Jelena Tulčina: mitai apie seksualinį gyvenimą ir vaisingumo problemas

 (1)
Senesniais laikais buvo manoma, kad nevaisingumą į šeimą atneša moteris. Vyrai visuomet vaikščiojo iškėlę galvas ir tvirtindami, kad jei kas ir kaltas dėl to, kad palikuonių dar nėra, tai tikrai ne jie.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tobulėjančios diagnostinės technologijos panaikino šį mitą ir dabar jau žinome, kad tokių problemų gali turėti bet kuris šeimos narys. Kitus mitus apie nevaisingumą ir kitas vyriškas problemas paneigs ar patvirtins „Žvėryno natūralios medicinos centro“ gydytoja kardiologė, mitybos specialistė Jelena Tulčina.

Nevaisingumo sutrikimai yra įgimtos problemos. Gyvenimo būdas neturi tam įtakos. MITAS.

Vienas svarbiausių faktorių – pastovus stresas. Kamuojami jo vyrai pradeda rūkyti, o norėdami nusiraminti – vartoti alkoholį. Šis blogų įpročių kompleksas tiesiogiai veikia imunitetą, o tuo pačiu – ir ląsteles, apvaisinančias kiaušinėlius – spermatozoidus.

Per didelis svoris turi įtakos vaisingumui. TIESA.

Padidėjus svoriui natūraliai padaugėja ir moteriškų hormonų. Iki tol buvęs tikras mačo, vyras sumoteriškėja: jam atsiranda krūtys, išsivysto erekcijos sutrikimai, sumažėja seksualumas, kraujyje atsiranda limfos sąstovis, iš to kyla prostatos problemos. Negana to – esant per dideliam svoriui, į lytinius organus priteka mažiau kraujo ir silpsta vyriškoji jėga. Galiausiai, ir pats paprasčiausias dalykas – nutukusiam vyrui darosi sunku mylėtis – jis dūsta, labai greitai pavargsta, lytinis aktas jam tampa nemalonia prievole, blogiausiu atveju pasitaiko ir mirčių, organizmui neatlaikius fizinio krūvio sekso metu.

Mityba neturi jokios įtakos reprodukcinei sistemai. MITAS.

Dėl didelio gyvenimo tempo bei streso žmonės maitinasi chaotiškai, o daugelis tų produktų ne tik nestiprina mūsų imuninės sistemos, bet ir ją silpnina, apsunkina jos darbą. Nuo netinkamo maisto žūsta mūsų imuninės sistemos ląstelės – limfocitai, iš jų išsiskiria stiprūs fermentai, sukeliantys kraujo uždegimą. Tuomet uždegimas pasklinda po visą sistemą, tuo pačiu ir lytinius organus.

Technologinės priemonės didina nevaisingumą. Iš dalies TIESA.

Žinoma, elektromagnetinės bangos daro poveikį mūsų organizmui. Nors tai nėra pagrindinis faktorius, bet nuo jų žmogus darosi suirzęs, piktas, agresyvus bei pavargęs. Tokiam vyrui tikrai ne moterys galvoje. Juokaudama galiu pridurti, kad panašu, kad greitai ateis laikas, kai ir mylėdamiesi žmonės darysis asmenukes bei tikrins socialinius tinklus. Kad ir koks svarbus darbas bei bendravimas socialiniais tinklais, nepamirškite žmogaus, su kuriuo išėjote pavakarieniauti. Dėmesys, rodomas vienas kitam ne lovoje, ypač svarbus ir jūsų lytinio gyvenimo kokybei.

Vyresnio amžiaus vyrai būtinai susidurs su vaisingumo bei erekcijos problemomis. MITAS.

Vyriausiam pasaulyje tėčiui, kai jis susilaukė sūnaus, buvo 96 metai. Vyras, pasirinkęs sveiką gyvenimo būdą ir adekvačiai reaguojantis į stresines situacijas, tikrai gali išlikti pajėgus ir būdamas garbaus amžiaus. Vieni svarbiausių faktorių – saikingai maitintis produktais, kurie tinka mūsų imuninei sistemai ir sportuoti siekiant naudos kūnui, o ne ryškinti raumenis kenksmingais papildais.

Steroidai ir besaikis maisto papildų vartojimas apsunkina reprodukcinės sistemos veiklą. TIESA.

Visų pirma, esu įsitikinusi, kad papildai žmogui, kuris maitinasi teisingai, yra visiškai nereikalingi. Baltyminiai kokteiliai augina ne tik raumenų, bet ir širdies masę. Kai sumažės sporto krūvis, ji bus nepakankamai aprūpinama deguonimi ir iškils širdies ligų tikimybė. Tuo tarpu steroidai slopina visą imuninę sistemą, taip sukeldami didelę grėsmę ir lytinei funkcijai.

Per retai mylintis atsiranda erekcijos sutrikimų. MELAS.

Seksas organizmui yra sveikas ir naudingas, tačiau jei kurį laiką vyras yra lytiškai neaktyvus, tai nesukelia jokios grėsmės sveikatai. Jei turite per daug energijos, ieškokite ne priežasties pasukti į kairę, o malkų krūvos, kurią skaldydami galėtumėte išsilieti.

Bus lengviau pastoti, jei prieš seksą kurį laiką susilaikysite. TIESA.

Susilaikius keletą dienų prieš lytinius santykius, sperma tampa labiau koncentruota – viename jos mililitre būna daugiau spermatozoidų, taigi, ir tikimybė pastoti padidėja.

Lytinės problemos priklauso ir nuo psichologinės būsenos. TIESA.

Paprasčiausias to pavyzdys – jauni vaikinai, kuriems pirmąjį kartą su mergina suartėti nepavyksta dėl jaudulio. Nors vėliau psichologiškai ir sustiprėjame, tačiau stresas, įtampa bei baimė vis dar gali slopinti jūsų lytinį pajėgumą. Daug kas priklauso ir nuo šalia jūsų esančios moters – ji turėtų nuraminti savo antrąją pusę, jį palaikyti ir pamėginti sugrąžinti į jo gyvenimą ramybę ir harmoniją. Žinoma, vyrai taip pat turi prisiminti, kad viso pasaulio pinigų neuždirbsi, o didžiausias turtas – sveikata.

Bendra organizmo būklė neturi įtakos lytinei funkcijai. MITAS.

Visi jūsų organai gyvena po tuo pačiu stogu. Jei „važiuoja“ jis, kartu pakriks ir kiti organai, tame tarpe ir lytiniai. Jūs esate vientisas organizmas, vientisa sistema, kurios kiekviena dalis yra susijusi su kita.

Gydytoja J. Tulčina juokauja, kad kiekvienas vyras į savo organizmą turėtų žiūrėti su tokia pačia meile ir rūpesčiu, kaip dažnas – į automobilį. „Jei automobilį vežate į techninę apžiūrą, jam keičiate padangas, prižiūrite jo saloną ir iš baimės susigūžiate išgirdę kiekvieną netinkamą garsą, tai kodėl ignoruojate savo organizmo siunčiamus signalus?

Apkrovę automobilį nereikalingu svoriu, išauginsite degalų sąnaudas, nepatikrinę tepalų lygio, rizikuojate susidurti su variklio problemomis, galų gale, pildami neaiškios kilmės degalus, galite automobiliui tik dar labiau pakenkti. Lygiai taip pat ir jūs turėtumėte kartas nuo karto apsilankyti pas gydytojus profilaktiniams tyrimams, vartoti tik kokybiškus ir jūsų imuninei sistemai tinkančius produktus, stengtis neužsiauginti viršsvorio ir kitaip save prižiūrėti. Prisiminkite, kad moterims daug svarbiau ne blizgantis automobilis, o jūsų paties puikiai veikiantis variklis,“ – pataria Jelena Tulčina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Slenka plaukai? Metas pasitikrinti savo kraują

Kankina lūžinėjantys nagai, pablyškusi oda ar staiga pradėję slinkti plaukai? Daugelis mano, kad pagrindinės to priežastys yra nuolatinis stresas, įtampa darbe ar miego trūkumas. Visa tai turi nemažai įtakos, tačiau dažniausiai priežastys yra kur kas gilesnės. Sveikatos specialistų teigimu, jaučiant šiuos simptomus vertėtų atkreipti dėmesį į kraujo būklę.

Intymios vietelės grožis - kas labiausiai kaitina vyrų geismą

Mūsuose vis dar gyvuojantis įsitikinimas, esą gražu tai, kas natūralu - retai kada pasitvirtina realybėje. Vyrai tikina, kad jiems patinka natūralus moters grožis, tačiau kuomet reikia rinktis, vis tik prioritetą teikia subtiliai pasidažiusioms merginoms. Lygiai tas pats ir su intymesniais klausimais: kalbame apie natūralumą, o iš tiesų...?

Štai kokia turėtų būti tavo pilvo apimtis, jei rūpiniesi savo sveikata

Įprasta manyti, kad riebalai - blogis, kuris ne tik gadina mūsų išvaizdą, bet ir kenkia sveikatai. Tačiau ar žinote, kad riebalai - viena iš pagrindinių mūsų organizmo maisto medžiagų, ir jie mums būtini?

Nustebsi sužinojusi, kas yra geriausias vitamino D šaltinis

Pastaruoju metu apie vitamino D naudą ir jo trūkumo pavojus kalbama kone kasdien. Jau bene kiekvienas žino, kad vitamino D deficitas gali sukelti tokias ligas, kaip depresija, peršalimas, astma, diabetas, osteoporozė, vėžiniai susirgimai.

Ką kiekviena turėtų žinoti apie higieninius paketus, tamponus ir kasdienius įklotus (1)

Neabejojame, tu labai atsakingai ir atidžiai renkiesi odos ir plaukų priežiūros priemones, – ir tai yra puiku! Tačiau ar lygiai tiek pat dėmesio skiri ir savo intymiosios srities higienai? O ši sritis ypač jautri, tad jai bet kas netiks – juk nenori nei infekcijų, nei sudirginimo. Kaip išsirinkti tai, kas geriausia?

Lengva, skani ir sveika mityba - apie veganizmą kalbamės su Vente Viteikaite

“Augalinė mityba išties labai įvairi – vien pieno įmanoma pasiruošti net keliolikos rūšių, – sako veganė, festivalio “Vegfest LT” organizatorė Ventė Viteikaitė. – Įkvėpimo galima semtis iš Azijos, Afrikos šalių virtuvių, Viduržemio jūros regione taip pat gausu daržovių patiekalų, net lietuviai turi daug tradicinių patiekalų, kurie yra vegetariški ar veganiški. Juk iki pat XX a. mėsa buvo laikoma prabangos dalyku – ją išgalėjo valgyti tik ponai.”

7 grožio patarimai: mažiau raukšlių, pigmentinių dėmių ir kitų odos problemų

Moksliniais tyrimais patvirtinta: tinkamas maistas gali padėti spręsti odos problemas – nuo aknės iki pernelyg greito senėjimo. Taigi oda ilgiau išliks jauna ir labiau švytės, jei laikysies šių gardžiai paprastų mitybos taisyklių.

Naudingos gudrybės toms, kurias nuolatos kankina nemiga

Didžiausia klaida, kurią darome prieš eidamos gulti: mes nesiruošiame naktiniam poilsiui pamažu. Kad organizmas nugrimztų į palaimingą snaudulį, jam reikia šiek tiek pagelbėti. Štai taip.

14 produktų, kurie ypatingai svarbūs tavo kepenims

Reta iš mūsų prisimena kepenis, kol jos veikia be sutrikimų. O juk būtent jos, bitės darbininkės, atlieka daugiau kaip šimtą įvairiausių funkcijų, perdirbdamos viską, ką suvalgome ir išgeriame. Kitaip tariant, kepenys – tai mūsų asmeninė filtravimo sistema, sugerianti viską, kas bloga, ir išleidžianti tik tai, kas gera.

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.