Seksualinės priklausomybės pinklėse: ar gali toks vyras tave mylėti?

 (9)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sveiki. Prašau pagalbos... Turiu vaikiną, su juo draugaujame beveik pusmetį. Viskas buvo gerai, bet jis prisipažino, kad turi priklausomybę nuo sekso ir ieško kitų merginų, kad su jomis tik pasimylėtų, bet nemegztų nieko rimčiau. Buvau šoke, norėjau jį palikti, bet jis patikino, kad myli tik mane ir viskas mūsų santykiuose vėl gerai. Mane kamuoja baimė, kad kitos merginos jį nuvilios, todėl dažnai keliu pavydo scenas, moralizuoju. Kalbėjau su jo mama šia tema. Ji pasakė, kad turėsiu susitaikyti su tokia jo priklausomybe, o jo mintys yra tik apie mane, nes jis mane beprotiškai myli ir nenori su manimi išsiskirti. Nežinau ką daryti: ar būti su juo toliau, ar jį mesti...

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Bet kokią priklausomybę turintys žmonės būna psichiškai nestabilūs. Juos dažnai kamuoja nerimo jausmas, kurio dėka jie ir griebiasi savų priklausomybių. Tavo vaikinas turi priklausomybę ne tiek nuo sekso (orgazmo), kiek nuo adrenalino, kurį jis patiria „sumedžiojęs“ dar vieną patelę. Visa tai jaudina ir suteikia moralinio pasitenkinimo. Šios priklausomybės šaknys yra menkavertiškumo kompleksas. Moterų suvedžiojimas jam tai kompensuoja. Jis pasijaučia vyriškas ir galingas.

Paprastai žmonės tokias priklausomybes slepia ir jų niekam neviešina. Kodėl jis tau prisipažino, vietoj to, kad apsaugotu tave nuo šio savo apsėdimo, sunku pasakyti. Vienas iš variantų: jis jaučia moralinę graužatį prieš tave ir norėjo išsivaduoti nuo šio jausmo. Kitas variantas: giliai savyje jausdamas menkavertiškumą, jis nori jausti, kad jo mylima moteris jį priima su visais jo trūkumais ir privalumais. Ir myli jį tokį, koks jis yra. Juk jo mama žino apie tai ir nesmerkia jo dėl to. Prašo tavo supratimo, nes nori, kad sūnus būtų visapusiškai laimingas. Tai sako apie labai glaudų judviejų ryšį. Galbūt tokio pat ryšio kaip su mama jis trokšta ir su tavimi.

Kad ir kaip ten bebūtų, jo mama buvo visiškai teisi sakydama, kad jo meilė priklauso tik tau ir kad tu turi su tuo susitaikyti. Dėl kitų moterų turėtum mažiausiai sukti galvą. Jos tėra aukos. Kol jo meilė priklausys tau, jokia kita neturės galimybės užimti tavo vietos. Į kitas moteris jis žiūri tik kaip į tikslo priemonę. Tikslas – moralinis pasitenkinimas suvedžiojus eilinę auką.

Dabar tu turi susikoncentruoti ties savimi. Ar tu galėsi tai toleruoti? Ar galėsi jo nemoralizuoti? Nekelti pavydo scenų? Ar sugebėsi priimti jį su šiuo asmenybės trūkumu? Ar tavęs tai nepaveiks psichologiškai? Ar negniuždys tavo pasitikėjimo savimi? Tavo savivertės?

Tai galėtų toleruoti tik labai stipri, intelektuali, plačių pažiūrų, pasitikinti savimi asmenybė, turinti išskirtines gyvenimo vertybes. Ar tu tokia esi? Jei taip – jo meilė tau gali priklausyti net ir visą gyvenimą.

Priklausomybių turintiems žmonėms ypatingai reikia meilės ir paramos. Tu netgi turėtum galimybę savo meile ir supratingumu išgydyti jį nuo nepilnavertiškumo komplekso. Įteigti jam tas vyriškas savybes apie kurių egzistavimą savyje jis dar nežino. Bet tai yra juodas darbas su savimi ir su juo. Tau teks atlaikyti tiek savo emocinį disbalansą, tiek jo psichinės būsenos svyravimus.

Jei nemanai, kad pajėgsi visa tai atlaikyti, tuomet geriau pasitraukti iš tokio žmogaus gyvenimo. Nes kitu atveju ši situacija tave pačią morališkai sužlugdys ir tai paliks savus pėdsakus tavo psichologijoje.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Nebesusišneku su vyru - ką daryti?

"Ar gali būti, kad mano vyras apsėstas? Kaip koks kipšas būtų į jį įlindęs – visas piktas, suirzęs, pykstamės ištisai, nesuprantu, kas darosi… O gal meilužę turi? Ką man daryti, kad grįžtų mano normalusis vyras? Ar tikrai turi būti išbandymų mūsų santykiuose?"

Psichologė paaiškino, kas trukdo susirasti antrą pusę

Noras surasti partnerį yra natūralus ir suprantamas. Kai jo įgyvendinti nepavyksta, kyla klausimai: Kodėl?.. Kas su manimi ne taip?.. Siūlyčiau juos esmingai papildyti dar vienu klausimu: ką galėčiau padaryti, kad situacija pasikeistų?

Psichologė Jurga Dapkevičienė - apie tikrąsias nesutarimų poroje priežastis

Ginčai poroje gali būti tiek tarpasmeninių, tiek vidinių konfliktų pasekmė. Remiantis geštaltine psichoterapija, problemos kyla dėl neužbaigtų situacijų – nepatenkintų poreikių, neišreikštų jausmų.