7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kada seksas - ne pati geriausia idėja

1) Jei žinai, kad apsilankymo pas ginekologą metu tau bus atliekami tyrimai ir imami tepinėliai, nuo lytinių santykių patartina susilaikyti 2-3 dienas. Į tavo makštį patekusi sperma gali pakeisti makšties terpės rūgštingumą bei bakterijų ir virusų santykį. Tad vardan tyrimo tikslumo, geriau susilaikyk.

2) Jei tau buvo atlikta ginekologinė operacija, lytinių santykių reikėtų vengti mažiausiai 2 savaites. Seksas gali sukelti ne tik kraujavimą, bet ir uždegiminius procesus. Kiek laiko reikės susilaikyti nuo lytinio gyvenimo, priklauso nuo individualios situacijos, tad šiuo klausimu pasitikėk savo gydytoju.

3) Ne paslaptis, kad po gimdymo apie seksualinį gyvenimą bent kuriam laikui teks pamiršti. Tačiau kai kuriais atvejais vengti lytinių santykių patariama ir nėštumo metu, ypatingai tuomet, kai padidėjusi galimo priešlaikinio gimdymo ar persileidimo rizika. Kiekvienu konkrečiu atveju gydytojas tau patars, kaip turėtum elgtis ir ko geriau vengti.

4) Jei bent vienas iš partnerių serga lytiniu keliu plintančia infekcija, būtina atsisakyti ne tik įprasto, bet ir oralinio ar analinio sekso - šiais keliais infekcija taip pat gali būti perduodama. Nepamiršk, kad prezervatyvas šiuo atveju - ne 100% garantija! Todėl geriau nerizikuoti. Jeigu tau nuolatos atsinaujina ne lytiniu keliu plintančios infekcijos (pavyzdžiui, pienligė), apsilankyti pas gydytoją rekomenduojama ir tavo partneriui - gali būti, kad jis taip pat turi besimptomę infekciją.

5) Seksas per mėnesines - diskutuotina tema. Vieni tikina, kad būtent šiuo periodu moteris gali patirti stipriausią malonumą, kiti laikosi nuomonės, kad tai nehigieniška ir netgi pavojinga sveikatai. Žiūrint iš medicininės pusės tiesos tame yra - šiltoje ir drėgnoje terpėje bakterijos dauginasi greičiau, o per mėnesines makštyje būtent tokia terpė ir susidaro. Gimdos kaklelis labiau prasiveria, todėl bakterijos lengviau patenka ten, kur joms nereikėtų būti ir sukelia įvairius uždegimus.

6) Seksualinis susilaikymas rekomenduojamas ir tais atvejais, kuomet pašalinama gimdos spiralė. Įprastai po spiralės pašalinimo galimas kelias dienas trunkantis kraujavimas, tad tuo metu leisk savo organizmui išsivalyti ir atsigauti.

7) Susilaikyti nuo lytinių santykių patartina ir pastebėjus patologinius pakitimus intymioje zonoje. Išskyros, bėrimai, opelės - visi panašaus pobūdžio pakitimai perspėja apie galimą lytinę infekciją, nuo kurios prezervatyvas gali neapsaugoti. Tad pirmiausia kreipkis į medikus, kurie atliks išsamius tyrimus ir išsiaiškins pakitimų priežastis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.