Kada reikėtų susirūpinti dėl per didelės krūtinės?

 (34)
Nors daugybė vyrų dideles moters krūtis laiko privalumu, retas jų pagalvoja apie didelių krūtų savininkių patiriamas sveikatos problemas ir nepatogumus. Plastinės chirurgijos klinika „VitkusClinic“ pastebi, kad kasmet vis daugiau moterų, kenčiančių nuo didelių krūtų keliamų sveikatos problemų, ryžtasi krūtų korekcijos operacijai. „Žiūriu į save ir džiaugiuosi. Jaučiuosi puikiai!“, - sako garsi dainininkė Irena Starošaitė Žvagulienė praėjus dviems mėnesiams po operacijos.
Krūtinė
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Krūtinės korekcijos – sumažinimo ir pakėlimo – operacijos yra antros pagal dažnumą po krūtų augmentacijos operacijos – vien mūsų klinikoje jų atliekame kone kiekvieną savaitę. Ir tai nėra tik vyresnio amžiaus moterų identifikuojama problema – turime daug jaunų pacienčių, merginų, net ir 18 metų, nors, žinoma, vyresnės moterys su tuo susiduria gerokai dažniau“, – sakė klinikoa direktorė Vita Degutienė.

Pasak jos, dažniausiai į plastikos chirurgus kreipiasi moterys, kurių krūtinės dydis yra E, F ar dar didesnis. Moterys paprastai prašo operacijos metu sumažinti krūtinę iki C ar B dydžio. „Pasitaiko atvejų, kai operacijos metu nuo kiekvienos krūties mikrochirurgai pašalina po tris ar net dar daugiau kilogramų svorio. Galite tik įsivaizduoti, kokį palengvėjimą ir fizinių patogumų suteikia iki patogaus dydžio sumažėjusi krūtinė. Atlikus krūtų mažinimo operaciją, išsprendžiama daugybė moterį lydinčių problemų“, – sakė VU Santariškių klinikų plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centro direktorius prof. K.Vitkus.

Kaip su cukraus maišais po kaklu

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, mikrochirurgas Renaldas Vaičiūnas aiškina, kad norintys suprasti, kaip jaučiasi didelę krūtinę turinčios moterys, gali įsivaizduoti tokį palyginimą: pasikabinti po kaklu keletą kilogramų cukraus maišelių ir nešioti juos kiekvieną dieną.

„Toks svoris turi daug žalojančių faktorių, kuriuos išsprendžia tik operacija, nes net ir geriausios liemenėlės šių problemų nesumažina – liemenėlės petnešėlės įsiręžia į pečius, suformuodamos vagas, kurios išlieka visą gyvenimą“, – teigia R. Vaičiūnas.

Moterys, turinčios dideles krūtis, dažnai kenčia dėl kaklo, nugaros, stuburo skausmų, atsiranda odos pažeidimų, iššutimų, egzemų, moterims sunku rasti tinkamą liemenėlės ir drabužių dydį, jos jaučia diskomfortą sportuodamos ar net psichologinius kompleksus.

Kriterijus – atstumas tarp krūtinkaulio ir spenelio

Prof. Kęstučio Vitkaus teigimu, bėgant metams visų moterų krūtų forma kinta. Taip yra dėl to, kad jos laisvai kabo ant krūtinės ląstos, neturi jokių raiščių nei sijų.

„Moters nėštumo, žindymo periodu, krūtų liaukos ima kaupti skysčius, kitas medžiagas, jos praranda jaunatvišką išvaizdą ir stangrumą. Keičiasi ir mažų, ir didelių krūtų kontūrai. Tačiau didesnės krūtys dėl savo svorio nusvyra labiau. Kartais krūtys būna tokios didelės, kad spenelis nuo krūtinkaulio nutolsta 30-40 ir daugiau centimetrų. Tuo tarpu moteriai, sveriančiai maždaug 50-70 kg, tas atstumas turėtų būti ne didesnis nei 18-20 cm“ – aiškino K. Vitkus.

Atliekamos dvi operacijos

K. Vitkaus teigimu, didelių krūtų sukeltus neigiamus padarinius sveikatai jaučiančioms moterims atliekamos dvi operacijos – krūtų sumažinimo ir jų pakėlimo (mastopekcija). Beje, moterims, kurios kenčia nuo gigantomastijos (didelių krūtų), nustačius organizmą žalojančius faktorius, krūtų mažinimo operacijos kompensuojamos iš ligonių kasų privalomojo draudimo lėšų.

Mastopekcijos metu chirurgai pacientei pašalina odos perteklių, o pieno liaukas ir spenelius pakelia aukščiau. Labai dažnai mastopeksijos metu dar atliekama ir aureolių bei spenelių mažinimo operacija. 

„Pirmieji chirurginiai krūtų pakėlimo metodai buvo labai grubūs. Operacijos metu buvo išpjaunamas odos plotas, o po to suveržiamas. Krūtys gražią formą išlaikydavo maždaug pusantrų metų. Tačiau oda yra pats nepatikimiausias organas: po kurio laiko ji išsitempdavo, liaukos įgydavo tą pačią formą, krūtys nusileisdavo, – aiškino profesorius. – Tuo tarpu šiuolaikinis krūtų mažinimo ir pakėlimo metodas yra daug sudėtingesnis, jo efektas išlieka ilgam laikui. Operacijos metu liaukos performuojamos, paploninamos, rezekuojamos iš šonų, pakeliamos. Taip siekiama kaip įmanoma labiau priartėti prie klasikinės krūtų formos: dailus nusileidimas, statūs, neišplitusiomis aureolėmis speneliai, užpildymas ir tarpas tarp krūtų. Ideali krūtų forma – kuomet aureolė ir spenelis nekabo žemiau pokrūtininės raukšlės“, – aiškino profesorius.

Chirurgo teigimu, krūtų korekcijos operacija yra pakankamai sudėtinga. Skausmai pradeda atlėgti praėjus 2–3 dienoms po operacijos. Galutinai žaizdos sugyja per porą savaičių, tačiau krūtys savo formą įgauna per maždaug 4-6 mėnesius. Reabilitacijos laikotarpiu negalima lankytis pirtyse, saunose, baseinuose, o taip pat vengti didesnio fizinio krūvio. Sugrįžti į darbą galima praėjus 1–2 savaitėms po operacijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.

Stebuklus žadantis blakstienų serumas - apgaulė, kuri gali turėti liūdnų pasekmių

Nesvarbu, kas nutiks akims ir ne tik joms, tačiau blakstienos bus ilgos ir vešlios. Šis teiginys – išties gana grubus ir skambantis netgi žiaurokai. Nepaisant to, jis turbūt tiksliausiai tiktų apibūdinti vieną virtualioje erdvėje reklamuojamą produktą.