Santykių ekspertė: kodėl vyras tavęs negeidžia

 (133)
Santykiai
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Su draugu kartu gyvename maždaug pusantrų metų, tačiau mūsų seksualinio gyvenimo ritmas - kaip pas pensininkus. Supraskite mane teisingai - lovoje tikrai nesame drovuoliai ir nebijome savo seksualinių fantazijų. Tačiau pats seksas - gana retas svečias mūsų miegamajame, maždaug 2-3 kartus per mėnesį. Keista tai, kad tokiomis pačiomis problemomis skundžiasi ir ne viena mano draugė. Kas nutiko? Vyrams seksas nebeįdomus?

Šiaip mano vaikino seksualinis aktyvumas nėra labai mažas, be to esu tikra, kad jo jausmai man nėra atšalę, todėl tai neturėtų būti tokio pasyvumo priežastis. Šia tema su juo jau esame kalbėję. Pirmąjį kartą jis pasakė, kad jeigu man reikia daugiau sekso, tuomet aš turėčiau rodyti daugiau iniciatyvos. Sutinku. Bandžiau, tačiau tik retais atvejais viskas baigdavosi lovoje. Kur kas dažniau išgirsdavau „kitą kartą, gerai“? Tai labai smukdo mano pasitikėjimą savimi. Galų gale, prisipažįstu, kad man, kaip merginai, norisi sulaukti iniciatyvos iš vyro. Juk kiekviena iš mūsų nori jaustis geidžiama.

Atvirai sakant, net nežinau kas mane labiau graužia, ar paties fizinio kontakto trūkumas, ar tai, kad aš nesulaukiu iš jo seksualinio dėmesio. Galbūt galėtumėte patarti kaip elgtis tokioje situacijoje? Nenoriu spausti draugo, nes tikrai nei vienam vyrui nebūtų malonu girdėti, kad jis seksualiai nepatenkina savo merginos. Tačiau ir tyliai laukti kol kažkas pasikeis nesinori, juk jis tikriausiai net nesupranta, kad čia yra problema“.

ATASAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Tai, kad visiems vyrams seksas gyvenime yra numeris vienas – tėra mitas. Vyro seksualinis aktyvumas priklauso nuo daugelio dalykų: jo temperamento, libido, testosterono kiekio kraujyje ir daugelio kitokių jo psichikos ir psichologijos faktorių.

Tiesioginės įtakos vyrų organizmui, susijusiam su seksualiniu aktyvumu, turi hormonas testosteronas, kurio daugiausia pagaminama sėklidėse. Šis hormonas atsakingas ne tik už spermatozoidų gamybą ir kitokias vyriškas savybes. Jis taipogi padeda geriau koncentruoti dėmesį, stimuliuoja raumenų augimą, veikia mąstymą, kūrybingumą ir suteikia energijos.

Testosterono gamyba vyrų organizme yra kintanti. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių: streso, tam tikrų ligų, fizinio aktyvumo, mitybos, poilsio ir darbo rėžimo, alkoholio vartojimo ir kitų žalingų įpročių. Mažas testosterono kiekis gali sukelti daug problemų: dirglumą, depresiją, sumažėjusį pasitikėjimą savimi, taip pat nuolatinį nuovargį, jėgų trūkumą ir aišku - susilpnėjusį lytinį potraukį.

Santykių pradžioje, tiek vyrai, tiek moterys yra labiau seksualiai dirginami. Įsimylėjimas organizme išjudina įvairius biocheminius procesus, dėl ko lytinis aktyvumas būna labai intensyvus. Tačiau, kai santykiai nusistovi, kai pora apsigyvena kartu, atitinkamos progos pasimylėti ieškoti jau nebereikia. Pasikeičia gyvenimo prioritetai. Jei santykių pradžioje žmonės mintimis gyvena tik vienas kitu, tai vėliau, viskas pasikeičia. Mylimasis šalia, jo siekti nebereikia.

Meilė, artumas, tarpusavio ryšys, geri santykiai – kai visa tai vyras jau turi, jis pradeda ieškoti kitokių gyvenimo iššūkių. Nesvarbu kas tai bebūtų: darbo, sporto pasiekimai, mylimas hobis, ar kokia nors nauja veikla. Vyras turi turėti kažką, kas jo organizme palaikytų pastovų testosterono gamybos „varikliuką“.

Kai vyras turi gerus rezultatus kitose gyvenimo srityse, automatiškai kyla jo savivertė, pasitikėjimas savimi. Tuo pačiu ir seksualinis aktyvumas. Jei jam nesiseka - jis pasidaro vangus, depresyvus, abejingas. Tokiu atveju moters seksualinis aktyvumas gali net erzinti. Nepadės nei raudoni gundantys apatiniai, nei juolab priekaištai dėl sekso stygiaus.

Moteris turi suprasti, kad vyras nėra amžinai veikianti sekso mašina. Kad jis yra įtakojamas daugelio išorinių faktorių. Kad nenoras mylėtis nesusijęs su moters patrauklumu, kai fiziškai ji nėra pasikeitus ir tarpusavio santykiai yra puikūs. Jei moteris tai suvokia, jos pasitikėjimas savimi nenukenčia dėl sumažėjusio vyro geismo jos adresu.

Kaip spręsti šią problemą? Išsiaiškinti, kurioje gyvenimo srityje vyras jaučia nepasitenkinimą savo pasiekimais ar pačiu savimi. Pabandyti jį įkvėpti. Žodžiais akcentuoti gerąsias jo savybes. Ypatingai tas, kurios labiausiai apibūdina jo vyriškumą. Palaikyti jį nesėkmės atveju. Savaitgaliais pakeisti namų aplinka. Sukurti tokią atmosferą, kuri labiausiai padėtų atsipalaiduoti ir negalvoti apie tas gyvenimo sritis, kurios smukdo jo savivertę ir pasitikėjimą savimi.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

4 prisilietimai, kurie jį sujaudins

Kas geriau gali pakomentuoti vyro elgesį, nei patys vyrai? Santykių ekspertas, meilės guru Matthew Hussey pataria, kaip paprasčiausiais prisilietimais gali pakaitinti jo kraują.

Moterys atskleidė, kodėl jos nenori sekso su savo vyrais

Anksčiau ar vėliau tai nutinka kiekvienuose santykiuose. Ir nieko baisaus, jeigu kartelį ar kitą aistrų bioritmai nesutapo. Kur kas blogiau, kai žodelis „ne“ tampa nuolatiniu seksualinio gyvenimo palydovu.

„Noriu išgirsti tavo orgazmą“: 8 vyrų geismą žadinančios frazės

Kalbėti sekso temomis ne visada būna paprasta, ypatingai, pačiomis intymiausiomis akimirkomis.

Meilės testas atskleis, kokia tu esi santykiuose

Kas tau yra meilė - geismas, prisirišimas, o gal tik žaidimas? Atsakyti į šį klausimą ne visuomet paprasta, mat mūsų suvokimas apie meilę ir santykius keičiasi priklausomai nuo amžiaus, įgytos patirties ir šalia esančio žmogaus, nori nenori formuojančio mūsų sampratą.

Būtent ši spalva labiausiai kaitina vyrų fantaziją

Išduosime tau paslaptį: viena mūsų kolegė, eidama į susirinkimus ar susitikimus, visuomet vilkėdavo raudonus drabužius ar bent ryškiai raudonai nusilakuodavo nagus - tam, kad gestikuliuojant rankomis visi susirinkusieji į ją labiau atkreiptų dėmesį. Ir, patikėk mumis, tai veikia 100%!

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.