Santykių ekspertė: kodėl tampi reikalingas tik tuomet, kai nusprendi išeiti

 (19)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su viena mergina, kuri man labai patinka, esame pažįstami septynerius metus. Per tą laiką tapome beprotiškai artimi. Vieną dieną pasiūliau jai būti ne tik geriausiais draugais, bet ir pora. Ji rėžė atvirai, jog esu jai pats geriausias, brangiausias, artimiausias ir patikimiausias draugas, tačiau ne vaikinas, todėl atsakyti tuo pačiu negali.

Nesenai susipažinau su linksma, gražia bei draugiška mergina. Kiekvieną dieną, net be progos jai pasiguodžiu, pasipasakoju, pasitariu, pasikalbu, pasišnekučiuoju visais įmanomais klausimais. Vėliau supratau, kad jai simpatizuoju. Viskas būtų kaip ir gerai, nes ji man atsako lygiai tuo pačiu, bet netikėtai, kaip yla iš maišo, išlindo ta pati senoji mergina, kuri mane atstūmė, sakydama, jog gerokai pasiilgo manęs.

Tad šiuo metu esu labai sumišęs. Simpatizuoju naujai merginai, bet taip pat negaliu pamiršti meilės ir senajai, tiesa, kuriai aš esu viso labo „tik“ geriausias draugas. Tiek viena, tiek kita mergina man yra labai artimos. Bebendraudamas su naująja drauge supratau, kad noriu atsilyginti lygiai tuo pačiu senajai draugei, sukeldamas pavydą. Ir žinote, man tai pavyko. Tačiau jaučiu, jog vis dar ją myliu. Tai lyg paradoksas. Myliu, bet ir nekenčiu. Patarkite, ką daryti? Kuriuo keliu eiti toliau? Kaip tinkamai pasielgti? Iš kur man sužinoti, ar jų pačių jausmai man yra tikri (jų to nepaklausiant)?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Vertindama situaciją, visuomet analizuoju žmonių poelgius, veiksmus, emocijas. Ir niekada nesivadovauju žodžiais. Kodėl? Nes mokėti analizuoti save išsinėrus iš savo ego – tai yra daugiau nei menas ar talentas.

Žmonės ne visada moka identifikuoti savo jausmus ir suprasti savo poelgius. Dažnai žodžiais sakydami „aš jo nemyliu“, veiksmais jie sako ką kitą. Pergyvena, lieja emocijas, nori būti kartu. O sakydami „aš jį myliu“, veiksmais išsiduoda, kad ta meilė tėra egoistiškas noras turėti sau patogų žmogų. Netgi kai po pasimatymo su vaikinu mergina pasako „man jis visai nepatiko“, kartais tai reiškia „jis man pernelyg patiko, ko pasekoje aš stresavau ir sau nepatikau.“

Kiekvienas meilę suvokia savaip, bet turbūt visi sutiks, kad kai tikrai myli, tu nori būti laimingas SU TUO žmogumi. Tavo situacijoje tai reikštų džiaugsmą, kad senoji draugė sukruto ir naują viltį, paprastą draugystę paversti artimais santykiais.

Kas vyksta dabar? Jei senoji nebūtų apsireiškusi, tu panirtum į naujus santykius ir senoji tiesiog nustotų gyventi tavo mintyse. Bet apsireiškusi šioje situacijoje ji sudrumstė tavo mintis. Kodėl? Nes ji ilgą laiką buvo tavo neišsipildžiusi svajonė. Ir staiga ta „svajonė“ parodė kiek kitokį dėmesį. Kas vyksta toliau? Tu pajautei pykti, kad tik dabar ją sudominai, todėl prabudo tavo pažeistas vyriškas ego ir dėl to panorai jai keršyti. Šios negatyvios emocijos miksuojasi su sena svajone ją turėti ir tu jautiesi sumišęs.

Dabar paanalizuokim tavo senąją draugę. Visus septynis metus tu jai buvai kaip brolis t.y. toks vyras, kuris fiziškai netraukia, bet su kuriuo smagu draugauti. Ji visą tą laiką jautė tavo padidintas simpatijas savo adresu ir tai glostė jos savimeilę (visada malonu jausti, kai tu kažkam labai patinki). Ir staiga ji sužino, kad jau nėra tavo „pjedestalo ikona“. Kaip ji reaguoja? Nusprendžia susigrąžinti savo nuolankų garbintoją, kaip kad ūkininkas norėtų susigrąžinti karvę, kuri pasileidusi į plačiąsias lankas paliko pastarąjį be pieno. Suveikė elementarus nuosavybės jausmas ir noras susigrąžinti tai, ką prarado. Noras užimti tavo gyvenime senąsias pozicijas, kurios taip saldžiai glostė jos savimeilę. Tokią situaciją galima vadinti „pačiam nereikia, bet ir kitam neduosiu“.

Greičiausiai ir ji nesuvokia, kodėl tu staiga jai taip parūpai. Juk tiek laiko ji buvo tau abejinga. Galbūt kažkokį momentą šį savo jausmų sumišimą ji irgi palaikys meile tau. Nes kaip ir minėjau, žmonės ne visada suvokia kodėl staiga pradėjo elgtis ir jaustis visai kitaip. Tačiau vos tik tu sugrąžinsi jai galimybę būti tavo dėmesio centre, ji ir vėl supras, kad nieko tau nejaučia. Nes trauka negali gimti staiga ir iš niekur, kai šitiek laiko jos nebuvo. Tiesiog suveikė pažeistas ego ir mergina panoro susigrąžinti buvusį dėmesį.

Na ir galiausiai tavo naujoji simpatija. Tai mergina, kuriai tu iškart patikai kaip vyras. Ne kaip brolis ar tik draugas, o kaip žmogus, kuris fiziškai traukia. Be kita ko, tu taip pat jai jauti trauką, o tai reiškia, kad jūsų santykiai turi daug perspektyvų.

Kad ir kaip ten bebūtų, pasirinkimas tavo rankose. O gyvenime nėra blogų pasirinkimų. Yra tik neišmoktos ir dėl to nuolat pasikartojančios gyvenimo pamokos. Tad pamąstyk ar pasinaudoti mano analizėm, ar šias tiesas išmėginti savo patirtimi.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Kaip myli skirtingi Zodiako ženklai

Avinai myli aistringai ir labai stipriai - gali viską atiduoti, kad tik partneris jaustųsi laimingas. Liūtams meilė trenkia kaip žaibas, tačiau net ir jis neišmuša blaivaus proto. Paskaityk, kaip myli tavo Zodiako ženklas!

Sekso pozos: 3 karšti variantai šuniuko paįvairinimui

COSMO jau ne kartą savo skaitytojų klausė, kurios sekso pozos - pačios mėgstamiausios. Ir kiekvieną kartą populiariausių trejetuke atsidurdavo „šuniuko“ poza - tiek vyrų, tiek moterų tarpe!

Vyrai atvirai: šie dalykai santykiuose labiausiai erzina

Yra dalykų, kurių vyrai niekada nesupras. Pavyzdžiui, kaip spintoje gali netilpti drabužiai, o apsirengti vis tiek nėra ką. Arba kas po velniais negerai su tuo nenuleistu tualeto dangčiu?!

90% vyrų slapta svajoja būtent apie tai (2)

Nieko blogo slapta fantazuoti apie pačius erotiškiausius dalykus. Net ir tuos, kurių galbūt realybėje niekada neišdrįstum išbandyti! O ar kada nors pagalvojai, apie ką slapta fantazuoja tavo antroji pusė? Mes atsakymą turime, tik... Jis ne kiekvienai bus malonus.

Kaip elgtųsi vyrai, sužinoję apie žmonos neištikimybę (1)

Ką daryti, jei sužinojai, kad partneris tave išdavė? Dauguma mūsų atkerta griežtai - jokių atleidimų! Tačiau kuomet tai iš tiesų nutinka, viską nubraukti ne taip jau paprasta. O kaip tokioje situacijose elgtųsi vyrai? Mokslininkai turi gerų žinių neištikimosioms - dauguma vyrų būtų linkę atleisti.

Pasimatymų taisyklės, kai tau virš 25

Vienas dalykas - jaunatviški pasimatymai paauglystėje ir visai kas kita, kai jau esi brandi asmenybė, nenorinti gaišti laiko su pirmu pasitaikiusi. Galbūt kas nors paklaus: „O ką keičia metai?“ Iš tiesų daug ką - visų pirma, požiūrį į save ir į žmogų, kurį nori matyti šalia savęs.

Blogiausios frazės, kurias gali išgirsti po sekso

Kartais pats seksas gali būti net ir labai neblogas, tik po jo neapgalvotai leptelėta frazė akimirksniu išvaiko visą romantikos žavesį. Mūsų merginos dalinasi savo patirtimi - juokinga, graudu ir... Bent jau mums pažįstama!

Šie Zodiako ženklai niekada nepamirš savo pirmosios tikros meilės

Kai kurie Zodiako ženklai galbūt ir neatrodo labai sentimentalūs, tačiau jie - ištikimi savo jausmams ir žmonėms, kuriuos įsileido į savo gyvenimą. Štai tie trys ištikimiausieji, kurie niekuomet nepamirš savo pirmosios tikros meilės, nepaisydami to, kaip santykiai pasibaigė.

Intymios vyrų išpažintys: gėdingi pirmojo karto siurprizai (1)

Pirmieji kartai ne visada būna sėkmingi ir mūsų vyrukų istorijos - gyvas to įrodymas!

Nepatikėsi, apie ką fantazuoja vyrai, mylėdamiesi su tavimi

Žurnalas „Womans Health“ atliko įdomų tyrimą: beveik 2000 vyrų klausinėjo apie jų seksualinį gyvenimą, norėdami išsiaiškinti pačius įvairiausius niuansus, pavyzdžiui, apie ką vyrai fantazuoja mylėdamiesi su savo partnerėmis.