5 klaidos, kurias kasdien darome prausdamiesi duše

 (1)
© COSMOPOLITAN montažas, Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rytinis dušas - kasdienis ritualas, dėl kurio dažniausiai nesukame sau galvos. Tačiau greičiausiai jau ne kartą esi girdėjusi, kad pernelyg karštas vanduo ar per ilgas mėgavimasis vandens procedūromis gali kenkti tavo odos grožiui. Paskaityk, galbūt paaiškės, kad per skubėjimą viską darai ne taip, kaip reikėtų?

Optimali vandens temperatūra

Išėjus iš vonios kambario garai tiesiog veržiasi? Vadinasi, akivaizdžiai prauseisi pernelyg karštame vandenyje. Karštas vanduo išgarina iš odos drėgmę, dėl to ji pradeda sausėti ir šerpetoti. Taip pat turėtum žinoti, kad karštas vanduo nuplauna apsauginį odos riebalų sluoksnį ir paskatina kraujo pritekėjimą, todėl po dušo oda tampa paraudusi, ją gali berti ar vietomis ji ims pleiskanoti. Optimali vandens temperatūra turėtų siekti 35 laipsnius.

Nei per trumpai, nei per ilgai

Daugumai mūsų rytinis dušas - tai būdas išsibudinti. Šiltas vanduo sruvena kūnu ir taip norisi pastovėti dar bent kelias minutes. Tačiau kuo ilgiau mirksi vandenyje, tuo labiau išsausės tavo oda. O nuo čia prasideda ir kitos problemos - šerpetojimas, paraudimai, bėrimai... 7 minutės būtų optimalus laikas rytiniam dušui, na, o jeigu labai norisi pasilepinti, tebūnie ir 10 minučių.

Ar pakanka tik vandens?

Kažkodėl daugumai mūsų atrodo, kad kuo prausimosi priemonė labiau putoja, tuo ji veiksmingesnė. O tiesa tokia, kad stipriai putojančios priemonės dažniausiai savo sudėtyje turi odai nedraugiškų medžiagų. Šios priemonės puikiai pašalina visus nešvarumus, tačiau ne tik juos, bet ir natūralų apsauginį odos sluoksnį. Dušo želė ir panašių priemonių apskritai galima nenaudoti - nešvarumus puikiai pašalins ir vanduo. Jei vis tik prausimosi priemonių nesinori atsisakyti, rinkis kuo natūralesnes. Jeigu tavo oda itin sausa, geriau ją prausk mažo šarmingumo (ne įprastu rankoms skirtu muilu) kreminės tekstūros muilu. Toks odą valo ir drėkina.

Kur laikai savo kempinėlę?

Kas kiek laiko keiti prausimosi kempinėlę ir svarbesnis klausimas - kur ją laikai? Įprastai prausimosi kempinėlę laikome duše - nusiprausei, padėjai ant lentynėlės ir kitą rytą radai ten, kur palikusi. Tačiau vonios kambaryje laikosi nuolatinė drėgmė, taigi tavo prausimosi kempinė tampa tobula terpe bakterijoms kauptis. Kempinę reikėtų keisti kartą per mėnesį, o kaskart nusipraus patartina ją padžiauti sausoje vietoje.

Nusausinti ar ne?

Teisingai nuvalyti odą ne mažiau svarbu, nei švariai nusiprausti. Vis tik dauguma mūsų tai daro paskubomis, rankšluosčiu grubiai šveisdami ir stengdamiesi greičiau pašalinti visą drėgmę. Iš tiesų odą sausinti turėtum ne trindama, o švelniai priglausdama rankšluostį, kuris sugertų drėgmės perteklių. Odos nereikia pilnai nusausinti, ji turi likti šiek tiek drėgna. Jeigu dar rastum laisvą minutę ir palepintum ją drėkinamuoju kremu - oda tau tikrai padėkotų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją