Santykių ekspertė: kaip netapti naivia virtualaus mergišiaus auka

 (2)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Laba diena, prieš mėnesį man per Feisbuką į draugus pasiprašė užsienietis. Priėmiau, jis parašė padėkos laišką ir nuo to viskas prasidėjo. Beveik kiekvieną vakarą susirašome, jis man prisipažino, kad mane pamilo. Rašo labai meilius laiškus, vadina mane ,,mano meilė“, žada viską padaryt, kad mes susitiktume. Jaučiuosi kaip sapne, pirmą kartą tokioje situacijoje. Ar taip gali būti? Kaip man elgtis?

ATASAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Į tokias situacijas, kurioje tu dabar esi, papuola vis daugiau ir daugiau naivių lietuvaičių. Socialinių tinklų atvertos sienos suteikė didesnes galimybes užsieniečiams pramogauti su gražiomis, žydraakėmis, šviesiaplaukėmis europietėmis, kurios vis dar jautriai reaguoja į vyrų dėmesį ir šilumą.

Jei klausi ar normalu jausti romantiškus jausmus žmogui, kurio realybėje nesi mačius. Taip, tai yra normalu.

Tu priimi tau adresuojamus meilius žodžius ir tavo psichika į juos reaguoja lygiai taip pat kaip reaguotų į realaus žmogaus, realiai ištartus. Visa tai sumiksavus su vaizduotėje kuriamomis fantazijomis gaunasi reali euforija, pakylėjimas ir įsimylėjimo jausmas. Tai normalu, nes kiekvienas žmogus jaučiasi nuostabiai, kai jis jaučiasi mylimas.

Kita vertus, tokiais virtualiais lovelasais nevalia pasitikėti. Dažniausiai jiems tai yra tiesiog virtuali, jaudulį kelianti pramoga, arba kelialapis į seksualiai greit atsiduodančių, gražiųjų lietuvaičių šalį su tikslu pasilinksminti. Tokius aš paprastai vadinu sekso turistais arba virtualiais emociniais dirgikliais. Jie moka giedoti gražias giesmeles, žodžiais pakylėti moterį iki emocinių aukštumų, sureikšmint ją, suteikti galimybę pasijausti pačia pačiausia ir tokiu būdu pasiekti savo tikslus.

Viskas šioje vietoje būtų nuostabu, jei mergina, atsidūrusi tokioje situacijoje nepamirštų blaiviai mąstyti. Jei sugebėtų tokį dėmesį išnaudoti tik savo savivertei ir pasitikėjimui savimi pakelti, iš to būtų galima labai daug išlošti. Nes įsimylėjusi ir mylima moteris pražysta. Jos akys pradeda švytėti, išorė gražėti. Ji lengvai realybėje tampa priešingos lyties traukos objektu, kas be jokios abejonės padeda susirasti antrą pusę.

Tačiau taip nėra. Lietuvaitės linkusios prisirišti prie žmogaus, kuris suteikia tą nuostabų euforijos jausmą. Jos įtiki meile ir pradeda naiviai tikėti tokių vyrų pažadais. O jie, savo ruožtu, išties moka žadėti, moka kurti pseudo ateities planus, kuriais įsimylėjusi mergina nori tikėti ir tiki. Emocijos tokiam žmogui aptemdo protą ir to pasekoje pradedama ignoruoti realybė. O kokia ta tikroji realybė? Ta, kad mergina tiki visa ta stebuklinga pasaka, eikvoja savo laiką tikėdama pažadais ir tampa tokio žmogaus marionete-žaisliuku-auka. Viso to pasekmė: prarastas laikas, pažeista psichologija ir atsiradusi baimė pasitikėti priešinga lytim.

Visas merginas ir moteris, atsidūrusias panašioje situacijoje, aš norėčiau perspėti, kad reali meilė nėra įmanoma virtualybėje. Kad visa tai yra tik jūsų vaizduotės sukurtas miražas nes tuo tikėti yra malonu, gera ir jauku... Tai veikia kaip narkotikas jūsų psichikai. Ir to atsisakyti tampa beprotiškai sunku. Juolab, kad tautiečiai nepasižymi tokiu pakylėjančiu iškalbingumu.

Kai mergina ar moteris susiduria su tokia situacija ir susipainioja savo jausmuose (o tokių yra tikrai nemažai), aš visada patariu vadovautis vyro veiksmais, o ne jo tariamais žodžiais. Logiškai dėlioti faktus ir iš to daryti išvadas. Taipogi nepamiršti vieno svarbaus momento: kai vyras susidomi moters asmenybe jis ir domisi ja kaip asmenybe, ir seksu su ja užsiiminėja realiai, o ne virtualiai. Kai moteris vyrui reikalinga tik seksualiniams poreikiams patenkinti, tuomet jis ja naudojasi, kaip seksualiniu dirgikliu ir visuomet virtualų pokalbį veda link to. Tad būkite budrios ir mokėkite pasinaudoti tokia situacija, o ne būti jos auka.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.

Intymios išpažintys: nevykusios seksualinės fantazijos, kurių realybėje geriau nekartoti

Kartais realybė gali būti anaiptol ne tokia karšta, kaip seksualinės fantazijos. Ir mūsų skaitytojų istorijos - gyvas to įrodymas!

5 ženklai, kad tu jam svarbesnė, nei manai

Gražūs žodžiai ir apsikabinimai dar nereiškia, kad tu jam iš tiesų rūpi. Meilė gali slėptis mažuose, ne visuomet pastebimuose dalykuose.

Santykių trukmės testas: paskaičiuok, kiek metų judu būsite kartu

Ar įmanoma iš anksto apskaičiuoti, kiek laiko būsi kartu su savo dabartiniu savo partneriu? Tokį klausimą iškėlę leidinio „The Telegraph“ atstovai kreipėsi į mokslininkus ir paprašė jų sukurti meilės formulę.