Anoreksijos gniaužtuose - 14metės Gemmos istorija

 (37)
© Instagram

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kuomet 14-metė Gemma Walker buvo paguldyta į ligoninę, gydytojai vilties suteikė nedaug – 48 valandos, per kurias bus nuspręstas jaunutės merginos likimas. Išgyvens ir toliau teks sunkiai ir ilgai dirbti su savimi, arba viskas tuo ir pasibaigs.

Gemmos būklė buvo kritinė, mergina svėrė vos 29 kilogramus. Tą kartą išsikapstyti pavyko, tačiau per ateinančius 7 metus ligoninėje teko pagulėti dar tris kartus - vieną kartą skubios pagalbos skyriuje, kuomet mergina vėl buvo kritinėje būklėje ir du kartus psichiatrijos ir mitybos sutrikimų skyriuje, kuriame medikai bandė padėti Gemmai įveikti anoreksiją.

Kelias link pasveikimo nebuvo lengvas. Gemmai teko priverstinai suvartoti itin didelį kiekį kalorijų, todėl mergina tiesiog vemdavo. Ji priaugo 40 kilogramų ir artimieji džiaugėsi, kad Gemma atrodo sveika. Tačiau ji pati nesijautė gerai. Anoreksiją pakeitė bulimija - nuolatinis persivalgymas ir vėmimas. Prireikė 7 metų, kad situacija stabilizuotųsi, nors, kaip prisipažįsta pati Gemma, ši kova tikrai nebaigta.

Dabar Gemmai 22 metai ir kiekviena diena, per kurią ji sugebėjo būti stipresnė nei liga, jai yra tarsi šventė. Anot jos, vienas iš būdų kovoti su anoreksija ir bulimija - garsiai apie tai kalbėti ir dalintis savo patirtimi su kitomis tą patį išgyvenusiomis merginomis.

* Tik 1 iš 10 valgymo sutrikimų turinčių žmonių gydosi. Ir tik 35% iš besigydančių pagalbą gauna specializuotuose valgymo sutrikimų centruose.

* Psichinių ligų atvejais, būtent valgymo sutrikimai nusineša daugiausiai gyvybių.

* 90 proc. sergančiųjų nervine anoreksija pasaulyje sudaro moterys ir mergaitės (amžius - nuo 15 iki 30 metų

* Nervine anoreksija Lietuvoje serga apie vienas procentas gyventojų. Nervinės bulimijos statistika – penkis kartus didesnė.

* Apie 70 proc. sergančiųjų anoreksija atstato svorį per 6 mėnesius nuo gydymo pradžios ir pasiekia taip vadinamą ligos remisiją, tačiau 15–25 proc. pacientų liga atsinaujina

* Net 5–20 proc. sergančiųjų anoreksija miršta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vaida Kurpienė: kokia duona tinka toms, kurios rūpinasi savo figūra

Skani, kokybiška, subalansuota sudėtimi išsiskirianti duona – tinkama sveikuoliško mitybos raciono dalis, įsitikinusi Vaida Kurpienė.

Slapti dalykai, kurie gerokai patampo tavo nervus

Galbūt nustebsi sužinojusi, kas tave verčia kramtyti kruopščiai nudailintus nagus. Atskleidžiame slaptąsias streso priežastis ir siūlome būdus susigrąžinti prarastą gerą nuotaiką.

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.