Santykių ekspertė pataria: kaip išgyventi vyro vienos nakties nuotykį

 (77)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su vyru esam vedę 3 metus, prieš tai tiek pat laiko draugavom. Turim pusantrų metų dukrytę. Santykiai visada buvo geri. Pasipykdavome kaip tradicinė pora, bet greit susitaikydavome. Tačiau nesenai sužinojau, kad jis komandiruotėje permiegojo su viena firmos darbuotoja iš užsienio padalinio. Ta gražuolė nepasigėdijo atsiųsti jam žinutę apie smagiai praleistą laiką.

Vyras atsiprašinėjo ir prisiekinėjo, kad tai buvo tik vienas kartas, kad jis buvo išgėręs ir blaiviai nemąstė ką daro. Sako, kad aš jam svarbi ir kad jis gailisi dėl šio poelgio. Bet aš po tos žinutes nerandu savyje vietos. Pradėjom labai pyktis. Pastoviai jam priekaištauju. Jei tik užtrunka valandą darbe, iškart jį užsipuolu, prikišu, kad ne darbe buvo, o su mergom davėsi. Žodžiu savijauta klaiki, šeimoje baisi atmosfera ir aš nežinau ar sugebėsiu tai pamiršti ir atleisti.

Visa mūsų šeimos idilė sugriuvo. Nežinau ką daryti. Mąstau apie skyrybas, nes man šeima yra šventas dalykas, o kai į ją įsiveržė trečias asmuo, toks jausmas, kad viską supurvino ir sudarkė. Šlykštu pagalvoti, kad jis mylėjosi su kita. Po tos žinutes net prisileisti jo negaliu prie savęs. Bet kai pasižiūriu kaip jis gražiai elgiasi su dukrele, koks jis puikus tėvas, apima abejonės. Todėl ir kreipiuosi į jus. Prašau, patarkit, kaip man pasielgti šioje situacijoje? Ką man daryti?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Pradėkim nuo to, kad joks trečias asmuo į jūsų šeimą neįsibrovė. Galbūt ji įsibrovė į tavo mintis ir vaizduotę, bet realiai ji neegzistuoja dabartyje. Tai jau liko praeityje.

Suprantu, kad neištikimybė yra labai jautri ir aštri tema. Kaip ir tai, kad kiekvienas atvejis yra individualus, su savais niuansais ir skirtingomis žmonių asmenybėmis. Tavo atveju, tai tik vienos nakties nuotykis. Sakau „TIK“ nes tai yra menkiausia neištikimybės forma tarp įvairių neištikimybės formų. Be kita ko esti dar kelios lengvinančios aplinkybės: 1.Vyras buvo neblaivus. 2. Tai pirmasis kartas. 3. Vienkartinis nuotykis.

Pakomentuosiu kiekvieną punktą atskirai.

1. Nors tai, kad jis buvo neblaivus, nėra pasiteisinimas, vis tik faktas, jog apsvaigusiam žmogui sunku mąstyti racionaliai, todėl paaštrėja instinktyvioji žmogaus individo pusė, pvz. noras daugintis. Tai, kad sąmonė buvo aptemusi dėl alkoholio poveikio reiškia ir tai, kad sprendimas pasimylėti nebuvo iš anksto sąmoningai suplanuotas. Vyras pernelyg atsipalaidavo ir susiklosčius tam tikroms aplinkybėms (viliojanti moteris + svetima aplinka) jis pasidavė pagundai.

2. Nors nėra garantijų, kad tai faktiškai pirmasis neištikimybės atvejis, bet pirmasis toks, kuris buvo demaskuotas. Gyvenime žmonės neretai iš pradžių padaro, o po to pagalvoja ką padarė. Po šio įvykio vyras pamatė, kaip stipriai jūsų santykius paveikė jo neapgalvotas poelgis. Ši patirtis ateityje leis jam spręsti kaip elgtis: pasiduoti pagundai dėl akimirkos malonumo ir rizikuoti netekti savo brangios šeimos arba susilaikyti silpnumo akimirką ir išvengti šeimyninės dramos. Tik jei antras šansas nebus teisingai išnaudotas, tuomet galima daryti prielaidas, kad tai jau žmogaus asmenybės bruožas (periodiškai mėgautis kūniškais malonumais už šeimos ribų), o ne gyvenimo klaida.

3. Tai nebuvo ilgalaikis romanas,kai žmogus sąmoningai ir periodiškai „suka į kairę“. Ilgalaikio romano demaskavimas jau savaime reiškia, kad žmogaus išdavystė buvo ne tik kūniška, bet ir dvasiška (emocijos, pasimatymai, geras laikas kartu ir t.t.). Tuo tarpu vienos nakties „paslydimas“, kartais būna staigmena pačiam veiksmo dalyviui („niekada nemaniau, kad galėčiau taip pasielgti“). Pasikartosiu: visi darome klaidų ir visi esam verti suteikto šanso pasitaisyti.

Siūlyčiau atkreipti dėmesį į savo gyvenimo vertybes. Kiekvienas žmogus renkasi, kas gyvenime jam yra svarbiau: meilė ir šeima, ar pažeisto ego reanimavimas? Sugebėjimas atleisti ar principai ir kerštas? Pamąstyk ar kažkoks atsitiktinis seksas turi tokią pačią vertę kaip ir šeima bei bendro vaiko auginimas? Ar verta seksą su kažkokia nereikšminga moterimi iškelti iki aukščiausios vertybių padalos ir lengva ranka išsižadėti tikrosios vertybės – šeimos? Ar žmogus prisipažinęs suklydęs ir prašantis atleidimo vertas tokios bausmės, nesuteikiant antro šanso pasitaisyti? Pamąstyk ar tavo dukra užaugusi padėkos tau už tai, kad dėl savo nuoskaudų ir nesugebėjimo atleisti, nesuteikei jos tėvui nė menkiausio šanso pasitaisyti ir atėmei iš jos galimybę užaugti pilnoje šeimoje? Pamąstyk apie tai, prieš padarant lemiamą sprendimą.

O visoms moterims, atsidūrusioms panašioje situacijoje, noriu priminti vieną svarbų dalyką: jei jūsų vyras nesugebėjo atsispirti viliojančiai pagundai už šeimos ribų, tai tikrai nereiškia, kad jo meilė jums staiga dingo, o jūs tapote prastesnė nei buvote. Tokioje situacijoje pati moteris save sumenkina, sureikšmina tą, kuri tebuvo momentinio pasitenkinimo įrankis.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Nebesusišneku su vyru - ką daryti?

"Ar gali būti, kad mano vyras apsėstas? Kaip koks kipšas būtų į jį įlindęs – visas piktas, suirzęs, pykstamės ištisai, nesuprantu, kas darosi… O gal meilužę turi? Ką man daryti, kad grįžtų mano normalusis vyras? Ar tikrai turi būti išbandymų mūsų santykiuose?"

Psichologė paaiškino, kas trukdo susirasti antrą pusę

Noras surasti partnerį yra natūralus ir suprantamas. Kai jo įgyvendinti nepavyksta, kyla klausimai: Kodėl?.. Kas su manimi ne taip?.. Siūlyčiau juos esmingai papildyti dar vienu klausimu: ką galėčiau padaryti, kad situacija pasikeistų?

Psichologė Jurga Dapkevičienė - apie tikrąsias nesutarimų poroje priežastis

Ginčai poroje gali būti tiek tarpasmeninių, tiek vidinių konfliktų pasekmė. Remiantis geštaltine psichoterapija, problemos kyla dėl neužbaigtų situacijų – nepatenkintų poreikių, neišreikštų jausmų.