3 populiariausi mitai apie dantų balinimą

dantu balinimas
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dantų balinimas – viena labiausiai pamėgtų ir plačiausiai taikomų kosmetinio dantų gydymo procedūrų, nes tai yra bene mažiausiai investicijų reikalaujantis būdas pastebimai pagražinti šypseną. Visgi iki šiol sklando nemažai mitų, susijusių su dantų balinimu. Klinikos „Grožio chirurgija“ bendrosios praktikos gydytoja odontologė Vita Lozinovienė komentuoja populiariausius pacientų įsitikinimus ir išsklaido nepagrįstas baimes.

1 mitas: dantų balinimas silpnina natūralų danties emalį

Nemaža pacientų dalis vis dar klaidingai įsitikinę, kad net ir profesionaliai atlikta dantų balinimo procedūra silpnina natūralų danties emalį. Tai netiesa. Jei procedūrą atlieka kvalifikuotas specialistas, taikantis modernius metodus ir pagrįstai nustatantis procedūrų dažnumą, dantys tikrai nesusilpnėja. Visgi pacientų dantų emalis neretai nukenčia po balinimo procedūros pas nepakankamą kvalifikaciją turintį higienistą, taip pat dantų emalis gali susilpnėti, jei procedūros atliekamos pernelyg dažnai.

Baltesnės ir patrauklesnės šypsenos siekiantis pacientas, visų pirma, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju odontologu, kuris, įvertinęs jo dantų būklę, individualiai pritaikys tinkamiausią ir efektyviausią balinimo metodą. Šiuolaikinė balinimo sistema užtikrina saugius, efektyvius ir ilgalaikius rezultatus, yra visiškai neskausminga, o rezultatas matomas jau po vieno vizito. Kitas populiarus metodas – profesionalus dantų balinimas kapomis, kai pacientas savarankiškai balina dantis namuose, naudodamas klinikoje pagamintas kapas.

2 mitas: po dantų balinimo procedūros dantys tampa itin jautrūs

Planuodamas dantų balinimo procedūrą, gydytojas privalo atsižvelgti į esamą paciento dantų būklę, jautrumą ir užtikrinti, kad visi dantys yra sveiki ir užplombuoti. Prieš balinant dantis yra svarbu atlikti ir profesionalią burnos higienos procedūrą.

Iš tikrųjų pasitaiko atvejų, kai po balinimo procedūros dantys tampa šiek tiek jautresni, tačiau toks efektas trumpalaikis ir išnyksta laikantis gydytojo rekomendacijų bei dantis valantis pastomis, mažinančiomis jautrumą. Jei paciento dantys ir dantenos itin jautrūs dar prieš balinimą, procedūrą rekomenduojama nukelti arba rinktis modernią dantų balinimo sistemą, kuri veiksmingai išbalina dentiną ir emalį, tačiau nepakeičia danties struktūros.Balinimo metu naudojamo gelio sudėtyje yra kalcio jonų, kurie užpildo nedidelius dantų defektus ir dantų emalis tampa blizgesnis, lygesnis. Pacientai pastebi, kad po šios procedūros dantys tampa netgi mažiau jautrūs.

Dantų balinimo procedūra dažniausiai užtrunka apie 1,5 valandos, o baltesnės šypsenos efektas matomas iškart. Po pirmosios procedūros yra pagaminamos kapos, naudojamos tęsti balinimą namuose – tai garantuoja geresnius ir ilgiau išliekančius rezultatus. Atlikus dantų balinimą klinikoje ir tęsiant balinimą namuose, rekomenduoju vengti dažančių maisto produktų, tokių kaip burokėliai, juoda kava, juoda arbata, raudonas vynas, taip pat svarbu nerūkyti.

3 mitas: dantis balinti naudojant natūralius produktus – nežalinga

Savarankiškos dantų balinimo procedūros gali būti net labai žalingos. Pastebimai susilpnėjęs dantų emalis, jautrios dantenos, sudirgusi gleivinė, nevienoda dantų spalva ir ryškios dėmės – populiariausios dantų balinimo naminėmis priemonėmis pasekmės. Dantų balinimą atliekant klinikoje, kitaip nei tuo užsiimant pačiam, dantenos yra specialiai apsaugomos, o balinant savarankiškai jos neretai nudeginamos.

Tam, kad spindinčia šypsena būtų galima džiaugtis saugiai ir ilgai, pakanka kartą per metus atlikti profesionalų dantų balinimą. Visgi dantų balinimo procedūra nerekomenduojama pacientams, priekiniuose dantyse turintiems plombų, kurių neplanuoja keisti, nes jos gali išryškėti, kadangi procedūros metu išbąla dantys, o plombos spalvos nepakeičia. Taip pat dantų balinimo procedūra neatliekama ir besilaukiančioms ar maitinančioms moterims, pacientams, nešiojantiems breketus ir vaikams iki 16 metų amžiaus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.