Kodėl jokiu būdu negalima šalinti plaukelių iš nosies (video)

 (8)
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šią savaitę vizažistė ir kosmetologė Sepi Balini paskelbė vaizdo įrašą, kuriame jai buvo atlikta nosies plaukelių depiliacija vašku. Tikriausiai dauguma instinktyviai prisidengė nosis, juk koks tai skausmas! „Tu privalai padaryti tai, ką privalai“, – parašė Sepi po įrašu, kuriame kosmetologė į nosies šnerves kiša du vaškuotus pagaliukus.

Po šia vaizdo medžiaga pasipylė pasibaisėjusių žmonių komentarai. Ir ne veltui, juk nosies plaukelių depiliacija vašku nėra pati geriausia idėja. Ne vien dėl skausmo – nors, žinoma, nosies plaukelių šalinimas neabejotinai bus labai skausmingas – bet ir dėl potencialaus pavojaus sveikatai. Kaip paaiškino Didžiosios Britanijos otolaringologijos asociacijos ENT UK garbės sekretorius ir Jameso Paget universitetinės ligoninės garbės konsultantas-rinologas Carlas Philpottas, nosies plaukeliai vaidina svarbų vaidmenį mūsų organizmo sveikatos palaikymo sistemoje, kvėpavimo metu sulaikydami dulkes ir purvo daleles iš aplinkos, kad jos nepatektų giliau.

Pašalinę šiuos plaukus mes plačiai atveriame vartus visam purvui ir kitoms smulkioms dalelėms ore, kuriomis kvėpuojame, ir netenkame vieno apsaugos nuo mikrobų ir kitų nemalonumų lygmens. Be to, depiliuojant vašku, jautri šnervių oda gali būti pažeista, joje gali atsirasti įtrūkimų, o tai atveria kelią infekcijai. Nors C. Philpottas sako, kad nosies plaukelių šalinimas vašku gali būti ir saugus – kol nosis sveika, o vaškas nenudegina šnervių vidaus. Jis taip pat paneigė internete seniai sklandantį mitą, teigiantį, kad netinkamai išrautas vienas magiškas nosies plaukelis gali sukelti vidinį kraujo išsiliejimą į smegenis ir padaryti neatitaisomą žalą sveikatai. Tai netiesa!

Bet iš esmės, kentėti skausmo dėl nosies plaukų rovimo tiesiog neverta. Juk žmogus buvo sutvertas su nosies plaukeliais – tad nėra ko jų gėdytis. Šnervės tikrai nėra dar viena kūno vieta, kuri turėtų būti visiškai beplauke. O jei plaukai kyšo iš šnervių, geriausias būdas su jais susidoroti – tvarkingai patrumpinti žirklutėmis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.