešingai“. Sociologo atliktas tyrimas patvirtina jo žodžius: miegant kartu, miego sutrikimų tikimybė išauga 50%, nei miegant atskirai. Vis dėlto nepaisant nuolatinių trukdžių, tokių kaip knarkimas ir vartymasis lovoje, dauguma porų vis tiek renkasi miegojimą vienoje lovoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.