Anoreksijos gniaužtuose - 14metės Gemmos istorija

 (37)
© Instagram

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kuomet 14-metė Gemma Walker buvo paguldyta į ligoninę, gydytojai vilties suteikė nedaug – 48 valandos, per kurias bus nuspręstas jaunutės merginos likimas. Išgyvens ir toliau teks sunkiai ir ilgai dirbti su savimi, arba viskas tuo ir pasibaigs.

Gemmos būklė buvo kritinė, mergina svėrė vos 29 kilogramus. Tą kartą išsikapstyti pavyko, tačiau per ateinančius 7 metus ligoninėje teko pagulėti dar tris kartus - vieną kartą skubios pagalbos skyriuje, kuomet mergina vėl buvo kritinėje būklėje ir du kartus psichiatrijos ir mitybos sutrikimų skyriuje, kuriame medikai bandė padėti Gemmai įveikti anoreksiją.

Kelias link pasveikimo nebuvo lengvas. Gemmai teko priverstinai suvartoti itin didelį kiekį kalorijų, todėl mergina tiesiog vemdavo. Ji priaugo 40 kilogramų ir artimieji džiaugėsi, kad Gemma atrodo sveika. Tačiau ji pati nesijautė gerai. Anoreksiją pakeitė bulimija - nuolatinis persivalgymas ir vėmimas. Prireikė 7 metų, kad situacija stabilizuotųsi, nors, kaip prisipažįsta pati Gemma, ši kova tikrai nebaigta.

Dabar Gemmai 22 metai ir kiekviena diena, per kurią ji sugebėjo būti stipresnė nei liga, jai yra tarsi šventė. Anot jos, vienas iš būdų kovoti su anoreksija ir bulimija - garsiai apie tai kalbėti ir dalintis savo patirtimi su kitomis tą patį išgyvenusiomis merginomis.

* Tik 1 iš 10 valgymo sutrikimų turinčių žmonių gydosi. Ir tik 35% iš besigydančių pagalbą gauna specializuotuose valgymo sutrikimų centruose.

* Psichinių ligų atvejais, būtent valgymo sutrikimai nusineša daugiausiai gyvybių.

* 90 proc. sergančiųjų nervine anoreksija pasaulyje sudaro moterys ir mergaitės (amžius - nuo 15 iki 30 metų

* Nervine anoreksija Lietuvoje serga apie vienas procentas gyventojų. Nervinės bulimijos statistika – penkis kartus didesnė.

* Apie 70 proc. sergančiųjų anoreksija atstato svorį per 6 mėnesius nuo gydymo pradžios ir pasiekia taip vadinamą ligos remisiją, tačiau 15–25 proc. pacientų liga atsinaujina

* Net 5–20 proc. sergančiųjų anoreksija miršta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją