3 dalykai, kurių kategoriškai negalima daryti per šalčius

© Shuterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šaltukui paspaudus apsimuturuoji didžiausiu šaliku iki pat ausų? O gal prieš išeidama iš namų išgeri karštutėlės arbatos? Dėl viso pikto, kad būtų šilčiau... Geriau taip nedaryk!


1 klaida – apsimuturuoti šaliku pusę veido. Tikriausiai dar nuo vaikystės prisimeni, kaip išleisdama į kiemą mama dešimt kartų apsukdavo aplink tave šaliką, palikdama tik nedidelį tarpelį akims. Karštas oras, kurį iškvepi, sudaro ant šaliko ploną drėgmės sluoksnį, itin traukiantį šaltį. Nenustebk, jei po pasivaikščiojimo lauke, oda aplink lūpas ir nosį bus paburkusi, tarsi nušalusi. Kitą kartą šaliku pridenk tik kaklą, o kvėpuoti stenkis pro nosį.


2 klaida – karšti gėrimai prieš einant į lauką. Karšti gėrimai gali greitai sušildyti sušalusius, tačiau karštą arbatą reikėtų išgerti likus bent 30 minučių iki išėjimo iš namų. Karšti gėrimai praplečia kraujagysles, taip padėdami tavo kūnui išskirti daugiau šilumos. Jei išgėrusi arbatos keliausi tiesiai į šaltį, tavo kūnas bus nepasiruošęs adaptuotis prie temperatūrų pokyčių. Šaltyje kraujotaka turi būti sulėtėjusi tam, kad išsaugotų kuo daugiau šilumos.


3 klaida – pernelyg ankšti batai. Savaime suprantama, žieminiai batai turi būti tokio dydžio, kad galėtum į juos įsisprausti su storesne kojine, bet to nepakanka. Turėtų likti dar šiek tiek laisvos vietos, kad kūno išskiriama šiluma galėtų cirkuliuoti. Žiemos metu vietoj medvilninių kojinių rinkis vilnones – vilna švelniai “kandžioja” odą ir skatina kraujo cirkuliaciją, tad kojoms bus kur kas šilčiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.

Ginekologė įspėja: dėl šių priežasčių intymios infekcijos gali atsinaujinti (1)

Gyvenime yra dalykų, kuriuos darome per daug nesusimąstydamos. Pavyzdžiui, renkamės apatines kelnaites rytais. Tai toks natūralus veiksmas, kad greičiausiai net negalėtum pasakyti, kokios spalvos kelnaites šiandien mūvi. Tiesa?

Kokie požymiai išduoda, kad tavo organizmui trūksta vitamino B12

Skirtingai nuo vitamino D, kurį gali pagaminti mūsų organizmas, B12 į organizmą gali patekti tik per išorinius šaltinius. B12 yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmas naudoja DNR sintezei, nervų ir kraujo ląstelių gamybai, jis aprūpina organizmą deguonimi. O jei organizmui trūksta deguonies, nuolat jausi nuovargį, kad ir kiek valandų miegosi.

Jaunos merginos istorija: nekaltybę praradau du kartus

Jei pameni, visai neseniai rašėme apie 21 metų Laurą, kuriai buvo nustatytas Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser sindromas arba kitaip - itin reta makšties patologija, kuomet makštis tiesiog nesusiformuoja.

Masažistas iš Egipto atskleidė, kokias klaidas darome kovodamos su celiulitu

Pasirodę pirmieji saulės spinduliai visoms moterims kasmet primena – atėjo laikas ruoštis suknelių ir sijonų sezonui! Vis dėlto, pasiruošimas gali ir nebūti toks džiuginantis kaip už lango šviečianti saulė.

Natūralios arbatos, kurios skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo

Lieknėti gurkšnojant gardžią arbatą būtų puiku! Panašiai kaip lieknėti gulint ant sofos ir žiūrint televizorių. Tik kyla logiškas klausimas: ar tai įmanoma?

7 efektyviausi pratimai norinčioms dailesnių kūno linijų

Jei esi iš tų merginų, kurioms kantrybės sporto salėje užtenka tik 20 minučių, tuomet mūsų paruošti sporto pratimai tau tikrai tiks ir patiks. O ir į sporto salę eiti nereikės - pratimus galėsi atlikti namuose.

Seksas per mėnesines - kodėl verta tai išbandyti kiekvienai (2)

Kuomet COSMO skaitytojų klausėmė, ką jos mano apie seksą „tomis dienomis“, net 54% merginų anoniminėje apklausoje tarė TAIP! Ir skubame nuraminta tas, kurios nė karto to nebandė: kraujai upeliais tikrai nebėga, tad jei pergyveni būtent dėl to – tikrai neverta.

Liga, kuri įtraukia vis daugiau merginų: kai valgymo sutrikimai pasiglemžia gyvenimą

Jos jaučiasi išskirtinės. Vadina viena kita “Anomis” (plg., “anoreksija”). Susitikusios savo slaptose interneto svetainėse diskutuoja, kaip išgyventi dieną su šimtu kalorijų, kaip paruošti varškėčius be miltų bei kiaušinių ir apgauti gydytojus.

Mirtina kova su kalorijomis: niekas neįsivaizduoja, kokia buvau laiminga sverdama 35 kilogramus

Pasaulį jau kelis dešimtmečius krečia lieknumo karštinė. Neatsilaikėme prieš ją ir mes. Nors negailestinga kova su kalorijomis kartais baigiasi mirtimi.