Be gailesčio sąžiningai: moteris įamžino savo abortą

 (38)
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esther Mauersberger – gimdymo fotografė. Savo Instagramo paskyroje ji publikuoja jaudinančias gimdymo palatose ar namuose darytas naujagimių ir jų motinų nuotraukas. Tačiau neseniai Esther priėmė itin drąsų sprendimą: vietoj įprastų nuotraukų sekėjai sulaukė fotografijų, kuriose galima išvysti itin jautrias jos pačios nuotraukas, kuriose įamžinti fotografės jausmai ir išgyvenimai aborto metu.

Esther nusprendė neslėpti savo jausmų ir tokiu būdu parodyti kitoms moterims, kad priimti tokį sprendimą - jų pasirinkimo teisė. Nuotraukose užfiksuotas visas išgyvenamų emocijų spektras: nuo absoliučios įtampos prieš procedūrą, iki neaprėpiamo palengvėjimo po aborto.

Daugumai kilo klausimas, kodėl jauna moteris ryžosi šiam žingsniui. Esther atvira: ji jau augina du vaikus ir trečio neplanavo, tačiau netikėtai pastojo. „Trečiam vaikui tiesiog nėra vietos. Pasirinkau sprendimą, kad aš tos vietos nedarysiu“, – rašė moteris savo Instagram paskyroje. Sutik, teiginys gana aštrus ir keliantis dvejopus jausmus - iš vienos pusės galima suprasti, juk vaikas - tai beprotiškai didelė atsakomybė, iš kitos pusės... Tačiau Esther nenori slėpti tiesos. Tiesiog taip yra.

Kitas prierašas prie nuotraukos verčia manyti, kad moters sprendimas darytis abortą susijęs su jos santykiais: „Nusprendžiau, kad su tuo vyru, kuris yra mano sutuoktinis, ateityje nenorėčiau dalintis mūsų abiejų vaikų tėvyste. Verkiau visą popietę, nes tai yra pabaiga. Verkiu dėl palengvėjimo, nes džiaugiuosi savo nepriklausomybe.“

Moters prierašuose prie nuotraukų taip pat teigiama, kad visuomenėje abortų tema - tabu, ir dažnai toks moters pasirinkimas neteisingai smerkiamas. Esther rašo apie tai, ką ji pati jaučia tam, kad kitos moterys žinotų - jos turi teisę pasirinkti ir nebūti pasmerktos. „Esu pavargusi, mieguista. Tačiau jaučiu palengvėjimą. Tai niekur nevedė. Todėl pasakysiu – aš šypsojausi. Jaučiausi stipri. Abejojau, bet priėmiau sprendimą. Man žvėriškai palengvėjo“ - po nuotraukomis rašo Esther.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.

Ginekologė įspėja: dėl šių priežasčių intymios infekcijos gali atsinaujinti

Gyvenime yra dalykų, kuriuos darome per daug nesusimąstydamos. Pavyzdžiui, renkamės apatines kelnaites rytais. Tai toks natūralus veiksmas, kad greičiausiai net negalėtum pasakyti, kokios spalvos kelnaites šiandien mūvi. Tiesa?

Kokie požymiai išduoda, kad tavo organizmui trūksta vitamino B12

Skirtingai nuo vitamino D, kurį gali pagaminti mūsų organizmas, B12 į organizmą gali patekti tik per išorinius šaltinius. B12 yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmas naudoja DNR sintezei, nervų ir kraujo ląstelių gamybai, jis aprūpina organizmą deguonimi. O jei organizmui trūksta deguonies, nuolat jausi nuovargį, kad ir kiek valandų miegosi.

Jaunos merginos istorija: nekaltybę praradau du kartus

Jei pameni, visai neseniai rašėme apie 21 metų Laurą, kuriai buvo nustatytas Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser sindromas arba kitaip - itin reta makšties patologija, kuomet makštis tiesiog nesusiformuoja.

Masažistas iš Egipto atskleidė, kokias klaidas darome kovodamos su celiulitu

Pasirodę pirmieji saulės spinduliai visoms moterims kasmet primena – atėjo laikas ruoštis suknelių ir sijonų sezonui! Vis dėlto, pasiruošimas gali ir nebūti toks džiuginantis kaip už lango šviečianti saulė.

Natūralios arbatos, kurios skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo

Lieknėti gurkšnojant gardžią arbatą būtų puiku! Panašiai kaip lieknėti gulint ant sofos ir žiūrint televizorių. Tik kyla logiškas klausimas: ar tai įmanoma?

7 efektyviausi pratimai norinčioms dailesnių kūno linijų

Jei esi iš tų merginų, kurioms kantrybės sporto salėje užtenka tik 20 minučių, tuomet mūsų paruošti sporto pratimai tau tikrai tiks ir patiks. O ir į sporto salę eiti nereikės - pratimus galėsi atlikti namuose.

Seksas per mėnesines - kodėl verta tai išbandyti kiekvienai (2)

Kuomet COSMO skaitytojų klausėmė, ką jos mano apie seksą „tomis dienomis“, net 54% merginų anoniminėje apklausoje tarė TAIP! Ir skubame nuraminta tas, kurios nė karto to nebandė: kraujai upeliais tikrai nebėga, tad jei pergyveni būtent dėl to – tikrai neverta.

Liga, kuri įtraukia vis daugiau merginų: kai valgymo sutrikimai pasiglemžia gyvenimą

Jos jaučiasi išskirtinės. Vadina viena kita “Anomis” (plg., “anoreksija”). Susitikusios savo slaptose interneto svetainėse diskutuoja, kaip išgyventi dieną su šimtu kalorijų, kaip paruošti varškėčius be miltų bei kiaušinių ir apgauti gydytojus.

Mirtina kova su kalorijomis: niekas neįsivaizduoja, kokia buvau laiminga sverdama 35 kilogramus

Pasaulį jau kelis dešimtmečius krečia lieknumo karštinė. Neatsilaikėme prieš ją ir mes. Nors negailestinga kova su kalorijomis kartais baigiasi mirtimi.