Genitalijų herpes - virusas, kuris apsigyvena tavyje visam gyvenimui

 (18)
kelnaitės
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano imunitetas silpnas. Prieš metus man diagnozuotas genitalijų herpes virusas. Ar galima genitalijų herpeso simptomus (deginimą, skausmą, niežėjimą) jausti be perstojo ištisus metus nuo tada, kai jis buvo man diagnozuotas? Jei taip, kokios galimybės tuos simptomus panaikinti?

Į klausimą atsako Moters ir vaiko klinikos Moterų konsultacijų poliklinikos vedėja Romualda VAINEIKIENĖ:

Jūsų išvardinti simptomai būdingi ne tik lytiniam herpesui, bet ir alerginei reakcijai, uždegimui, infekcijai. Dėl šių simptomų kreipkitės į šeimos gydytoją arba bendrosios praktikos ginekologą, kurį esate pasirinkęs. Būtina atlikti tyrimą ir nustatyti, dėl kokio negalavimo jus vargina nemalonūs simptomai. Gali būti diagnozuota ir trichomonozė, tuomet teks gydyti ir lytinį partnerį, antraip jūs nepasveiksite.

Herpes virusas, kaip ir tuo atveju, kai atsiranda ant lūpos, nėra ilgalaikis – jis paūmėja, vėl praeina. Herpesas plinta per tiesioginį kontaktą su infekuotu žmogumi. Pavyzdžiui, jeigu Jūs užsikrėtusi lytiniu herpesu, tai lytinio akto metu šia liga galite užkrėsti savo partnerį.

Lytinio herpeso simptomai gali būti patys įvairiausi. Dauguma užsikrėtusiųjų retai apskritai ką nors pastebi, nes simptomai labai nežymūs. Jeigu žmogus jaučia kažkokias nemalonias ligos pasekmes, tai jos pasirodo po 2 ar 20 dienų po užsikrėtimo. Nemalonūs pojūčiai tęsiasi kelias savaites. Pirminis herpeso viruso poveikis dažniausiai būna žymiai nemalonesnis nei vėliau pasireiškiantys sveikatos sutrikimai.

Užsikrėtus jaučiami skausmingi gumbeliai lytinių organų srityje, kurie atsiveria ir tampa piktžaizdėmis. Vargina, kaip ir jūs minėjote, niežėjimas, odos perštėjimas. Atsiranda patinusios ir jautrios liaukos lytinių organų srityje. Gali varginti tradiciniai gripo požymiai, įskaitant raumenų skausmą, galvos skausmą. Moterims gali būti nemalonios išskyros vaginoje, skausmingas šlapinimasis. Herpeso virusas išlieka kūne, todėl ligos pasikartojimai labai dažni.

Dauguma žmonių nuo šio viruso proveržių kenčia 5-8 kartus per metus, tačiau simptomai gali būti skirtingi. Laikui bėgant, proveržių skaičius per metus mažėja. Žaizdelės dažniausiai atsiranda aplink tą vietą, kur įvyko užkrėtimas. Kai liga tik atsinaujina, žaizdelių jau būna mažiau, jos ne tokios skausmingos ir greičiau gyja. Deja, kol kas nėra vaisto, kuris išgydytų herpesą.

Jeigu jau šis virusas pateko į kūną, jis apsigyvena Jumyse visam gyvenimui ir laikas nuo laiko duoda apie save žinoti. Emocinis stresas, nuovargis, per dažnas buvimas vėjyje ar saulėje, odos sudirgimai, mėnesinės ir fizinės traumos yra pažymėti kaip galimos ligos atsinaujinimo priežastys. Tačiau kaip pasislėpęs virusas yra aktyvuojamas ir kas pradeda šį procesą iki šiol neaišku.

Per lytinio herpeso „išpuolius“ renkitės laisvais rūbais, venkite didelio karščio ar kaitrios saulės ir išvengsite nemalonių požymių. Stenkitės, kad kūno vietos, kur yra žaizdelių, būtų švarios ir sausos. Vilkėkite vėsius drabužius ties ta vieta, kur yra žaizdelių. Nenaudokite parfumuoto muilo, kvepalų ar kitų higienos priemonių. Gerkite aspiriną, ibuprofeną ir acetaminofeną skausmui numalšinti. Nelieskite žaizdelių ir nusiplaukite rankas, jeigu palietėte žaizdelę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Rytą verta pradėti nuo stiklinės vandens su citrina – mitas ar tiesa?

Kasmet kovo mėnesio 22-ąją pasaulyje minima vandens diena. Apie jo naudą organizmui girdima išties daug – vandens privalumus vardija ir sveikos mitybos šalininkai, ir dietologai, ir gydytojai, bet ar tikrai apie vandenį jau žinome viską?

Nedarykite šių klaidų rinkdamosi saulės akinius

Specialistai neigia mitą, jog akinius nuo saulės reikia nešioti tik tada, kai mus šildyti pradeda jos spinduliai.

Kaip dirbti mažiau, bet kur kas produktyviau: 7 praktiniai patarimai

Mums labai patinka 76 metų Carlosas Slimas, antras pagal turtingumą pasaulio žmogus. Kodėl patinka? Ogi dėl to, kad siūlo darbo savaitę sumažinti iki trijų dienų, o darbo dieną pailginti iki 11 valandų. Juk skamba tikrai geriau nei nusibodusi rutina nuo 9 iki 18 val. laukiant nesulaukiant išeiginių, ar ne? Tačiau svarbiausia vis dėlto yra tai, kad visi darbo aplinkos ekspertai sutaria: niekada nėra per vėlu gerinti savo darbinio gyvenimo. Štai ką siūlo minėtieji ekspertai.

Pieno produktai: ar vertingi organizmui ir kada jų negalima vartoti?

Pieno produktai kenkia sveikatai ar visgi yra naudingi organizmui?

Alkoholikas šeimoje: ką daryti artimiesiems? (2)

Alkoholizmas – toli gražu ne atskiro žmogaus problema. Kai šeimoje yra alkoholikas, kitų šeimos narių gyvenimas dažniausiai priklauso nuo jo savijautos. Visi tik ir žiūri, ar jis gėrė, ar negėrė, kokia jo nuotaika, kada prasidės daugiadienis alkoholio vartojimas.

Mitybos specialistė: kaip sureguliuoti svorį be dietų ir sporto

Ką darome, kai norime sumažinti svorį? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina. Kodėl?

Simptomai panašūs, bet nesumaišykite su depresija

Kai kamuoja prasta nuotaika, negali prisiversti išlipti iš lovos, užklumpa ligos ir nebegali žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, natūraliai imi ieškoti įvairiausių priežasčių: gal man depresija, galbūt kalta prasta mityba, nuovargis, stresas, vitaminų trūkumas? Atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.

Nesveikas ryšys: kūno ir smegenų ligos, kurios lydi viena kitą

Frazė „kūno ir smegenų ryšys“ skamba keistokai ir asocijuojasi su kokia nors meditacija. Tačiau mokslininkai jau senokai įrodė, kad psichikos ir fizinės ligos gali būti susijusios, net jei tas ryšys ir nėra akivaizdus.

Kaip padėti sau išlipti iš lovos ir pagerinti nuotaiką

Šiemet pavasaris neskuba ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už kalnų. Ką daryti keičiantis metų laikui, kad neužkluptų pavasarinė depresija, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.