9 permainos, kurios vyksta su tavo kūnu nuo 20 iki 35 metų

 (2)
Dabar tu graži kaip niekuomet, tačiau yra vienas BET – tavo kūnas pradeda keistis. Na, gerai, kalbėkime tiesiai šviesiai – artinasi tas etapas, kai pradėsi po truputėlį senti. Atsiras pirmosios raukšlelės, pakis kūno linijos, pastebėsi, kad atsikratyti tų nelemtų dviejų kilogramų kur kas sunkiau, nei buvo anksčiau...
Moters kūnas
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Permainų tikrai bus, bet nepulk skambinti pavojaus varpais. Gali padaryti šį bei tą, kad visus tuos nemalonumus pastumtum į tolimesnę ateitį.

Tavo kaulai vis dar tvirtėja. Todėl įžengus į trečiąją dešimtį, labai svarbu nepamiršti teisingos mitybos principų (už poros dešimčių metų suprasi, kaip tai svarbu). Į savo racioną įtrauk pakankamai maisto produktų, kurie turi kalcio ir vitamino D. Antras ne mažiau svarbus žingsnis – reguliariai stiprinti kūną atliekant stovimus pratimus. Mityba ir pratimai užtikrins kaulų ląstelių augimą. Senstant kaulų masė mažėja, taigi kada, jei ne dabar, spėsi pasirūpinti atsargomis?

Tavo svoris po truputėlį didėja. Patikėk mumis, tai visai normalu! Jeigu atliktum eksperimentą ir visus 10 metų suvartotum bei sudegintum visiškai vienodą kalorijų kiekį, tavo svoris vis tiek padidėtų. Kaltinti gali po truputėlį lėtėjančią medžiagų apykaitą. Išeitis, be abejonės, visuomet yra. Šiek tiek padidink fizinį krūvį, kad kalorijų sudegintum daugiau. Tačiau vis tiek nepatariame tikėtis sverti tiek pat, kiek svėrei paauglystėje.

Tavo oda primins viską, ką jai darei. Esi saulės vonių mėgėja? Rudas įdegis atrodo gražiai, bet tai neišvengiamai skatina raukšleles, kurios pasirodys maždaug ties 40 gyvenimo metais ir pigmentines dėmes, su kuriomis susidursi maždaug 60 gyvenimo metais. Malonu jaunystėje sulaukti komplimentų dėl gražaus įdegio, tačiau kur kas maloniau – už gražią odą senatvėje!

Kankiniesi dėl nepastovaus menstruacijų ciklo? Tuomet gera žinia – greičiausiai jis pagaliau stabilizuosis! Dabar kaip tik yra tavo reprodukcinio potencialo viršūnė!

Blogesnė žinia ta, kad gali atsirasti netgi daugiau inkštirų nei paauglystėje. Tiesiog šiame amžiuje tikėtinas didesnis estrogeno ir progesterono kiekis tavo organizme. Kita, kur kas lengviau pašalinama priežastis – daugiau kosmetikos. Jei susidursi su šia problema, rinkis porų neužkemšančias makiažo priemones ir valiklius.

Menstruaciniai skausmai gali padidėti. Hormonas prostaglandinas nuo 20 metų pradeda siautėti, todėl menstruacijų pradžia gali būti kur kas sunkesnė, nei paauglystėje. Šis etapas praeis, tačiau teks pakentėti.

Tavo speneliai gali vizualiai pasikeiti: areolė aplink juos daugumai moterų padidėja ir patamsėja. Galbūt tau taip ir nenutiks, tačiau jei vis dėlto nutiktų – nesijaudink, nes tai normalu.

Keistis gali ir tavo lytinės lūpos. Šiame amžiaus tarpsnyje kūno riebalai šiek tiek persiskirsto, todėl kai kurios moterys pastebi intymios vietelės išvaizdos pokyčius.

Tavo figūra gali sumoteriškėti. O tu manei, kad brendimo laikotarpis baigėsi ties kokiais 18-tais gyvenimo metais? Tikrai ne... Svarbiausia dabar - pakankamas fizinis krūvis, kad atsirandantys apvalumai nevirstų lašinukais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.