Atsikratyk skausmų ir papildomų kilogramų taisyklinga laikysena

 (1)
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gera laikysena daro stebuklus: pilvas iškart tampa plokštesnis, krūtinė pakyla, tu atrodai aukštesnė ir labiau pasitikinti savimi. Atidžiai peržvelk, kokias laikysenos klaidas darai ir įsimink, kaip turėtų atrodyti taisyklinga laikysena. Išmokus tinkamai išsitiesti, vėl kūprintis nebesinorės.

NETAISYKLINGA LAIKYSENA

Laikysena yra netaisyklinga tada, kai kaklas būna ištemptas į priekį, o smakras nuleistas. Dėl įtemptų raumenų gali atsirasti pakaušio skausmų, dėl nuleistos galvos pagurklis atrodys atkaręs.

Kitas blogos laikysenos ženklas - nusvirę pečiai ir apvali nugara. Jei stovi ar sėdi susikūprinusi, krūtys atrodo nutįsusios žemyn, kvėpavimas yra negilus, vadinasi organizmas gauna nepakankamai deguonies.

Išlinkusi stuburo linija irgi signalizuoja apie netinkamą laikyseną. Dėl to nugaros raumenims tenka itin didelė apkrova, ją paskausta, o pilvas atrodo atsikišęs, didesnis nei iš tikrųjų.

Pakumpusi laikysena per daug apkrauna vidinę pėdų pusę, gali atsirasti plokščiapėdystė, sąnarių skausmai ir ligos.

TAISYKLINGA LAIKYSENA

Kaklas turėtų būti tiesus, smakras kilstelėtas aukštyn. Tai padaryti bus lengviau, jei įsivaizduosi, kad stuburas yra tarsi tempiamas aukštyn.

Laikant stuburą tiesiai, pečiai lai krinta laisvai, stumtelėk juos šiek tiek atgal, kad krūtinė atsivertų. Sėdmenų raumenis turėtum įtempti, o dubenį stumti priekin.

Kai stovėsena yra taisyklinga, kūno svoris pasiskirsto vienodai per visą pėdą. Kojos nelinksta į X formą, yra tiesios, o eisena tampa grakštesnė.

Adobe Stock nuotr.

Štai ir viskas! Juk nėra taip sunku, tereikia stebėti save ir pamažu priprasi prie taisyklingos laikysenos. Atrodysi dailiau ne tik kasdien, bet ir nuotraukose, be to, atsikratysi skausmų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.

Ginekologė įspėja: dėl šių priežasčių intymios infekcijos gali atsinaujinti

Gyvenime yra dalykų, kuriuos darome per daug nesusimąstydamos. Pavyzdžiui, renkamės apatines kelnaites rytais. Tai toks natūralus veiksmas, kad greičiausiai net negalėtum pasakyti, kokios spalvos kelnaites šiandien mūvi. Tiesa?

Kokie požymiai išduoda, kad tavo organizmui trūksta vitamino B12

Skirtingai nuo vitamino D, kurį gali pagaminti mūsų organizmas, B12 į organizmą gali patekti tik per išorinius šaltinius. B12 yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmas naudoja DNR sintezei, nervų ir kraujo ląstelių gamybai, jis aprūpina organizmą deguonimi. O jei organizmui trūksta deguonies, nuolat jausi nuovargį, kad ir kiek valandų miegosi.

Jaunos merginos istorija: nekaltybę praradau du kartus

Jei pameni, visai neseniai rašėme apie 21 metų Laurą, kuriai buvo nustatytas Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser sindromas arba kitaip - itin reta makšties patologija, kuomet makštis tiesiog nesusiformuoja.

Masažistas iš Egipto atskleidė, kokias klaidas darome kovodamos su celiulitu

Pasirodę pirmieji saulės spinduliai visoms moterims kasmet primena – atėjo laikas ruoštis suknelių ir sijonų sezonui! Vis dėlto, pasiruošimas gali ir nebūti toks džiuginantis kaip už lango šviečianti saulė.

Natūralios arbatos, kurios skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo

Lieknėti gurkšnojant gardžią arbatą būtų puiku! Panašiai kaip lieknėti gulint ant sofos ir žiūrint televizorių. Tik kyla logiškas klausimas: ar tai įmanoma?

7 efektyviausi pratimai norinčioms dailesnių kūno linijų

Jei esi iš tų merginų, kurioms kantrybės sporto salėje užtenka tik 20 minučių, tuomet mūsų paruošti sporto pratimai tau tikrai tiks ir patiks. O ir į sporto salę eiti nereikės - pratimus galėsi atlikti namuose.

Seksas per mėnesines - kodėl verta tai išbandyti kiekvienai (2)

Kuomet COSMO skaitytojų klausėmė, ką jos mano apie seksą „tomis dienomis“, net 54% merginų anoniminėje apklausoje tarė TAIP! Ir skubame nuraminta tas, kurios nė karto to nebandė: kraujai upeliais tikrai nebėga, tad jei pergyveni būtent dėl to – tikrai neverta.

Liga, kuri įtraukia vis daugiau merginų: kai valgymo sutrikimai pasiglemžia gyvenimą

Jos jaučiasi išskirtinės. Vadina viena kita “Anomis” (plg., “anoreksija”). Susitikusios savo slaptose interneto svetainėse diskutuoja, kaip išgyventi dieną su šimtu kalorijų, kaip paruošti varškėčius be miltų bei kiaušinių ir apgauti gydytojus.

Mirtina kova su kalorijomis: niekas neįsivaizduoja, kokia buvau laiminga sverdama 35 kilogramus

Pasaulį jau kelis dešimtmečius krečia lieknumo karštinė. Neatsilaikėme prieš ją ir mes. Nors negailestinga kova su kalorijomis kartais baigiasi mirtimi.