Kaip atpažinti pirmuosius salmoneliozės simptomus

© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Net per 250 įvairių ligų kyla dėl suvalgyto netinkamo maisto. Viena dažniausiai pasitaikančių bakterinių žarnyno infekcijų – salmoneliozė. Kasmet Lietuvoje nustatoma nuo 2 iki 3 tūkstančių šios ūmios žarnyno infekcijos atvejų. Sergančiųjų salmonelioze ženkliai padaugėja šiltuoju metų laiku – nuo gegužės pradžios iki spalio pabaigos.

Sirgusieji salmonelioze dalijasi nemaloniais atsiminimais

Salmoneliozė nėra ta liga, į kurią reikėtų numoti ranka tikintis, kad viskas praeis savaime. Svarbu atpažinti ligos simptomus ir kreiptis pagalbos į medikus“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja infektologė Gabrielė Gaižutytė.

„Salmonelioze esu sirgęs du kartus. Manau, kad pirmą kartą užsikrėčiau ragaudamas kepinių tešlą – nuo vaikystės ją labai mėgstu. Antrą kartą salmonelių pasigavau vartodamas žalius kiaušinius, – pasakoja vilnietis Tadas. – Niekam nelinkiu to patirti, ką iškentėjau abu kartus. Susirgęs dvi dienas nė kąsnio negalėjau praryti. Pilvo skausmai, bent jau man, buvo nežmoniški. Šaltis krėtė taip, kad atrodė, jog nuogas guliu ant sniego. O kur dar vėmimas ir viduriavimas mažiausiai penkis kartus per valandą.“

„Praėjusią vasarą nusipirkau keptos vištienos filė. Tikriausiai mėsa buvo nepakankamai gerai iškepta. Suvalgius jau po pusdienio pradėjo skaudėti pilvą, pykinti. Vėmiau visa naktį, o ryte temperatūra pakilo iki 40 laipsnių. Teko kviesti greitąją medicinos pagalbą. Paguldė mane į ligoninę. Ten buvau septynias dienas. Šiek tiek pagerėjo po poros parų, bet viduriavimas tebebuvo žiaurus – išmatos žalios spalvos ir baisiausiai dvokiančios. Per visas dienas, praleistas ligoninėje, man sulašino, manau, gal 12 litrų lašinių su vaistais ir gliukoze. Valgiau tik džiūvėsėlius ir sultinius. Visiškai atsigavau po gero mėnesio. Galiu pasakyti, kad toje ligoninėje palatos pilnos gulinčių su tokia pat diagnoze. Tad patariu geriau nerizikuoti ir nevalgyti bet kur ir bet ko, ypač vasarą“, – savo ligos istorija pasidalino kitas vilnietis Rimgaudas.

Koks pavojus slypi kasdieniame gyvenime

Salmoneliozės, nemalonios ir skausmingos ligos, priežastimi gali tapti netinkamai laikomi neaiškios kilmės mėsa ar kiaušiniai, net jei jie panaudoti kaip kitų patiekalų ingredientai ir nėra tinkamai termiškai apdoroti.

Infekcija galima užsikrėsti ir per įrankius (mėsmales, peilius, pjaustymo lenteles), jei jie buvo naudoti ruošiant užkrėstą maistą ir, tinkamai nenuplovus, naudojami toliau.

Salmoneliozės šaltiniu gali būti persirgę ar sveiki salmonelių nešiotojai, ypač jei jie dirba pieno, mėsos, kulinarinių gaminių parduotuvėje ar skerdykloje. Asmens higienos sąlygų nesilaikančios mamos gali užkrėsti savo kūdikius, kurie šia infekcija užsikrečia labai lengvai, o perserga daug sunkiau nei suaugusieji.

Kaip išvengti salmoneliozės

„Amerikiečių mokslininko Salmono vardu pavadintų ligos sukėlėjų salmonelių priskaičiuojama apie 2 000 tipų. Lietuvoje jų randama per 80 tipų“, – sako gyd. G. Gaižutytė ir priduria, kad užsikrėsti salmonelioze gali kone kiekvienas. Tačiau kiekvienas iš mūsų gali iki minimumo sumažinti riziką tapti šios ligos auka, tereikia laikytis kelių svarbių taisyklių.

Salmonelės per 10 minučių žūva veikiant aukštai – 80 laipsnių – temperatūrai. Taip pat pražūtingai jas veikia dezinfekavimo medžiagos, bet sausai aplinkai ir šalčiui salmonelės yra gana atsparios. Jos puikiai išgyvena užšaldytuose produktuose. Jei pastarieji atšildymui paliekami kambario temperatūroje, salmonelės nedelsdamos ima daugintis. Palankiausia joms – 20–40 laipsnių temperatūra.

Salmoneliozės ir kitų bakterinių žarnyno infekcijų galima išvengti vartojant tik tinkamai, tai yra pakankamai gerai termiškai, apdorotą gyvulinės kilmės maistą.

Šaldytuve reikia saugiai atskirti paruoštą vartoti maistą nuo žalios mėsos, daržovių ar kiaušinių.

Pagaminto maisto nereikėtų laikyti kambario temperatūroje, nes jame pradeda daugintis bakterijos. Ypač rizikinga valgyti vakare ant šventinio stalo kelias valandas buvusius ir nesuvalgytus maisto likučius. Gaila išmesti? Tikėtina, kad juos vis tiek išmesite, tik jums gana nemaloniu ir skausmingu būdu.

Būtina nuolat plauti rankas: prieš ruošiant maistą, ypač kai liečiamasi prie žalios mėsos, kiaušinių ar žalių daržovių, prieš valgį, o po maisto tvarkymo ar ruošimo dera labai kruopščiai nuplauti įrankius, indus ir virtuvės paviršius šiltu vandeniu ir indų plovikliu.

Ką daryti, jei nepavyko išvengti ligos

Kaip atpažinti salmoneliozės simptomus? Gyd. G. Gaižutytė sako, kad užsikrėtus šia liga po kelių valandų ar poros parų pasireiškia pilvo ir galvos skausmai, viduriavimas ir karščiavimas iki 40 laipsnių. Jei salmonelėmis užsikrečia stiprų imunitetą turintis žmogus, jis gali pasveikti namuose per keletą dienų gerdamas skysčius. Sergant sunkiau, tenka gydytis ligoninėje.

Šia infekcija sunkiau serga senyvi žmonės, kūdikiai ir paaugliai – tie, kurių imuninė sistema silpniausia. Jiems salmonelės iš žarnyno gali patekti į kraujotakos sistemą, iš ten – į vidaus organus ir sukelti sepsinę būklę ar netgi mirtį.

Salmoneliozė diagnozuojama remiantis klinikiniais simptomais, laboratoriniais ir mikrobiologiniais tyrimais. Gydytojams infektologams taip pat svarbu žinoti apie ligonio valgytą maistą, jo paruošimo būdą. Būtina pasidomėti, kaip jaučiasi kiti asmenys, valgę tuos pačius produktus. Jei paaiškėja, kad infekcija užsikrėtė ir kiti asmenys, reikia įvertinti ir jų klinikinę būklę.

Sergant labai svarbu vartoti daug skysčių: vandens, nesaldintos arbatos. Jei per porą dienų ligos simptomai nesumažėja, dera ieškoti medikų pagalbos. Nedelsiant kreiptis į gydytoją privalu: jei jaučiami stiprūs pilvo skausmai, tuštinamasi su kraujo priemaišomis, sumažėja šlapimo išskyrimas ar sutrinka sąmonė. Infekcijos sukeltas vėmimas ir viduriavimas gali turėti rimtų pasekmių, nes žmogus netenka daug gyvybiškai svarbių medžiagų.

Persirgus salmonelioze reikėtų laikytis specialios dietos ir savaitę vengti valgyti saldžių pieno produktų, sulčių, kepto ir aštraus maisto, žalių vaisių ir daržovių. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog tikslinga bent 10 dienų vartoti gerąsias žarnyno bakterijas – probiotikus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Slenka plaukai? Metas pasitikrinti savo kraują

Kankina lūžinėjantys nagai, pablyškusi oda ar staiga pradėję slinkti plaukai? Daugelis mano, kad pagrindinės to priežastys yra nuolatinis stresas, įtampa darbe ar miego trūkumas. Visa tai turi nemažai įtakos, tačiau dažniausiai priežastys yra kur kas gilesnės. Sveikatos specialistų teigimu, jaučiant šiuos simptomus vertėtų atkreipti dėmesį į kraujo būklę.

Intymios vietelės grožis - kas labiausiai kaitina vyrų geismą

Mūsuose vis dar gyvuojantis įsitikinimas, esą gražu tai, kas natūralu - retai kada pasitvirtina realybėje. Vyrai tikina, kad jiems patinka natūralus moters grožis, tačiau kuomet reikia rinktis, vis tik prioritetą teikia subtiliai pasidažiusioms merginoms. Lygiai tas pats ir su intymesniais klausimais: kalbame apie natūralumą, o iš tiesų...?

Štai kokia turėtų būti tavo pilvo apimtis, jei rūpiniesi savo sveikata

Įprasta manyti, kad riebalai - blogis, kuris ne tik gadina mūsų išvaizdą, bet ir kenkia sveikatai. Tačiau ar žinote, kad riebalai - viena iš pagrindinių mūsų organizmo maisto medžiagų, ir jie mums būtini?

Nustebsi sužinojusi, kas yra geriausias vitamino D šaltinis

Pastaruoju metu apie vitamino D naudą ir jo trūkumo pavojus kalbama kone kasdien. Jau bene kiekvienas žino, kad vitamino D deficitas gali sukelti tokias ligas, kaip depresija, peršalimas, astma, diabetas, osteoporozė, vėžiniai susirgimai.

Ką kiekviena turėtų žinoti apie higieninius paketus, tamponus ir kasdienius įklotus (1)

Neabejojame, tu labai atsakingai ir atidžiai renkiesi odos ir plaukų priežiūros priemones, – ir tai yra puiku! Tačiau ar lygiai tiek pat dėmesio skiri ir savo intymiosios srities higienai? O ši sritis ypač jautri, tad jai bet kas netiks – juk nenori nei infekcijų, nei sudirginimo. Kaip išsirinkti tai, kas geriausia?

Lengva, skani ir sveika mityba - apie veganizmą kalbamės su Vente Viteikaite

“Augalinė mityba išties labai įvairi – vien pieno įmanoma pasiruošti net keliolikos rūšių, – sako veganė, festivalio “Vegfest LT” organizatorė Ventė Viteikaitė. – Įkvėpimo galima semtis iš Azijos, Afrikos šalių virtuvių, Viduržemio jūros regione taip pat gausu daržovių patiekalų, net lietuviai turi daug tradicinių patiekalų, kurie yra vegetariški ar veganiški. Juk iki pat XX a. mėsa buvo laikoma prabangos dalyku – ją išgalėjo valgyti tik ponai.”

7 grožio patarimai: mažiau raukšlių, pigmentinių dėmių ir kitų odos problemų

Moksliniais tyrimais patvirtinta: tinkamas maistas gali padėti spręsti odos problemas – nuo aknės iki pernelyg greito senėjimo. Taigi oda ilgiau išliks jauna ir labiau švytės, jei laikysies šių gardžiai paprastų mitybos taisyklių.

Naudingos gudrybės toms, kurias nuolatos kankina nemiga

Didžiausia klaida, kurią darome prieš eidamos gulti: mes nesiruošiame naktiniam poilsiui pamažu. Kad organizmas nugrimztų į palaimingą snaudulį, jam reikia šiek tiek pagelbėti. Štai taip.

14 produktų, kurie ypatingai svarbūs tavo kepenims

Reta iš mūsų prisimena kepenis, kol jos veikia be sutrikimų. O juk būtent jos, bitės darbininkės, atlieka daugiau kaip šimtą įvairiausių funkcijų, perdirbdamos viską, ką suvalgome ir išgeriame. Kitaip tariant, kepenys – tai mūsų asmeninė filtravimo sistema, sugerianti viską, kas bloga, ir išleidžianti tik tai, kas gera.

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.