7 nemalonūs dalykai, kurie nutinka moteriai po gimdymo

 (35)
© Stopkadras / youtube.com

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apie gimdymą esame girdėjusios pačių įvairiausių, kartais labai bauginančių dalykų. Kas gi iš tiesų vyksta ir ką turėtų žinoti kiekviena, gimdyti planuojanti moteris, pasakoja garsi ginekologė Mary Jane Minkin.

Tuštinimasis gimdymo metu

Gimdymo metu moteris gali pasituštinti. Kūdikiui slenkant gimdymo kanalu, jis stipriai spaudžia tiesiąją žarną, ši susiploja ir jos turinys išstumiamas lauk. Tai visiškai normalus dalykas ir akušerės prie tokių situacijų įpratusios. Vis tik prieš gimdymą kai kuriais atvejais patariama pasidaryti klizmą.

Sauskelnės po gimdymo

Įvairios išskyros po gimdymo būna ypač gausios, todėl kurį laiką moterims tenka nešioti specialiai tam skirtas sauskelnes arba didelius įklotus, palengvinančius kasdienę higieną. Pirmąsias dienas išskyros bus kraujingos, vėliau rusvos ir tik po maždaug trijų savaičių jos taps bespalvėmis.

Pagalba šlapinantis

Atlikus epidūrinę nejautrą, šlaplės raumenys kurį laiką gali būti neaktyvūs, todėl kai kurioms moterims įvedamas kateteris, kuris padeda pasišalinti susikaupusiam šlapimui.

Placentos pasišalinimas

Kartais placenta pasišalina praėjus vos porai minučių po gimdymo, kartais prireikia ir valandos. „Įprastai masažuojame gimdyvei pilvą, taip padėdami placentai atsiskirti ir pasišalinti natūraliu būdu. Nereikia nerimauti, šis procesas nėra skausmingas“ - pasakoja gydytoja. Kuomet placenta nepasišalina pati, tenka įsikišti chirurgams.

Vaginos susitraukimas

„Tik nedideliai daliai gimdžiusių moterų prireikia chirurgų pagalbos. Įprastai vagina susitraukia pati, tačiau visoms savo pacientėms rekomenduoju atlikinėti Kegelio pratimus ne tik po gimdymo, bet ir prieš jį“ - sako Mary Jane Minkin. Dėl audinių ištempimo ar traumos pirmosiomis dienomis juntamas nedidelis išorinių lytinių organų skausmas. Tarpvietės patinimas praeina per 1-2 savaites, o raumenų tonusas pilnai atsikuria maždaug per kelis mėnesius.

Tavo gimda prasivers 10 centimetrų

Greitas gimdymas (ypatingai pirmąjį kartą) - labai retas reiškinys. Visą gimdymą galima suskirstyti į tris etapus: pirmasis trunka 6-24 valandas ir jo metu po truputėlį atsiverinėja ir trumpėja gimdos kaklelis (tavo gimda turi prasiverti 10 cm); antrasis etapas trunka 1-2 valandas ir jo metu vaisius jau būna pasiekęs dubens dugną, todėl prasideda tikras gimdymas; trečiasis etapas įprastai trunka iki valandos, o jo metu pagimdoma placenta.

Gausus prakaitavimas

Gali nutikti ir taip, kad pabudusi vidurį nakties jausiesi taip, tarsi ką tik būtum išlipusi iš karštos vonios - pils karštis, o kūnas bus ne šiaip suprakaitavęs, o tiesiog kiaurai šlapias. Žliaugiantį prakaitavimą sukelia hormoniniai pokyčiai. Tačiau nesijaudink, nes tai netruks amžinai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.