Ko nereikėtų daryti prieš lankantis pas ginekologą?

Kiekvienai moteriai kartą per metus patartina apsilankyti pas ginekologą. Atrodytų, ko čia bijoti – juk apžiūra netgi nėra skausminga. Ir vis dėlto vargu ar rastume moterį, kuriai patikrinimas ginekologo kabinete nekeltų nė menkiausio streso. Kaip pasiruošti apžiūrai ir ko vis dėlto tikėtis? COSMO skuba atsakyti į visus nekuklius tavo klausimus!
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar reikia skusti gaktos plaukus?
NE! Tavo intymi šukuosena jokios įtakos apžiūrai neturi. Tiesa, nerekomenduojama eiti pas ginekologą netrukus po depiliacijos ar ką tik nusiskutus plaukelius – sudirgusi, paraudusi oda gali būti ir kai kurių infekcijų požymis, taigi kad patvirtintų arba atmestų diagnozę gydytojas tikriausiai rekomenduos ateiti tau kitą kartą.

Ar reikia apsiprausti?
TAIP! Tačiau jokiu būdu nenukreipk į lytinius organus tiesioginės dušo srovės, kad neišplautum paprastai ten esančių bakterijų ir laboratorijoje galėtų ištirti tavo makšties florą. Taigi pakaks įprastai apsiprausti po dušu ar vonioje. Jei eini pas ginekologą po darbo – prieš eidama į apžiūrą tą vietą švelniai brūkštelėk vandeniu suvilgyta servetėle.

Ar galima turėti lytinių santykių prieš apžiūrą?
NE! Pageidautina – netgi 2–3 dienas prieš apžiūrą susilaikyti nuo lytinių santykių. Makštyje likę spermos ar lubrikanto dalelės gali iškreipti tyrimų parodymus.

Ar prieš pat einant pas ginekologą galima eiti į tualetą?
TAIP! Ginekologinės apžiūros metu tavo šlapimo pūslė turėtų būti tuščia, todėl jei jauti bent menkiausią poreikį – būtinai prieš eidama pas gydytoją užsuk į tualetą. Tada ir tu patogiau jausiesi kai gydytojas spustelės tavo pilvą, ir apžiūra bus efektyvesnė.

Ar svarbu, kuriuo ciklo metu planuoju eiti pas ginekologą?
TAIP! Planinei apžiūrai geriausia tiks pirmosios dienos po mėnesinių. Tuo metu imunitetas šiek tiek nusilpsta ir galima lengviau aptikti net ir kol kas ne itin išreikštas infekcijas. Be to, šiuo ciklo metu atlikti gimdos kaklelio tyrimai laikomi patikimiausiais.

Ar galima prieš apžiūrą gerti vaistų?
Ir TAIP, ir NE. Viskas priklauso nuo to, kokius vaistus ir kokiu tikslu vartoji. Pavyzdžiui, jei kaip tik dabar baigei antibiotikų kursą – vizitą verčiau nukelk 2–3 savaitėms. Tas pats rekomenduotina pavartojus hormoninių vaistų. Bet jei prieš keletą dienų išgėrei tabletę nuo galvos skausmo – tyrimams tai įtakos neturės. Tiesa, jei sergi lėtine liga ir vaistus tenka vartoti nuolat, vizito neatidėliok, tik būtinai pasakyk gydytojui apie vartojamus preparatus.

Ar ginekologas gali kišti pirštus į išangę?
TAIP! Vidaus lytinių organų patikrinimas čiuopimo būdu atliekamas įkišus pirštą (arba du pirštus) į makštį arba išangę – pastaruoju būdu dažniausiai tiriamos lytinių santykių dar neturėjusios merginos, kad apžiūros metu nebūtų pažeista mergystės plėvė. Svarbiausia – atsipalaiduok ir nebijok, tai nėra skausminga.

Ar ginekologas gali čiupinėti krūtis?
TAIP! Viena iš ginekologinės apžiūros dalių – krūtų patikrinimas. Jei ginekologas apčiuops įtartinų darinių ar pastebės kitų nukrypimų nuo normos – veikiausiai nusiųs tave konsultacijai pas mamologą.

Ar reikia baimintis atvirai kalbėti?
NE! Neturėtum kuklintis atsakydama į klausimą, kaip saugaisi nėštumo, kiek lytinių partnerių turėjai, ar esi sirgusi LPL ligomis ir pan. Kištis į tavo asmeninį gyvenimą, stebėtis ar atvirai moralizuoti ginekologas neturi teisės. Tiesa, visai kas kita kalbai pakrypus apie tavo sveikatą. Jei ginekologas mato, kad tavo pasirinktas kontracepcijos būdas tau netinka ar dažna lytinių partnerių kaita turi įtakos tavo sveikatai, įspėti tave apie galimas grėsmes – jo pareiga. Bet vis dėlto jei manai, kad ginekologas elgiasi netaktiškai ar tavo nuomonė su jo pozicija nesutampa (pvz. esi natūralaus šeimos planavimo šalininkė, o jis bando tau įpiršti kontraceptines tabletes, arba atvirkščiai) – visada turi teisę nueiti ir savo problemas aptarti su kitu gydytoju.

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.