Kaip migreną išgyvena vyrai ir kaip - moterys

© fotolia.com

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Migrena – viena dažniausių laikiną nedarbingumą sukeliančių ligų, dargi atimanti iš paciento kone visas jėgas. Veriantis galvos skausmas, sutrikęs regėjimas, jautrumas šviesai, garsams, kvapams, vėmimas ir vienintelė mintis: „Kada gi viskas pasibaigs?“. Ir nors didžioji dauguma migrenos aukų – moterys, vyrai taip pat kenčia nuo nepakeliamų migrenos priepuolių. O įdomu tai, kad vyrų ir moterų migrena skiriasi. Šie skirtumai pastebėti atliekant įvairius tyrimus, apklausas apie migreną, kuriose dalyvavo abi lytys, - rašo portalas Vlmedicina.lt

Vyrai įvairiuose tyrimuose ir apklausose akcentavo fizinį išsekimą po priepuolio. Skalėje nuo 1 iki 10 vyrai savo priepuolio stiprumą ir skausmus dažniausiai įvertindavo penkiais balais. Vidutiniškai jų priepuolis nuo pat pirmųjų ženklų iki skausmo atakos pabaigos trukdavo 6 valandas ir 31 minutę. Per mėnesį vyrai vidutiniškai patirdavo 6 migrenos priepuolius. Iš įvairiuose tyrimuose, susijusiuose su migrena, dalyvavusių vyrų tik 53 proc. vartodavo vaistus nuo migrenos. Kas dar? Vyrai akcentuodavo jautrumą šviesai, depresiškas nuotaikas prieš priepuolį ir po jo.

O kaip viskas vyksta moterų pasaulyje? Moterys fizinio nuovargio nebuvo linkusios taip akcentuoti, tačiau jos stipriau akcentavo emocinį išsekimą. Be to, kitaip nei vyrai, moterys dažnai priepuolius susiedavo su oro pokyčiais. Net 50 proc. moterų migrenos priežastimi įvardindavo būtent oro pokyčius. Skausmo skalėje nuo 1 iki 10 migrenos priepuolių sukeltą skausmą moterys įvertindavo stipriau – net šešiais balais. O pats priepuolis taip pat trukdavo ilgiau – net 7 val. ir 37 min. Per mėnesį moterys vidutiniškai turi vienu priepuoliu daugiau nei vyrai, – tai yra 7 priepuoliai per mėnesį. Kadangi moterys kenčia stipresnius, ilgesnius, dažnesnius priepuolius, didesnė jų dalis imasi vaistų – net 60 proc. jų vartoja medikamentus priepuoliui ir būklei sušvelninti. Svarbus moterų pojūčiai, susiję su priepuoliu, buvo padidėjęs jautrumas kvapams, dažnesnis pykinimas.

Taigi moterys iš tiesų dažniau ir stipriau kovoja su itin nemalonia būkle ir čia jų silpnąja lytimi niekaip nepavadinsi. Ir nors tikslios migrenos priežastys nenustatytos, abiem lytims mokslininkai pataria daugiau dėmesio skirti miegui, poilsiui, hormoninei sistemai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Ginekologė įspėja: dėl šių priežasčių intymios infekcijos gali atsinaujinti

Gyvenime yra dalykų, kuriuos darome per daug nesusimąstydamos. Pavyzdžiui, renkamės apatines kelnaites rytais. Tai toks natūralus veiksmas, kad greičiausiai net negalėtum pasakyti, kokios spalvos kelnaites šiandien mūvi. Tiesa?

Kokie požymiai išduoda, kad tavo organizmui trūksta vitamino B12

Skirtingai nuo vitamino D, kurį gali pagaminti mūsų organizmas, B12 į organizmą gali patekti tik per išorinius šaltinius. B12 yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmas naudoja DNR sintezei, nervų ir kraujo ląstelių gamybai, jis aprūpina organizmą deguonimi. O jei organizmui trūksta deguonies, nuolat jausi nuovargį, kad ir kiek valandų miegosi.

Jaunos merginos istorija: nekaltybę praradau du kartus

Jei pameni, visai neseniai rašėme apie 21 metų Laurą, kuriai buvo nustatytas Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser sindromas arba kitaip - itin reta makšties patologija, kuomet makštis tiesiog nesusiformuoja.

Masažistas iš Egipto atskleidė, kokias klaidas darome kovodamos su celiulitu

Pasirodę pirmieji saulės spinduliai visoms moterims kasmet primena – atėjo laikas ruoštis suknelių ir sijonų sezonui! Vis dėlto, pasiruošimas gali ir nebūti toks džiuginantis kaip už lango šviečianti saulė.

Natūralios arbatos, kurios skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo

Lieknėti gurkšnojant gardžią arbatą būtų puiku! Panašiai kaip lieknėti gulint ant sofos ir žiūrint televizorių. Tik kyla logiškas klausimas: ar tai įmanoma?

7 efektyviausi pratimai norinčioms dailesnių kūno linijų

Jei esi iš tų merginų, kurioms kantrybės sporto salėje užtenka tik 20 minučių, tuomet mūsų paruošti sporto pratimai tau tikrai tiks ir patiks. O ir į sporto salę eiti nereikės - pratimus galėsi atlikti namuose.

Seksas per mėnesines - kodėl verta tai išbandyti kiekvienai (2)

Kuomet COSMO skaitytojų klausėmė, ką jos mano apie seksą „tomis dienomis“, net 54% merginų anoniminėje apklausoje tarė TAIP! Ir skubame nuraminta tas, kurios nė karto to nebandė: kraujai upeliais tikrai nebėga, tad jei pergyveni būtent dėl to – tikrai neverta.

Liga, kuri įtraukia vis daugiau merginų: kai valgymo sutrikimai pasiglemžia gyvenimą

Jos jaučiasi išskirtinės. Vadina viena kita “Anomis” (plg., “anoreksija”). Susitikusios savo slaptose interneto svetainėse diskutuoja, kaip išgyventi dieną su šimtu kalorijų, kaip paruošti varškėčius be miltų bei kiaušinių ir apgauti gydytojus.

Mirtina kova su kalorijomis: niekas neįsivaizduoja, kokia buvau laiminga sverdama 35 kilogramus

Pasaulį jau kelis dešimtmečius krečia lieknumo karštinė. Neatsilaikėme prieš ją ir mes. Nors negailestinga kova su kalorijomis kartais baigiasi mirtimi.

O kurgi jos dingo? Kodėl metant svorį akivaizdžiai sumažėja krūtys

Pirkti dydžiu mažesnius džinsus, kuomet numeti tuos nelemtus kelis kilogramus, labai malonu. O mažesnis liemenukas tikrai nedžiugina... Deja, lieknėjimas turi ir tokį šalutinį efektą.