Anoreksijos gniaužtuose - 14metės Gemmos istorija

 (37)
© Instagram

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kuomet 14-metė Gemma Walker buvo paguldyta į ligoninę, gydytojai vilties suteikė nedaug – 48 valandos, per kurias bus nuspręstas jaunutės merginos likimas. Išgyvens ir toliau teks sunkiai ir ilgai dirbti su savimi, arba viskas tuo ir pasibaigs.

Gemmos būklė buvo kritinė, mergina svėrė vos 29 kilogramus. Tą kartą išsikapstyti pavyko, tačiau per ateinančius 7 metus ligoninėje teko pagulėti dar tris kartus - vieną kartą skubios pagalbos skyriuje, kuomet mergina vėl buvo kritinėje būklėje ir du kartus psichiatrijos ir mitybos sutrikimų skyriuje, kuriame medikai bandė padėti Gemmai įveikti anoreksiją.

Kelias link pasveikimo nebuvo lengvas. Gemmai teko priverstinai suvartoti itin didelį kiekį kalorijų, todėl mergina tiesiog vemdavo. Ji priaugo 40 kilogramų ir artimieji džiaugėsi, kad Gemma atrodo sveika. Tačiau ji pati nesijautė gerai. Anoreksiją pakeitė bulimija - nuolatinis persivalgymas ir vėmimas. Prireikė 7 metų, kad situacija stabilizuotųsi, nors, kaip prisipažįsta pati Gemma, ši kova tikrai nebaigta.

Dabar Gemmai 22 metai ir kiekviena diena, per kurią ji sugebėjo būti stipresnė nei liga, jai yra tarsi šventė. Anot jos, vienas iš būdų kovoti su anoreksija ir bulimija - garsiai apie tai kalbėti ir dalintis savo patirtimi su kitomis tą patį išgyvenusiomis merginomis.

* Tik 1 iš 10 valgymo sutrikimų turinčių žmonių gydosi. Ir tik 35% iš besigydančių pagalbą gauna specializuotuose valgymo sutrikimų centruose.

* Psichinių ligų atvejais, būtent valgymo sutrikimai nusineša daugiausiai gyvybių.

* 90 proc. sergančiųjų nervine anoreksija pasaulyje sudaro moterys ir mergaitės (amžius - nuo 15 iki 30 metų

* Nervine anoreksija Lietuvoje serga apie vienas procentas gyventojų. Nervinės bulimijos statistika – penkis kartus didesnė.

* Apie 70 proc. sergančiųjų anoreksija atstato svorį per 6 mėnesius nuo gydymo pradžios ir pasiekia taip vadinamą ligos remisiją, tačiau 15–25 proc. pacientų liga atsinaujina

* Net 5–20 proc. sergančiųjų anoreksija miršta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Rytą verta pradėti nuo stiklinės vandens su citrina – mitas ar tiesa?

Kasmet kovo mėnesio 22-ąją pasaulyje minima vandens diena. Apie jo naudą organizmui girdima išties daug – vandens privalumus vardija ir sveikos mitybos šalininkai, ir dietologai, ir gydytojai, bet ar tikrai apie vandenį jau žinome viską?

Nedarykite šių klaidų rinkdamosi saulės akinius

Specialistai neigia mitą, jog akinius nuo saulės reikia nešioti tik tada, kai mus šildyti pradeda jos spinduliai.

Kaip dirbti mažiau, bet kur kas produktyviau: 7 praktiniai patarimai

Mums labai patinka 76 metų Carlosas Slimas, antras pagal turtingumą pasaulio žmogus. Kodėl patinka? Ogi dėl to, kad siūlo darbo savaitę sumažinti iki trijų dienų, o darbo dieną pailginti iki 11 valandų. Juk skamba tikrai geriau nei nusibodusi rutina nuo 9 iki 18 val. laukiant nesulaukiant išeiginių, ar ne? Tačiau svarbiausia vis dėlto yra tai, kad visi darbo aplinkos ekspertai sutaria: niekada nėra per vėlu gerinti savo darbinio gyvenimo. Štai ką siūlo minėtieji ekspertai.

Pieno produktai: ar vertingi organizmui ir kada jų negalima vartoti?

Pieno produktai kenkia sveikatai ar visgi yra naudingi organizmui?

Alkoholikas šeimoje: ką daryti artimiesiems? (2)

Alkoholizmas – toli gražu ne atskiro žmogaus problema. Kai šeimoje yra alkoholikas, kitų šeimos narių gyvenimas dažniausiai priklauso nuo jo savijautos. Visi tik ir žiūri, ar jis gėrė, ar negėrė, kokia jo nuotaika, kada prasidės daugiadienis alkoholio vartojimas.

Mitybos specialistė: kaip sureguliuoti svorį be dietų ir sporto

Ką darome, kai norime sumažinti svorį? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina. Kodėl?

Simptomai panašūs, bet nesumaišykite su depresija

Kai kamuoja prasta nuotaika, negali prisiversti išlipti iš lovos, užklumpa ligos ir nebegali žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, natūraliai imi ieškoti įvairiausių priežasčių: gal man depresija, galbūt kalta prasta mityba, nuovargis, stresas, vitaminų trūkumas? Atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.

Nesveikas ryšys: kūno ir smegenų ligos, kurios lydi viena kitą

Frazė „kūno ir smegenų ryšys“ skamba keistokai ir asocijuojasi su kokia nors meditacija. Tačiau mokslininkai jau senokai įrodė, kad psichikos ir fizinės ligos gali būti susijusios, net jei tas ryšys ir nėra akivaizdus.

Kaip padėti sau išlipti iš lovos ir pagerinti nuotaiką

Šiemet pavasaris neskuba ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už kalnų. Ką daryti keičiantis metų laikui, kad neužkluptų pavasarinė depresija, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.