Išprievartautos, išniekintos ir... pačios kaltos

 (179)
© Facebook nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mūsų žiniasklaidoje ne taip jau dažnai mirga straipsniai apie išprievartautas moteris. Gaila, bet tikrai ne dėl to, kad ši problema mūsų visuomenėje būtų neaktuali. Išprievartautų moterų daugybė, tik didžioji dalis net nesikreipia pagalbos. Vienos netiki, kad joms padės, kitoms gėda, o yra ir tokių, kurios dėl to, kas nutiko, kaltina pačios save.

Neseniai itin garsiai nuskambėjusi Stanfordo prievartautojo byla sukrėtė visą pasaulį. Dvidešimtmetis Brockas Turneris iš brolijos vakarėlio išsivedė išgėrusią merginą ir ją išprievartavo už šiukšlių konteinerio. Jis atsiprašė, bet kaltę suvartė alkoholiui ir universiteto „vakarėlių kultūrai“. Supranti? Ne jis kaltas... Kalta aplinka. Dar didesnį pasipiktinimą sukėlė vaikino tėvo laiškas teisėjui po to, kai prievartautojui buvo skirta 6 mėnesių (!!!) laisvės atėmimo bausmė.

„Tai labai didelė kaina už veiksmą, kuris tetruko 20 minučių iš 20 metų jo gyvenimo, – laiške rašė jis. – Anksčiau mano sūnus turėjo labai gerą apetitą, o dabar jis vos prisiverčia valgyti. Teismo sprendimas sugriovė mūsų šeimą“ - laiške rašė jis.

Nusivylimas, pyktis ir tiesiog šokas. „TIK 20 minučių“, sugriovusių kitam žmogui gyvenimą. O paskaityk komentarus po straipsniais apie prievartos aukas... PATI KALTA, nes išprovokavo. PATI KALTA, nes buvo išgėrusi. PATI KALTA, nereikia vaikščioti naktimis.

Tai, kad eini naktį namo dar nereiškia, kad tave galima prievartauti. Tai, kad pasipuošei trumpu sijonu nereiškia, kad pati prašei. Ir tai, kad buvai išgėrusi, nesuteikia kitam teisės naudotis tavo kūnu. Būtent apie tai garsiai prabilo fotografė Yana Mazurveck, kurios nuotraukos atspindi tai, ką dažniausiai tenka išgirsti prievartos aukoms.

O mes norime priminti australų fotografės Rory Banwell fotografijų seriją, kurioje - drąsios apsinuoginusios moterys bei vyrai, kovojantys prieš prievartą. „Santuoka dar nėra sutikimas“, „Mada nėra kvietimas“, „Alkoholis nėra pasiteisinimas“ - tokias žinutes siunčia užrašai ant moterų ir vyrų kūnų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Rytą verta pradėti nuo stiklinės vandens su citrina – mitas ar tiesa?

Kasmet kovo mėnesio 22-ąją pasaulyje minima vandens diena. Apie jo naudą organizmui girdima išties daug – vandens privalumus vardija ir sveikos mitybos šalininkai, ir dietologai, ir gydytojai, bet ar tikrai apie vandenį jau žinome viską?

Nedarykite šių klaidų rinkdamosi saulės akinius

Specialistai neigia mitą, jog akinius nuo saulės reikia nešioti tik tada, kai mus šildyti pradeda jos spinduliai.

Kaip dirbti mažiau, bet kur kas produktyviau: 7 praktiniai patarimai

Mums labai patinka 76 metų Carlosas Slimas, antras pagal turtingumą pasaulio žmogus. Kodėl patinka? Ogi dėl to, kad siūlo darbo savaitę sumažinti iki trijų dienų, o darbo dieną pailginti iki 11 valandų. Juk skamba tikrai geriau nei nusibodusi rutina nuo 9 iki 18 val. laukiant nesulaukiant išeiginių, ar ne? Tačiau svarbiausia vis dėlto yra tai, kad visi darbo aplinkos ekspertai sutaria: niekada nėra per vėlu gerinti savo darbinio gyvenimo. Štai ką siūlo minėtieji ekspertai.

Pieno produktai: ar vertingi organizmui ir kada jų negalima vartoti?

Pieno produktai kenkia sveikatai ar visgi yra naudingi organizmui?

Alkoholikas šeimoje: ką daryti artimiesiems? (2)

Alkoholizmas – toli gražu ne atskiro žmogaus problema. Kai šeimoje yra alkoholikas, kitų šeimos narių gyvenimas dažniausiai priklauso nuo jo savijautos. Visi tik ir žiūri, ar jis gėrė, ar negėrė, kokia jo nuotaika, kada prasidės daugiadienis alkoholio vartojimas.

Mitybos specialistė: kaip sureguliuoti svorį be dietų ir sporto

Ką darome, kai norime sumažinti svorį? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina. Kodėl?

Simptomai panašūs, bet nesumaišykite su depresija

Kai kamuoja prasta nuotaika, negali prisiversti išlipti iš lovos, užklumpa ligos ir nebegali žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, natūraliai imi ieškoti įvairiausių priežasčių: gal man depresija, galbūt kalta prasta mityba, nuovargis, stresas, vitaminų trūkumas? Atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.

Nesveikas ryšys: kūno ir smegenų ligos, kurios lydi viena kitą

Frazė „kūno ir smegenų ryšys“ skamba keistokai ir asocijuojasi su kokia nors meditacija. Tačiau mokslininkai jau senokai įrodė, kad psichikos ir fizinės ligos gali būti susijusios, net jei tas ryšys ir nėra akivaizdus.

Kaip padėti sau išlipti iš lovos ir pagerinti nuotaiką

Šiemet pavasaris neskuba ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už kalnų. Ką daryti keičiantis metų laikui, kad neužkluptų pavasarinė depresija, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.