Genitalijų herpes - virusas, kuris apsigyvena tavyje visam gyvenimui

 (18)
kelnaitės
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano imunitetas silpnas. Prieš metus man diagnozuotas genitalijų herpes virusas. Ar galima genitalijų herpeso simptomus (deginimą, skausmą, niežėjimą) jausti be perstojo ištisus metus nuo tada, kai jis buvo man diagnozuotas? Jei taip, kokios galimybės tuos simptomus panaikinti?

Į klausimą atsako Moters ir vaiko klinikos Moterų konsultacijų poliklinikos vedėja Romualda VAINEIKIENĖ:

Jūsų išvardinti simptomai būdingi ne tik lytiniam herpesui, bet ir alerginei reakcijai, uždegimui, infekcijai. Dėl šių simptomų kreipkitės į šeimos gydytoją arba bendrosios praktikos ginekologą, kurį esate pasirinkęs. Būtina atlikti tyrimą ir nustatyti, dėl kokio negalavimo jus vargina nemalonūs simptomai. Gali būti diagnozuota ir trichomonozė, tuomet teks gydyti ir lytinį partnerį, antraip jūs nepasveiksite.

Herpes virusas, kaip ir tuo atveju, kai atsiranda ant lūpos, nėra ilgalaikis – jis paūmėja, vėl praeina. Herpesas plinta per tiesioginį kontaktą su infekuotu žmogumi. Pavyzdžiui, jeigu Jūs užsikrėtusi lytiniu herpesu, tai lytinio akto metu šia liga galite užkrėsti savo partnerį.

Lytinio herpeso simptomai gali būti patys įvairiausi. Dauguma užsikrėtusiųjų retai apskritai ką nors pastebi, nes simptomai labai nežymūs. Jeigu žmogus jaučia kažkokias nemalonias ligos pasekmes, tai jos pasirodo po 2 ar 20 dienų po užsikrėtimo. Nemalonūs pojūčiai tęsiasi kelias savaites. Pirminis herpeso viruso poveikis dažniausiai būna žymiai nemalonesnis nei vėliau pasireiškiantys sveikatos sutrikimai.

Užsikrėtus jaučiami skausmingi gumbeliai lytinių organų srityje, kurie atsiveria ir tampa piktžaizdėmis. Vargina, kaip ir jūs minėjote, niežėjimas, odos perštėjimas. Atsiranda patinusios ir jautrios liaukos lytinių organų srityje. Gali varginti tradiciniai gripo požymiai, įskaitant raumenų skausmą, galvos skausmą. Moterims gali būti nemalonios išskyros vaginoje, skausmingas šlapinimasis. Herpeso virusas išlieka kūne, todėl ligos pasikartojimai labai dažni.

Dauguma žmonių nuo šio viruso proveržių kenčia 5-8 kartus per metus, tačiau simptomai gali būti skirtingi. Laikui bėgant, proveržių skaičius per metus mažėja. Žaizdelės dažniausiai atsiranda aplink tą vietą, kur įvyko užkrėtimas. Kai liga tik atsinaujina, žaizdelių jau būna mažiau, jos ne tokios skausmingos ir greičiau gyja. Deja, kol kas nėra vaisto, kuris išgydytų herpesą.

Jeigu jau šis virusas pateko į kūną, jis apsigyvena Jumyse visam gyvenimui ir laikas nuo laiko duoda apie save žinoti. Emocinis stresas, nuovargis, per dažnas buvimas vėjyje ar saulėje, odos sudirgimai, mėnesinės ir fizinės traumos yra pažymėti kaip galimos ligos atsinaujinimo priežastys. Tačiau kaip pasislėpęs virusas yra aktyvuojamas ir kas pradeda šį procesą iki šiol neaišku.

Per lytinio herpeso „išpuolius“ renkitės laisvais rūbais, venkite didelio karščio ar kaitrios saulės ir išvengsite nemalonių požymių. Stenkitės, kad kūno vietos, kur yra žaizdelių, būtų švarios ir sausos. Vilkėkite vėsius drabužius ties ta vieta, kur yra žaizdelių. Nenaudokite parfumuoto muilo, kvepalų ar kitų higienos priemonių. Gerkite aspiriną, ibuprofeną ir acetaminofeną skausmui numalšinti. Nelieskite žaizdelių ir nusiplaukite rankas, jeigu palietėte žaizdelę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Slenka plaukai? Metas pasitikrinti savo kraują

Kankina lūžinėjantys nagai, pablyškusi oda ar staiga pradėję slinkti plaukai? Daugelis mano, kad pagrindinės to priežastys yra nuolatinis stresas, įtampa darbe ar miego trūkumas. Visa tai turi nemažai įtakos, tačiau dažniausiai priežastys yra kur kas gilesnės. Sveikatos specialistų teigimu, jaučiant šiuos simptomus vertėtų atkreipti dėmesį į kraujo būklę.

Intymios vietelės grožis - kas labiausiai kaitina vyrų geismą

Mūsuose vis dar gyvuojantis įsitikinimas, esą gražu tai, kas natūralu - retai kada pasitvirtina realybėje. Vyrai tikina, kad jiems patinka natūralus moters grožis, tačiau kuomet reikia rinktis, vis tik prioritetą teikia subtiliai pasidažiusioms merginoms. Lygiai tas pats ir su intymesniais klausimais: kalbame apie natūralumą, o iš tiesų...?

Štai kokia turėtų būti tavo pilvo apimtis, jei rūpiniesi savo sveikata

Įprasta manyti, kad riebalai - blogis, kuris ne tik gadina mūsų išvaizdą, bet ir kenkia sveikatai. Tačiau ar žinote, kad riebalai - viena iš pagrindinių mūsų organizmo maisto medžiagų, ir jie mums būtini?

Nustebsi sužinojusi, kas yra geriausias vitamino D šaltinis

Pastaruoju metu apie vitamino D naudą ir jo trūkumo pavojus kalbama kone kasdien. Jau bene kiekvienas žino, kad vitamino D deficitas gali sukelti tokias ligas, kaip depresija, peršalimas, astma, diabetas, osteoporozė, vėžiniai susirgimai.

Ką kiekviena turėtų žinoti apie higieninius paketus, tamponus ir kasdienius įklotus (1)

Neabejojame, tu labai atsakingai ir atidžiai renkiesi odos ir plaukų priežiūros priemones, – ir tai yra puiku! Tačiau ar lygiai tiek pat dėmesio skiri ir savo intymiosios srities higienai? O ši sritis ypač jautri, tad jai bet kas netiks – juk nenori nei infekcijų, nei sudirginimo. Kaip išsirinkti tai, kas geriausia?

Lengva, skani ir sveika mityba - apie veganizmą kalbamės su Vente Viteikaite

“Augalinė mityba išties labai įvairi – vien pieno įmanoma pasiruošti net keliolikos rūšių, – sako veganė, festivalio “Vegfest LT” organizatorė Ventė Viteikaitė. – Įkvėpimo galima semtis iš Azijos, Afrikos šalių virtuvių, Viduržemio jūros regione taip pat gausu daržovių patiekalų, net lietuviai turi daug tradicinių patiekalų, kurie yra vegetariški ar veganiški. Juk iki pat XX a. mėsa buvo laikoma prabangos dalyku – ją išgalėjo valgyti tik ponai.”

7 grožio patarimai: mažiau raukšlių, pigmentinių dėmių ir kitų odos problemų

Moksliniais tyrimais patvirtinta: tinkamas maistas gali padėti spręsti odos problemas – nuo aknės iki pernelyg greito senėjimo. Taigi oda ilgiau išliks jauna ir labiau švytės, jei laikysies šių gardžiai paprastų mitybos taisyklių.

Naudingos gudrybės toms, kurias nuolatos kankina nemiga

Didžiausia klaida, kurią darome prieš eidamos gulti: mes nesiruošiame naktiniam poilsiui pamažu. Kad organizmas nugrimztų į palaimingą snaudulį, jam reikia šiek tiek pagelbėti. Štai taip.

14 produktų, kurie ypatingai svarbūs tavo kepenims

Reta iš mūsų prisimena kepenis, kol jos veikia be sutrikimų. O juk būtent jos, bitės darbininkės, atlieka daugiau kaip šimtą įvairiausių funkcijų, perdirbdamos viską, ką suvalgome ir išgeriame. Kitaip tariant, kepenys – tai mūsų asmeninė filtravimo sistema, sugerianti viską, kas bloga, ir išleidžianti tik tai, kas gera.

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.