6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kraujavimas tarp menstruacijų

Panikuoti neverta, tačiau pasitikinti sveikatą pas ginekologą tiesiog būtina. Kraujingos išskyros tarp mėnesinių gali būti pirmasis gimdos kaklelio vėžio simptomas - ypatingai tai aktualu toms, kurios jau išgyveno menopauzę. Priežastis gali slypėti ir hormonų sutrikime, tačiau bet kuriuo atveju kraujingos išskyros pasirodo ne be priežasties.

Ilgai trunkančios ir gausios mėnesinės

Jei kraujavimas trunka ilgiau nei septynias dienas arba menstruacinius įklotus tenka keisti kone kas valandą - tai jau akivaizdus sutrikimas. Tai gali būti tokių ligų kaip endometriozė ar hipotirozė simptomas. Neignoruok šio simptomo ir kuo skubiau kreiptis į ginekologą - juk kalbame ne tik apie tavo sveikatą, bet ir apie savijautą.

Tavo pilvas nuolatos išsipūtęs

Jei problemų su antsvoriu neturi, maitiniesi sveikai ir vengi pilvą pučiančių produktų, o pilvas vis tiek nuolatos išsipūtęs, - tai gali būti labai rimtos ligos požymis. Nenorime gąsdinti, bet kalbame apie kiaušidžių vėžį. Ypatingai svarbu kreiptis į medikus tais atvejais, kuomet pilvo pūtimą lydi skausmas, o simptomai neslopsta ir mėnesinėms prasidėjus.

Skausmas ar deginimas šlapinantis

Jei pastebėjai šį simptomą, greičiausiai pasigavai šlapimo takų infekciją. Jeigu pastebėjai ir išskyrų pakitimus (gali pasikeisti spalva ar tekstūra), gali būti, kad sergi virusine ar bakterine lytinių takų infekcija. Nedelsk ir apsilankyk pas gydytoją, kuris tyrimų pagalba nesunkiai nustatys negalavimų priežastį.

Keistos išskyros

Pakitusios išskyros - pirmasis daugumos intymių ligų simptomas. Įprastos išskyros dažniausiai būna permatomos ar balsvos, tačiau bekvapės. Apie infekcijas signalizuojančios išskyros nuo įprastų skiriasi tiek spalva, tiek kvapu ir tekstūra. Apie tai, kaip atpažinti galimą lytinę infekciją, gali paskaityti šiame straipsnyje. Tačiau savigyda neužsiimk - kreipkis į ginekologą, kuris paskirs tau gydymą.

Po intymių žaidimų pasirodo šiek tiek kraujo

Jeigu mėnesinėmis nesergi, tau nieko neskauda, o po sekso vis tiek pasirodo keli lašeliai kraujo - vadinasi nerimauji ne be reikalo! Kraujo lašeliai gali signalizuoti apie kai kurias lytiškai plintančias ligas (LPL), labiausiai tikėtina – chlamidiozę. Jei abejoji, atkreipk dėmesį į kitus chlamidiozės požymius: žalsvas išskyras iš makšties ir šlapinimosi metu juntamą skausmą. Tik nepamiršk, kad lytiškai plintančios ligos kartais ilgus metus nerodo jokių simptomų, tad pasitikrinti bet kuriuo atveju turėtum.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.