10 grožio priešų, kurių turi atsikratyti iki 35 metų

© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sakoma, kad oda pradeda senti nuo 25 metų, tačiau dauguma mūsų į tai numoja ranka, juk senėjimo požymių dar nematyti. Geriau užkirsti kelią problemoms, nei vėliau su jomis kovoti, tiesa? Taigi jei nori gerai atrodyti sulaukusi 35+ metų, jau dabar būtina visiems laikams atsisveikinti su įpročiais, neigiamai veikiančiais tavo grožį.

1. Prieš eidama miegoti nenuvalai makiažo. Savaime suprantama, kad pasitaiko dienų, kai nuovargis būna toks didelis, jog grįžusios namo iš karto griūname į lovą nenusivaliusios makiažo. Vis tik tokie atvejai turėtų būti vienetiniai, tada pasekmės bus minimalios. Dermatologai tvirtina, kad prieš naktį nuo veido nenuvalytas makiažas užkemša poras, turi įtakos ankstyvam senėjimui ir netgi gali sukelti bakterines infekcijas. Taigi jei nori, kad oda ilgam liktų sveika ir stangri, visada prieš eidama miegoti nusivalyk makiažą.

2. Nesaugai odos nuo saulės. Apsauginis kremas nuo saulės užkerta kelią žalingam saulės spindulių odai daromam poveikiui. Jei nenaudosi šios neįtikėtinai naudingos priemonės, gali atsirasti strazdanų, kitokių odos pažeidimų ar netgi išsivystyti vėžys. Jei nenori, kad oda nuvystų anksčiau laiko, apsauginio kremo naudojimą įtrauk į būtiniausių procedūrų arsenalą.

3. Miego trūkumas. Neišsimiegojimas negali būti naudingas, bet jaunystėje tai nekelia didesnių rūpesčių. Dėl miego trūkumo ne tik mažėja darbingumas ir sulėtėja smegenų veikla, bet ir nukenčia oda. Nori visiems laikams pamiršti apie išbalusią odą ir patinusius paakius? Laikas atsisveikinti su vėlyvais pasisėdėjimais ir gultis į lovą anksčiau.

4. Nuolat naudoji tas pačias kosmetines priemones. Nieko blogo, jei naudoji ne vienerius metus patikrintą kosmetiką. Vis tik tokia ištikimybė gali įtraukti į kasdienybės liūną. Akivaizdu, kad kosmetika vis tobulėja, o išbandžiusi ką nors naujo galėsi pažinti save geriau.

5. Kasdienis plaukų trinkimas. Gali būti, kad plaukus trinkti kasdien tau trenka todėl, kad jie labai greitai susiriebaluoja. Vis tik svarbu pastebėti, kad dažnai naudojant šampūną galvos oda tampa sausa, o organizmas išskiria daugiau riebalų, kad šį disbalansą išlygintų. Taigi norėdama džiaugtis sveikais ir gražiais plaukais, stenkis juos trinkti rečiau, bent kas antrą dieną.

6. Nenaudoji drėkinamojo kremo. Neretai šio tipo kremų vengia tos moterys, kurių oda yra riebi. Vis tik drėkinamasis kremas – būtina veido odos priežiūros priemonė. Jei kiekvieną dieną naudosi odą drėkinantį kremą, be didesnių sunkumų atsikratysi tokių odos problemų kaip sausumas, spuogai, sudirgimas ir ankstyvas senėjimas.

7. Trini akis. Oda aplink akis labai plona ir jautri. Jei trinsi akis per stipriai ar per dažnai, gali atsirasti raukšlelių. Tokiais atvejais gali grėsi ir infekcija.

8. Dažnai naudoji plaukų formavimo priemones. Senėjimo procesai veikia ne tik odą, bet ir plaukus. Džiovintuvas, plaukų tiesinimo žnyplės, dažymas – vis tai plaukams kelia stresą ir neigiamai veikia jų būklę.

9. Nuolatos lieti veidą. Vertėtų pamiršti įprotį lieti veidą rankomis, nes visų pirma rankos ne visuomet būna švarios ir gali prasidėti infekcija, antra - oda tempiasi ir yra žalojama. Lygiai taip pat atkreipk dėmesį, kaip elgiesi su savo oda prausdamasi ir valydama makiažą. Turi tai daryti itin švelniai, ypatingai akių srityje.

10. Pamiršti odos masažą. Jauname amžiuje tai atrodo visai bereikšmė procedūra, tačiau ji labai svarbi, jei nori išlaikyti odos stangrumą. Odos masažui papildomo laiko skirti nebūtina, tiesiog atlik jį tuomet, kai tepi veidą kremu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Alkoholikas šeimoje: ką daryti artimiesiems?

Alkoholizmas – toli gražu ne atskiro žmogaus problema. Kai šeimoje yra alkoholikas, kitų šeimos narių gyvenimas dažniausiai priklauso nuo jo savijautos. Visi tik ir žiūri, ar jis gėrė, ar negėrė, kokia jo nuotaika, kada prasidės daugiadienis alkoholio vartojimas.

Mitybos specialistė: kaip sureguliuoti svorį be dietų ir sporto

Ką darome, kai norime sumažinti svorį? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina. Kodėl?

Simptomai panašūs, bet nesumaišykite su depresija

Kai kamuoja prasta nuotaika, negali prisiversti išlipti iš lovos, užklumpa ligos ir nebegali žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, natūraliai imi ieškoti įvairiausių priežasčių: gal man depresija, galbūt kalta prasta mityba, nuovargis, stresas, vitaminų trūkumas? Atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.

Nesveikas ryšys: kūno ir smegenų ligos, kurios lydi viena kitą

Frazė „kūno ir smegenų ryšys“ skamba keistokai ir asocijuojasi su kokia nors meditacija. Tačiau mokslininkai jau senokai įrodė, kad psichikos ir fizinės ligos gali būti susijusios, net jei tas ryšys ir nėra akivaizdus.

Kaip padėti sau išlipti iš lovos ir pagerinti nuotaiką

Šiemet pavasaris neskuba ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už kalnų. Ką daryti keičiantis metų laikui, kad neužkluptų pavasarinė depresija, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.

Nustebsite, kiek kofeino kasdien gauname iš skirtingų produktų (1)

Nors tonizuoja ir kava, ir arbata, ir energiniai gėrimai, ir šokoladas, jų poveikis sveikatai – skiriasi. Taip teigia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. Rimantas Stukas, pristatęs kofeino turinčių produktų vartojimo ypatumų tyrimą.