Santykių ekspertė pataria: kaip gyventi su vyru pavyduoliu

 (23)
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sveiki, susidūriau su tokia situacija: ilgą laiką sirgau pūliuojančia angina, geriau antibiotikus, net du kursus su pertrauka, nes tik pasveikusi ir vėl susirgau. Pastebėjau, kad prasidėjo pienligė. Matyt nuo nusilpusio organizmo ir antibiotikų.

Prieš keletą savaičių su draugu atvykome gyventi į užsienį. Jis daug dirba, o aš kol kas būnu namuose. Nuomojamės kambarį su viena pora ir dar vienu vaikinu. Mano vaikinas labai pavyduliauja, vis skambina man iš darbo, klausia ką veikiu, atrodo lyg įtarinėja mane kažkuo, nes labai pavydi, kad aš apskritai su kaimynais sveikinuosi. Dabar nežinau kaip vaikinui pasakyti, kad man tokia problema, kad kamuoja niežulys ir pienligė. Nenoriu, kad imtų įtarinėt, kad neva mane kažkas užkrėtė, kol jis buvo darbe. Kaip man elgtis? Prašau padėkite.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Mieloji, kuo labiau tu rodysi savo sutrikimą dėl baimės „ką jis pagalvos, kai sužinos apie mano intymią ligą“, tuo labiau jis turės preteksto tavim nepasitikėti. Juk negali jaustis kalta dėl to, dėl ko nesi kalta. Turi tai pasakyti drąsiai, pasitikėdama savimi. Nesi kalta dėl tave užklupusių ligų! Be to, internetas šiais laikais visiems suteikia galimybę apsišviesti čia ir dabar. Lai pasiskaito kas ta pienligė ir kokia jos kilmė.

Turi suprasti vieną, labai aiškų dalyką: tu nesi atsakinga už JO pavydo jausmą. Tai yra jo jausmas, jo nepasitikėjimas savimi ir tavimi, jo paranojiška baimė ir jo problema. Kuo labiau tu jausiesi kalta dėl jo pavydo, tuo labiau jis reikš nepasitenkinimą tavimi. Pavydo apimti žmonės nesuvokia, kad kiti nėra kalti dėl sudirginto jų pavydo jausmo, todėl jie užsipuola tuos, kurie išprovokuoja tą jausmą juose.

Žmonės, turintys santykių su pavydžiais žmonėmis, daro vieną, fatališkai didelę klaidą – jaučiasi kalti dėl kito žmogaus asmenybės savybės. Tas kaltės jausmas gimdo baimės jausmą pasielgti kažkaip nederamai, kad tik neišprovokuotų pavydaus žmogaus emocijų. O pavyduoliai, matydami šią baimę, ja manipuliuoja, žaisdami su savo partneriais kaip su marionetėmis. Vos tik kas ne taip, jie išrašo dozę „pylos“ ir auka tampa dar labiau suvaržyta savo veiksmuose.

Jei tai - sveikas pavydas, kuris dar neperžengia pasipiktinimo ribos, tokį žmogų pakanka nuraminti primenant, koks jis svarbus jūsų gyvenime, kad jis vienintelis toks mylimas, nuostabus ir nepakartojamas. Kiekvienas vyras (aišku ir moteris) nori jaustis svarbiu ir mylimu. Nori jaustis saugiu, be nerimo, kad kitas gražesnis, šaunesnis ir turtingesnis nepavergs jo gyvenimo meilę. Tačiau, jei vyrui nestinga nei pasitikėjimo savimi, nei pojūčio, kad jis svarbus tai moteriai, jis tikrai neturės ir nesveiko (paranojiško) pavydumo savybės.

Pavydus žmogus turi suvokti, kad tai jo problema, kuri kyla iš tam tikro mąstymo modelio. Ir tai galima pakeisti, jei tik pavyduolis suvokia savo problemą ir nori ją eliminuoti.

Žmonės, turintys santykių su pavyduoliais, turi suvokti, kad jie nėra atsakingi už tų žmonių emocijų proveržius. Jei partnerio pavyduliavimas žemina jo orumą – jis privalo daryti tam tikrus sprendimus. Kitaip, gyvenimas šalia tokio žmogaus, stipriai gniuždys jo asmenybės psichologiją. O tai turės pasekmes ir reikės laiko, jei norėsite jas likviduoti.

Na, o jei šį atsakymą skaito žmogus (moteris, mergina, vaikinas ar vyras – nesvarbu), kuris jau subrendo savo asmenybės pokyčiams ir nori atsikratyti savo pavyduliavimo savybės, kuri trukdo tiek jo, tiek jo partnerio gyvenimui, kreipkitės į mane asmeniškai, su malonumu padėsiu. Pavyduliavimas tėra iškreipto mąstymo pasekmė. Tai galima pakeisti, pakeitus mąstyseną.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Būtent ši spalva labiausiai kaitina vyrų fantaziją

Išduosime tau paslaptį: viena mūsų kolegė, eidama į susirinkimus ar susitikimus, visuomet vilkėdavo raudonus drabužius ar bent ryškiai raudonai nusilakuodavo nagus - tam, kad gestikuliuojant rankomis visi susirinkusieji į ją labiau atkreiptų dėmesį. Ir, patikėk mumis, tai veikia 100%!

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.