Išprievartautos, išniekintos ir... pačios kaltos

 (179)
© Facebook nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mūsų žiniasklaidoje ne taip jau dažnai mirga straipsniai apie išprievartautas moteris. Gaila, bet tikrai ne dėl to, kad ši problema mūsų visuomenėje būtų neaktuali. Išprievartautų moterų daugybė, tik didžioji dalis net nesikreipia pagalbos. Vienos netiki, kad joms padės, kitoms gėda, o yra ir tokių, kurios dėl to, kas nutiko, kaltina pačios save.

Neseniai itin garsiai nuskambėjusi Stanfordo prievartautojo byla sukrėtė visą pasaulį. Dvidešimtmetis Brockas Turneris iš brolijos vakarėlio išsivedė išgėrusią merginą ir ją išprievartavo už šiukšlių konteinerio. Jis atsiprašė, bet kaltę suvartė alkoholiui ir universiteto „vakarėlių kultūrai“. Supranti? Ne jis kaltas... Kalta aplinka. Dar didesnį pasipiktinimą sukėlė vaikino tėvo laiškas teisėjui po to, kai prievartautojui buvo skirta 6 mėnesių (!!!) laisvės atėmimo bausmė.

„Tai labai didelė kaina už veiksmą, kuris tetruko 20 minučių iš 20 metų jo gyvenimo, – laiške rašė jis. – Anksčiau mano sūnus turėjo labai gerą apetitą, o dabar jis vos prisiverčia valgyti. Teismo sprendimas sugriovė mūsų šeimą“ - laiške rašė jis.

Nusivylimas, pyktis ir tiesiog šokas. „TIK 20 minučių“, sugriovusių kitam žmogui gyvenimą. O paskaityk komentarus po straipsniais apie prievartos aukas... PATI KALTA, nes išprovokavo. PATI KALTA, nes buvo išgėrusi. PATI KALTA, nereikia vaikščioti naktimis.

Tai, kad eini naktį namo dar nereiškia, kad tave galima prievartauti. Tai, kad pasipuošei trumpu sijonu nereiškia, kad pati prašei. Ir tai, kad buvai išgėrusi, nesuteikia kitam teisės naudotis tavo kūnu. Būtent apie tai garsiai prabilo fotografė Yana Mazurveck, kurios nuotraukos atspindi tai, ką dažniausiai tenka išgirsti prievartos aukoms.

O mes norime priminti australų fotografės Rory Banwell fotografijų seriją, kurioje - drąsios apsinuoginusios moterys bei vyrai, kovojantys prieš prievartą. „Santuoka dar nėra sutikimas“, „Mada nėra kvietimas“, „Alkoholis nėra pasiteisinimas“ - tokias žinutes siunčia užrašai ant moterų ir vyrų kūnų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.