Santykių ekspertė: KODĖL vyras tavęs nebevertina ir nesistengia išlaikyti

 (49)
Santykiai
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Su vaikinu draugaujam jau pusantrų metų. Pirmi mėnesiai buvo tobuli, jis atvažiuodavo kiekvieną diena, gražiai elgdavos, tačiau kuo toliau tuo viskas prasčiau. Draugas nuolatos mane žemina, skaudina (ir visada sako, kad dėl visko kalta aš). Kiekvieną dieną verkiu, žeminu save prieš jį.

Jau daug kartų bandžiau skirtis, bandžiau palikti jį, bet negaliu, neprisiverčiu. Visada neiškenčiu ir parašau, visada pirma atsiprašau, nepaisant to, kad kaltas jis. Patarkit, ką man daryt, kad palikt būtų lengviau, kad nebūtų taip skaudu.

Aš jį tikrai myliu ir nenoriu skirtis, bet ką daryti, kad draugas į mane kreiptų daugiau dėmesio? Kad stengtųsi ir jis, ne tik aš? Išbandžiau daugybę įvairiausių būdų. Patarkite jūs, kaip man jį greičiau pamiršti arba ką daryti, kad jis pradėtų stengtis“.

ATASAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Visų pirma pradėsiu ne nuo to, ką reikėtų daryti norint jį pamiršti, o nuo to, ką reikėtų daryti, kad visa tai jūsų gyvenime nepasikartotų.

Pažinties pradžioje merginos dažniausiai būna pasyvios, nesistengia vaikinui įtikti, prisitaikyti prie jo. Kartais užmezga pažintį net su tais, kurie pradžioje nežavi taip, kad norėtųsi su jais kurti santykius. Bet dėl tam tikrų aplinkybių, dėl vaikino atkaklumo, mokėjimo prisijaukinti ir pavergti merginą, santykiai įsibėgėja.

Kokią pagrindinę klaidą daro šios merginos (aišku ne visos)? Įsimylėjusios ir sukūrusios santykius su tokiais vaikinais jos pamiršta save, bando labiau patikti, įtikti, atitikti kažkokį standartą. Taip nejučia charakterį turėjusi mergina, kurios siekti buvo įdomu ir tikslinga, virsta „lanksčiu skudurėliu“. Iš pasitikinčios savimi, kerinčios ir žavingos merginos – į bijančią vaikiną prarasti, užguitą mergužėlę. Iš save gerbiančios ir savo vertę žinančios - į orumo neturinčią, gailestį sukeliančią personą.

Taip jos elgiasi dėl prisirišimo, priklausomybės nuo vyro ir baimės būti palikta. Meilė perauga į apsėdimą. Moteris pamiršta save, savo poreikius ir visą savo energiją pašvenčia JAM – vaikinui, kuris sugebėjo pavergti jos širdį.

Sunku jausti pagarbą žmogui, kuris negerbia pats savęs. Žmogus, kurį užvaldo praradimo baimė, praranda pasitikėjimą savimi, leidžiasi žeminamas, kenčia nepagarbą, moralinį skausmą, prisiima visą kaltę dėl problemų santykiuose ir daro, viską, kad tik jie nenutrūktų. Taip nejučia praranda save ir savo orumą. O žmogus be orumo yra kaip skuduras kojoms nusivalyti. Tad nenuostabu, kad jūsų vaikinas pradėjo elgtis su jumis nepagarbiai.

Atsiminkit vieną svarbų dalyką: toleruoti nepagarbą sau - tolygu negerbti savęs. Jei jūs bendraujate su žmogumi kuris jūsų negerbia ir žemina, jūs automatiškai žeminate ir menkinate save pačią. Niekam negalima leisti savęs negerbti: nei vyrui, nei tėvams, nei vaikams, nei draugams, nei darbdaviams, nei kolegoms, nei atsitiktinai sutiktam žmogui... NIEKAM! Ir jei jūs leidžiatės žeminama, tai jūs turit problemą. Kaltint tuos kurie tai daro – tas pats, kaip kaltinti mėnulį, kad jis ne saulė.

Ką reikėtų daryti, kad jūsų vaikinas pradėtų su jumis elgtis geriau? Iš esmės pasikeisti. Pakeisti požiūrį į save, santykius. Atsikratyti praradimo baimės. Įgyti pasitikėjimo savimi ir neleisti savęs žeminti. Tačiau tai padaryti esant santykiuose, kuriuose jau nusistovėjo tam tikri elgesio motyvai, būtų neįtikėtinai sunku. Net jei proto ir valios pastangomis bandytumėte save perlaužti, susiformavusi psichinė būsena santykyje su dabartiniu jūsų vaikinu jums vėl sugražintų senus jūsų elgesio įpročius.

Be kita ko vyras, kuris jus žemino, nėra vertas jūsų meilės ir jūsų pastangų išlaikyti santykius. Keistis turėtumėte ne dėl jo, o dėl savęs ir tam, kad ateityje tos pačios klaidos nepasikartotų. Niekada nepamirškite savęs, savo poreikių ir savo savivertės. Partnerystė – tai ne aukojimasis. Tai savęs dovanojimas ir vienas kito papildymas.

Nutraukti jus žalojančius santykius jums turėtų padėti suvokimas, kad jūs esate mergina, kuri verta pagarbos ir meilės, o ne skudurėlis kojoms nusišluostyti. Likti santykyje su juo reikštų susitaikyti su „skudurėlio“ vaidmeniu. Tad paklauskite savęs ko jus norite: būti save gerbiančia asmenybe, ar nieko verta „mazgote“?

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Būtent ši spalva labiausiai kaitina vyrų fantaziją

Išduosime tau paslaptį: viena mūsų kolegė, eidama į susirinkimus ar susitikimus, visuomet vilkėdavo raudonus drabužius ar bent ryškiai raudonai nusilakuodavo nagus - tam, kad gestikuliuojant rankomis visi susirinkusieji į ją labiau atkreiptų dėmesį. Ir, patikėk mumis, tai veikia 100%!

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.