Daugkartinė bikinio čempionė D. Stankejeva: pirmąkart treneris net nesutiko manęs ruošti

 (4)
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugkartinė absoliuti Lietuvos ir užsienio turnyrų bikinio kategorijos čempionė Diana Stankejeva sunkiai suskaičiuoja laimėtus kūno rengybos turnyrus. Jos pergalių sąrašas įspūdingas, o patirtis šiame sporte – milžiniška. Sunku patikėti, kad pirmą kartą sugalvojus dalyvauti kūno rengybos varžybose, treneris atsisakė ją ruošti, nes nematė perspektyvų. Mergina pasakoja, kaip pasiekė savo tikslą ir ko reikia norint eiti jos keliu.

28-erių D. Stankejeva pripažinta 2016 m. ir 2017 m. absoliuti Lietuvos bikinio čempionė, 2017 m. Lietuvos taurės absoliuti čempionė, 2015 m. Savicko ir Burneikos turnyrų absoliuti nugalėtoja, 2016 ir 2017 m Europos čempionato finalininkė, 2017 m. Oslo Grand Prix 1 vietos, Čekijos Diamond Cup 1 vietos, Portugalijos Diamond cup 2 vietos nugalėtoja.

Daugkartinė bikinio čempionė D. Stankejeva: pirmąkart treneris net nesutiko manęs ruošti
© Asmeninio albumo nuotr.

Klaipėdoje gimusi mergina sportuoti pradėjo pati, gavusi sporto klubo narystę dovanų ir neturėdama suvokimo, kaip sportuoti taisyklingai ir efektyviai: „Nežinojau, kaip elgtis su treniruokliais, todėl sportavau pagal įvadinę programą, kurią po mėnesio pakoregavau savo nuožiūra pratimais iš interneto. Man atrodė, kad jau viską žinau ir galiu būti pati sau trenere. Tačiau sporto klubo vadovas pamatė, kad nesuprantu, ką darau, todėl nuolat prieidavo ir mane pataisydavo.“

Iš pradžių D. Stankejeva siekė tiesiog sulieknėti: nors svėrė 56 kg, jautėsi stambi, nesportiška. Tačiau per mėnesį su trenerio pagalba atsikračiusi 6 kilogramų suprato, kad norėjo ne to: „Man nepatiko vaizdas veidrodyje – vien oda ir griaučiai. Todėl nusprendžiau auginti raumenukus. Būtent tada pirmąkart kilo mintis ruoštis varžyboms, nors garsiai niekam to nepasakiau“.

Daugkartinė bikinio čempionė D. Stankejeva: pirmąkart treneris net nesutiko manęs ruošti
© Asmeninio albumo nuotr.

Pradėjusi siekti naujų tikslų, Diana taip susidomėjo sportu, kad įstojo į universitetą gauti trenerės licenciją, o norėdama parodyti savo žinias ir pavyzdį klientams, nusprendė ruoštis bikinio varžyboms. Tačiau iš trenerio išgirdo neigiamą atsakymą: „Jis atsisakė, nes nematė jokių perspektyvų. Reikėjo pakeisti proporcijas, užauginti raumenų, jis abejojo, ar verta skirti tiek daug laiko ir pastangų, nes buvo sunku net įsivaizduoti galutinį rezultatą.“

Nepaisant abejonių, mergina nenustojo prašyti, kol gavo teigiamą atsakymą ir pradėjo ruoštis savo pirmosioms varžyboms. Nuo tada sportinis rezultatas – pirmoje vietoje, o savijauta, nuotaika, darbai ir asmeninis gyvenimas tik po to.

Daugkartinė bikinio čempionė D. Stankejeva: pirmąkart treneris net nesutiko manęs ruošti
© Asmeninio albumo nuotr.

Pasiruošimas varžyboms tapo jos pagrindine veikla, nes be visiško atsidavimo nepavyktų pasiekti aukščiausių rezultatų. Laisvu metu, kurio nėra daug, D. Stankejeva dalinasi savo patirtimi – internetu treniruoja klientes, o visai neseniai pravedė seminarą sporto, grožio ir sveikatingumo projekte „Final Fit Ladies“. Ji pasidalino savo istorija, motyvacija ir pravedė pozavimo pamoką.

„Final Fit Ladies“ dalyvėms Diana pasakojo, kad sėkmės paslaptis – stengtis iš visų jėgų, todėl lipdama į sceną ji žino, kad padarė viską, ką galėjo: „Jeigu kažko siekiame gyvenime (nebūtinai sportinių rezultatų), turime padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso. Kitaip kam gaišti laiką, kurio ir taip nėra daug?“. Norint nesustoti pusiaukelėje svarbu išlaikyti motyvaciją. D. Stankejeva sako, kad ją labiausiai įkvepia jos pačios rezultatai: „Pamačiau, kad tarptautiniame lygmenyje atrodau gana stipriai. Negalėčiau imti ir mesti, dar turiu daug norų ir planų.“

Daugkartinė bikinio čempionė D. Stankejeva: pirmąkart treneris net nesutiko manęs ruošti
© Asmeninio albumo nuotr.
Daugkartinė bikinio čempionė D. Stankejeva: pirmąkart treneris net nesutiko manęs ruošti
© Asmeninio albumo nuotr.


Merginoms, svajojančioms sekti jos keliu, Diana visų pirma pataria įvertinti savo galimybes. Pasak jos, rezultatas turi būti pirmoje vietoje - tik tada darbai ir truputis laisvalaikio, todėl tam reikia visiško atsidavimo. Taip pat – ir pinigų: „Tai beprotiškai brangus sportas. Trenerio paslaugos, sporto klubo abonementas, maistas, kokybiškas bikinis, papuošalai, varžybiniai bateliai, choreografo paslaugos (jeigu reikia) makiažas ir šukuosena, lėktuvų bilietai ir kitos kelionių išlaidos, dalyvio mokesčiai...“

Turinčioms motyvacijos ir galimybes dalyvauti bikinio varžybose sportininkė rekomenduoja, kaip ir ji, pasirinkti savo darbą išmanantį trenerį ir šventai laikytis visų nurodymų: nepraleisti nei vienos treniruotės, pamiršti pasiteisinimus apie savijautą, nuotaiką, darbus ar laisvalaikį ir nepasiduoti kasdienėms silpnybėms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.