6 priežastys, kodėl naktį turėtum miegoti nuoga

 (9)
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gali būti, kad šis amžinas ginčas tarp moterų nesibaigs niekada. Ar naktį reikia segėti liemenėlę? Dauguma moterų naktį miega be liemenėlės, nes nori išvengti liekančių žymių ant kūno, suvaržymų. Vis tik svarbiausia priežastis, skatinanti vakare būtinai išvaduoti krūtinę iš liemenėlės pančių – baimė dėl galimai kilsiančių problemų su limfmazgiais, kurios kartais baigiasi net krūties vėžiu.

Dalis moterų vis tik nėra niekada girdėjusios apie neigiamą liemenėlės daromą poveikį sveikatai, o kai kurios netgi įsitikinusios, kad liemenėlė padeda išsaugoti krūtų stangrumą, todėl ją verta segėti net naktimis. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad nakčiai nenusiėmusios liemenėlės nieko blogo nepadarysite, vis tik miegodamos su ja iš tikrųjų rizikuojate susidurti su daugybe pačių įvairiausių sveikatos sutrikimų.

Štai 6 priežastys, kodėl naktį savo kūnui vis dėlto reikia leisti pailsėti.

Sutrikusi kraujotaka

Ši problema viena svarbiausių, ypač tais atvejais, kai liemenėlė turi pakietinimus. Jei pakietinimas per stipriai priglunda prie odos, krūtinės raumenys suspaudžiami, sutrikdomas rankų nervų aprūpinimas krauju. Maža to, per dažnai segima stipriai krūtinę suspaudžianti liemenėlė (pavyzdžiui, sportinė) gali pažeisti krūtų audinį, nes toks liemenėlės variantas sutrikdo kraujotaką.

Kūnas neatsipalaiduoja

Net ir nedidelis suvaržymas gali turėti neigiamą poveikį miegui. Lygiai taip pat, kaip nejaukiai jaustumeisi, jeigu tektų miegoti apsirengus varžančius drabužius. Jei į lovą guliesi segėdama liemenėlę, paprasčiausiai rizikuoji išsimiegoti prasčiau.

Odos sudirgimai

Dar vienas reikšmingas šalutinis poveikis dėvint liemenėlę naktį – odos sudirgimų rizika. Į odą gali įsiremti kietos liemenėlės dalys. Ne ką mažesnį sudirgimą gali sukelti ir juostos, galinčios odą sužaloti, ypač jei liemenėlė yra su pakietinimais. Galbūt nė nepastebėsi nežymaus skausmo naktį, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad jis yra nepavojingas.

Hiperpigmentacijos pavojus

Hiperpigmentacija – ilgas žodis, reiškiantis tamsias dėmes, pasikeitusią krūtinės odos spalvą ar atsiradusius odos nelygumus. Ši būklė susijusi su padidėjusiu melanino kiekiu. Šis pigmentas atsakingas už odos spalvą. Pernelyg stipriai prie odos priglundančios liemenėlės nuolat trindamos odą gali sukelti hiperpigmentaciją, odos sudirgimus ir pažeidimus.

Krūtų grybelis

Reguliariai dėvint netinkamai prie krūtinės priglundančią liemenėlę suformuojama tobulai šilta ir drėgna aplinka, kurią mėgsta grybeliai, nes ji tinkama jiems daugintis ir plisti. Tokios nedžiuginančios prognozės yra labai realios, jei tik liemenėlė nėra tobulai tinkama, o didžiausia pavojus kyla tuomet, kai liemenėlės nenusiimi naktį - būtent šiuo paros metu, gulėdama po šilta antklode, daugiausiai prakaituoji.

Poveikis krūtų fiziologijai

Jei guliesi į lovą nenusiėmusi krūtinę veržiančios liemenėlės, rizikuoji sutrikdyti limfinės sistemos darbą. Sutrikdydama kraujotaką ir limfos drenažą per stipriai prigludusi liemenėlė gali sukelti lėtinį uždegimą ir skysčių sulaikymą. Limfmazgiai padeda šalinti toksinus iš krūtų srities, o sutrikdytas limfos drenažas neigiamai veikia kepenis, inkstus ir kitus organus, sulaikydamas toksinus, nors turėtų juos iš organizmo pašalinti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Alkoholikas šeimoje: ką daryti artimiesiems? (1)

Alkoholizmas – toli gražu ne atskiro žmogaus problema. Kai šeimoje yra alkoholikas, kitų šeimos narių gyvenimas dažniausiai priklauso nuo jo savijautos. Visi tik ir žiūri, ar jis gėrė, ar negėrė, kokia jo nuotaika, kada prasidės daugiadienis alkoholio vartojimas.

Mitybos specialistė: kaip sureguliuoti svorį be dietų ir sporto

Ką darome, kai norime sumažinti svorį? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina. Kodėl?

Simptomai panašūs, bet nesumaišykite su depresija

Kai kamuoja prasta nuotaika, negali prisiversti išlipti iš lovos, užklumpa ligos ir nebegali žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, natūraliai imi ieškoti įvairiausių priežasčių: gal man depresija, galbūt kalta prasta mityba, nuovargis, stresas, vitaminų trūkumas? Atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.

Nesveikas ryšys: kūno ir smegenų ligos, kurios lydi viena kitą

Frazė „kūno ir smegenų ryšys“ skamba keistokai ir asocijuojasi su kokia nors meditacija. Tačiau mokslininkai jau senokai įrodė, kad psichikos ir fizinės ligos gali būti susijusios, net jei tas ryšys ir nėra akivaizdus.

Kaip padėti sau išlipti iš lovos ir pagerinti nuotaiką

Šiemet pavasaris neskuba ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už kalnų. Ką daryti keičiantis metų laikui, kad neužkluptų pavasarinė depresija, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.

Nustebsite, kiek kofeino kasdien gauname iš skirtingų produktų (1)

Nors tonizuoja ir kava, ir arbata, ir energiniai gėrimai, ir šokoladas, jų poveikis sveikatai – skiriasi. Taip teigia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. Rimantas Stukas, pristatęs kofeino turinčių produktų vartojimo ypatumų tyrimą.