Ar sveika taip lieknėti: Dukano dieta (V dalis)

 (1)
Dietų prikurta tiek, kad kas savaitę gali bandyti vis naują. Atrinkome aštuonias populiariausias ir pakalbinome specialistus apie jų veiksmingumą ir poveikį sveikatai. Pristatome penktą dietą.
Gisele Bundchen
Gisele Bundchen
© Reuters/Scanpix

DUKANO DIETA

Žvaigždės - gerbėjos: Jennifer Lopez, Gisele Bundchen.

Dietos reziumė. Gydytojo Pierrc'o Dukano tvirtinimu, dietos, kur reikia skaičiuoti kalorijas, maistą versti vienetais, neveikia, nes žmogaus smegenys prieštarauja maisto vertimui abstrakčiais dalykais. Jis siūlo keturių etapų dietą. Pirmasis etapas trunka apie 10 dienų. Šiuo metu privalu atsisakyti bene visų angliavandenių (duonos, grūdų, vaisių ir daržovių), tačiau galima valgyti daug baltymingo maisto: mėsos (išskyrus kiaulieną ir ėrieną), žuvies, vištienos, kiaušinių, sojų ir lieso pieną. Porcijų riboti nebūtina. Reikia tik išgerti bent 1,5 litro vandens ir suvalgyti 1 sėlenų šaukštą per dieną. Šiuo etapu greitinama medžiagų apykaita.

Antrasis etapas trunka, kol pasiekiamas pageidaujamas rezultatas. Galima į racioną įtraukti visas daržoves, išskyrus morkas, žirnius, kukurūzus ir bulves. Baltymingas maistas ir toliau valgomas, tik sėlenų dozė didinama iki 2 šaukštų, o vandens ir dabar pakanka apie 1,5 l per dieną.

Trečiuoju etapu nedraudžiama vartoti neribotą kiekį baltymingo maisto (net kiaulienos bei ėrienos) ir daržovių. Galima suvalgyti 1 vaisių per dieną, 2 skilteles nesmulkintų grūdų duonos ir sūrio gabaliuką. Kartą per savaitę leidžiama pasmaguriauti šiaip jau draudžiamais maisto produktais, pavyzdžiui, gabaliuku picos ar torto.

Ketvirtasis etapas – palaikomoji fazė, kuri trunka iki gyvenimo pabaigos: vieną kartą per savaitę būtina valgyti tik baltymingo maisto ir nepamiršti principų, kurių buvo laikomasi pirmuoju etapu.

Vertina gydytoja, dietologė Žana Antonova:
„Pirmuoju bei trečiuoju etapais rekomenduojama vartoti labai daug baltymų, o iš angliavandenių leidžiamos tik sėlenos, kurios sužadina virškinamojo trakto peristaltiką (todėl saugo nuo vidurių užkietėjimo) ir suteikia sotumo jausmą. Žinoma, ribojant kai kurių maisto produktų vartojimą galima sėkmingai numesti svorio, tačiau tokia mityba nevisavertė, kartais netgi kenkia sveikatai. Asmenims, kuriems nustatyta rimtų negalavimų, susijusių su kepenimis, inkstais bei širdies darbu, šios dietos laikytis negalima. Be to, valgant baltymų gausių produktų tik kartą per savaitę kyla rimta rizika susirgti osteoporoze, vėliau gali kilti bėdų dėl dantų, dar kitokių sveikatos problemų.“

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikata

Kas dažniausiai sugadina atostogas ir kaip to išvengti (2)

Net 74 proc. COSMO respondentų guodėsi susirgę būtent per atostogas – ir tikrai ne kokiomis nors egzotiškomis ligomis tolimuose kraštuose: 66 proc. kamavo pilvo skausmai, 62 proc. smarkiai nusvilo prieš saulę, daugiau negu pusę sukandžiojo vabzdžiai.

Tavo išvaizdos pokyčiai, įspėjantys apie ligas (3)

„Gydytojas turi būti apdovanotas erelio akylumu, mergaitiškų rankų švelnumu, gyvatės išmintimi ir liūto širdimi“. Ši senovės išmintis priklauso žymiausiam visų laikų gydytojui ir filosofui Avicenai.

5 moterų pilvukų tipai ir patarimai, kaip juos padailinti (3)

Ko gero ne viena iš mūsų mano, jog intensyviai sportuojant pavyktų turėti tobulą pilvo presą. Deja, vien sporto nepakanka. Visų pirma, būtina atsižvelgti į savo pilvuko tipą ir tik tuomet imtis veiksmų.

6 įdomūs faktai apie tavo intymiausią vietelę (13)

Manai, nieko nauja apie klitorį pasakyti jau negalima? Taip, nuostabi vieta, dovanojanti nepaprastą malonumą. Kas dar? O dar, pasirodo, yra ne tiek jau ir mažai. Štai ką COSMO papasakojo medicinos mokslų daktarė Emily Nagoski.

Dietologė atsako: svoris normalus, tačiau turiu lašinukų sluoksnį (4)

Į COSMO skaitytojų klausimus atsako dietos.lt gydytoja dietologė Žana Antonova. Savo klausimą gali užduoti paspaudusi ČIA. Mielos merginos, norime paprašyti: rašydamos savo klausimus, kuo išsamiau apibūdinkite esamą situaciją, priešingu atveju dietologei bus sunku ką nors patarti.

Kaip pasigaminti legendinį lieknėjimo gėrimą (5)

Sassy vanduo (pavadinimą gavo nuo jo kūrėjos Cynthios Sass) yra ne tik nekenksminga, bet dar ir labai naudinga priemonė lieknėjimui, ypatingai plokščio pilvuko formavimui. Sakoma, kad tai – vanduo su energija. Jis visiškai nekoloringas, o jame esantis imbieras padeda nuraminti virškinamojo trakto sistemą.

Kaip metant svorį neprarasti gražios krūtinės (28)

Visos moterys žino atsakymą į klausimą, kurioje vietoje svoris krenta pirmiausia. Žinoma, kad tikrai ne nuo pilvo ar klubų. Pagal galiojantį „kiaulystės dėsnį“ – pirmiausia nukenčia krūtinė. Jau po pirmos dietos laikymosi savaitės galėsi pakeisti liemenėlės dydį, bet džinsų – tikrai ne. Kaip kovoti su tokia neteisybe?

Atostogų vaistinėlė: ką būtina pasiimti su savimi keliaujant (1)

Nuo praėjusių atostogų planavai, kaip nukeliausi į išsvajotąją šalį, nersi į nuotykius, godžiai gersi įspūdžius, mėgausiesi karšta atogrąžų saule ir gėrėsiesi akį užburiančia panorama. Tačiau atvažiavai, nespėjai dar nė apsidairyti – ir patiesė liga. Sudie, nepatirti įspūdžiai, sudie, auksinis įdegi, sudie, linksmybių naktys, – grįžti namo nieko nepešusi, visiškai išsekusi: fiziškai, nerviškai ir finansiškai. Kaip išvengti tokio graudaus scenarijaus?

Kaip pasikeistų tavo išvaizda, kasdien geriant iki 3 litrų vandens (58)

Visi gydytojai vieningai tvirtina, kad per dieną būtina išgerti bent 2 litrus vandens. Ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl grožio. Reikia įrodymų, kad vanduo teigiamai veikia išvaizdą? SPUSTELĖK ČIA ir pažiūrėk, kaip reguliariai geriant vandenį veido oda pasikeičia vos per mėnesį laiko!

6 keisti dalykai, kurie nutinka vaginai po gimdymo (13)

Tu ruošiesi (o gal jau ir prisiruošei) padaryti stebuklą – pagimdyti žmogų. Ko jau ko, o patarimų, kaip auginti kūdikį, tikrai gali ir prisiskaityti, ir prisiklausyti. Kur kas mažiau informacijos rasi apie tai, kas nutinka vaginai, kai ji išstumia vaisių – tavo vaiką!