Tvirtų santykių paslaptys: patarimai tų, kurie kartu praleido beveik visą gyvenimą

 (3)
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sakoma, kad jeigu santuokoje gyventi nori ilgai ir laimingai, pirmiausia turi ieškoti panašaus į save. Ne savo klono, nes su tokiu būtų tiesiog neįdomu, bet tokio, kuris turėtų panašias vertybes ir panašų požiūrį esminiais gyvenimo klausimais. Čia – tik teorija, o kokių patarimų galėtų duoti tie, kuriems pavyko dviese nugyventi ne vienerius metus?

82 metų Džeraldo tvirtų santykių paslaptis: „Kartą, sėdint ir bendraujant su savo mergina, ant popieriaus lapo surašiau 7-8 man svarbius dalykus, kuriuos aš tikiuosi gauti iš santuokos. Tai buvo prieš 60 metų. Aš paklausiau, ar ji sutinka su šiais išvardintais dalykais? Jeigu ne, aš suprasiu ir mes galime skirtis. Tačiau ji atsakė „taip“.

Jeigu apie santuoką galvoji kaip apie partnerystę ir tikiesi, kad kiekvienas iš jūsų prisidėsite po lygiai, tu labai klysti. Vos tik tu pradedi skaičiuoti balus ir galvoti, kuris iš judviejų santykių gauna daugiau, jūsų santykiai iš karto atsiduria pavojuje. „Neskaičiuok, – primygtinai siūlo santykių psichologai. Duok tiek, kiek gali. Duok daugiau, nei pats tikiesi gauti.

70 metų Nikolo tvirtų santykių paslaptis: „Pirmiausia jūs turite būti draugais ir tam reikia įdėti pastangų ir darbo“.

Prisimink: draugystė svarbi ne mažiau, nei romantiška meilė. Klausant kitų žmonių, dažnai girdime: „Mano santuoka sėkminga, nes aš vedžiau geriausią draugą“. Su draugu būna linksma, su juo galima pakvailioti, atsipalaiduoti, su juo gera bendrauti ir kartu leisti laiką. Paklausk savęs: kas judu sies, kai meilė nurims? Atsakymas neturėtų būti „vaikai“. Atsakymas turėtų būti – draugystė.

82 metų Antuano tvirtų santykių paslaptis: „Štai patarimas, kurį aš duodu savo vaikams. Atsibudęs ryte, pagalvok ne apie save, o apie tai, kaip šalia savęs esantį ypatingą žmogų šiandien galėtum padaryti laimingesniu.“

Ir dar vienas patarimas: nieka negulkite miegoti susipykę. Sutik, daugumos pykčių ir nesutarimų priežastys nevertos to, kad joms būtų sugaišta daugiau kaip viena diena. Tegu artėjanti naktis būna tiltu situacijos sprendimui: nusileisk, jei priežastis nereikšminga, arba nuspręsk, kurį iš jūsų ginčą sukėlęs klausimas liečia labiau: tegu tas partneris ir sprendžia, ką daryti. Jeigu reikalas principinis, susitarkite dėl tolimesnių klausimo sprendimo žingsnių.

75 metų Vilmos tvirtų santykių paslaptis: „Niekada negulkite miegoti, nepasakę vyrui arba žmonai „aš tave myliu“. Kartais galbūt teks tai padaryti prisivertus, tačiau padaryk tai. Juk niekas nežino kas gali nutikti naktį“.

Garbaus amžiaus žmonės tai žino, verta žinoti ir visiems kitiems. Pabučiuok savo mylimąjį prieš išbėgdama į darbą ir apsikabink, vos tik grįžusi. Juk tokie maži dėmesio ženklai tikrai nereikalauja daug pastangų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Nebesusišneku su vyru - ką daryti?

"Ar gali būti, kad mano vyras apsėstas? Kaip koks kipšas būtų į jį įlindęs – visas piktas, suirzęs, pykstamės ištisai, nesuprantu, kas darosi… O gal meilužę turi? Ką man daryti, kad grįžtų mano normalusis vyras? Ar tikrai turi būti išbandymų mūsų santykiuose?"

Psichologė paaiškino, kas trukdo susirasti antrą pusę

Noras surasti partnerį yra natūralus ir suprantamas. Kai jo įgyvendinti nepavyksta, kyla klausimai: Kodėl?.. Kas su manimi ne taip?.. Siūlyčiau juos esmingai papildyti dar vienu klausimu: ką galėčiau padaryti, kad situacija pasikeistų?

Psichologė Jurga Dapkevičienė - apie tikrąsias nesutarimų poroje priežastis

Ginčai poroje gali būti tiek tarpasmeninių, tiek vidinių konfliktų pasekmė. Remiantis geštaltine psichoterapija, problemos kyla dėl neužbaigtų situacijų – nepatenkintų poreikių, neišreikštų jausmų.