Psichologas pakomentavo dažniausiai daromas moterų klaidas santykiuose

 (7)
Santykiai
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Cosmopolitan.ru komanda surinko blogiausius patarimus, kuriuos apie santykius yra išgirdusios iš draugių, o psichologas viską įvertino iš šalies ir pakomentavo. Merginos, paskaitykite!

– Šokoladukas? Mieloji, tu gi ne vaikas. Nenusipigink. Reikėjo neimti ir pareikalauti dėžutės brangių saldainių. Priversk jį parodyti, kokia tu jam brangi. Pradėk nuo saldainių ir palaipsniui kelk kartelę. Žiūrėk, kokią simpatišką apyrankę turiu. O Inesa apskritai savaitgaliui lekia į Paryžių...

Psichologo komentaras: Santykiuose vyrauja 5 meilės kalbos. Tai, ką kalbėjo draugė, yra dovanų kalba. Kitos kalbos - tai palaikymas žodžiais, skirtas laikas, pagalba ir prisilietimai. Dovanos tiks tik tuo atveju, jeigu vyras ir moteris kalba ta pačia meilės kalba. Kitais atvejais dovanos tėra papirkinėjimas. Pavyzdžiui, jeigu vyras nenorės kažko daryti, greičiausiai mainais tiesiog įteiks dovanėlę ir taip užglaistys situaciją. Jeigu toks variantas tinka, tuomet puiku. Bet po to nereikia stebėtis, kad vyras nerodo dėmesio, nepalaiko ir t.t.

– Kodėl per išeigines tu viena? Ką reiškia jis su draugais? Jūs VISADA turite būti kartu. Paskambink jam tuojau pat ir pasakyk, kad viskas baigta ir iš karto išjunk telefoną. Tegu pasijaudina.

Psichologo komentaras: Pats geriausias būdas prarasti vyrą, – jam įkyrėti. John Gray knygoje „Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros“ parašyta, kad vyrų komfortui ir gerų santykių palaikymui būtina turėti savo asmeninę erdvę. Autorius tai vadina urvu. Todėl, moteris, norėdama išsaugoti ilgalaikius santykius, turi gerbti šią erdvę, beje, ir pati turėti savąją. Kuomet žmonės ilgus metus būdami kartu braunasi į vienas kito asmeninę erdvę ir taip pažeidinėja nustatytas ribas, tai – tiesiausias kelias į skyrybas ir neapykantą“.

– Kaip tu gali vaikščioti po namus su tais baisiais šortais? Vyras turi visada tave matyti gražią. Net šlepetės, ir tos turi būti dailios, su kulniuku, nekalbant jau apie tai, kad visada turi būti šiek tiek pasigražinusi, blizgiu paryškinusi lūpas. Atsipalaiduoti negalima, juk mes – kaip kare.

Psichologo komentaras: Šioje vietoje iš dalies sutinku. Vyrai myli akimis ir šalia savęs jie nori matyti estetišką moterį. Tad dvidešimties metų senumo šortus ir apatinius tikrai geriau būtų išmesti. Net jeigu ir galvoji, kad jis į tave nežiūri, taip nėra. O jeigu jam jau tas pats, kaip tu atrodai, tuomet tai jau buitinė rutina, kuri prie gero nepriveda. Aukštakulnių namuose nešioti, suprantama, nereikia. Atrodyk normaliai, tiesiog atmink, kad vyras visada nuskaito vizualinę informaciją. Svarbiausia, kad ir tu pati patogiai jaustumeisi su tais drabužiais namuose.

– Oho kaip papilnėjai... Ir kaip į tai reaguoja tavo vyras? Jūs kartu gaminate picą ir jums smagu? Kažkokia nesąmonė. Smagu turi būti tada, kai tau dovanojam automobilį arba kai pasiperša, o ne gaminant picą.

Psichologo komentaras: Tai vėl gi liečia meilės kalbas. Jeigu tu su savo vaikinu gamini maistą ir jums abiem tai patinka, vadinasi jūsų meilės kalba – kartu praleistas laikas ir rodomas dėmesys. O draugė, matomai, bendrauja kita meilės kalba, todėl ir jos pasvarstymai tokie prieštaringi. Vyras tikrai nepaliks merginos dėl atsiradusių kelių papildomų kilogramų, net jei jis ir vizualas. Svarbiausia, kad ji „neknistų“ jam smegenų. Jeigu maisto gaminimas (ir valgymas) jiems abiems teikia malonumą, į tuos kelis priaugtus kilogramus jis žiūrės dar tolerantiškiau, nei tai atrodo iš šalies.

– Ką reiškia tu nežinai, kiek jis uždirba? Ar jis neatiduoda tau savo atlyginimo? Tu tokia kvaila. Pinigai visada turi būti moters rankose. O ką darysi, jei jis tave paliks? Visada turi būti atsidėjusi tokiam atvejui.

Psichologo komentaras: Viskas priklauso nuo to, kokie yra santykiai. Jeigu jie gyvena kartu ir turi bendrą šeimos biudžetą, būtų gerai žinoti kiek kiekvienas iš jų uždirba. Taip pat pravartu būtų kiekvienam disponuoti tam tikra asmenine pinigų suma, kurią būtų galima išleisti savo poreikiams. Aš palaikau idėją, kad moteris taip pat dirbtų. Tai suteikia jai gerą savivertės ir savirealizacijos jausmą, net jei ji ir nebus ta pagrindine šeimos maitintoja.

– Tu nedarai jam oralinio, priešiniesi analiniam seksui, netoleruoji grupinio sekso? Galas viskam. Gali jau krautis savo daiktus, netrukus jis ras tą, kuri mielai visa tai darys.

Psichologo komentaras: Savo konsultacijose aš visada sakau klientams, jog seksualinis suderinamumas labai svarbus. Jeigu suderinamumo nėra, tuomet šia tema reikėtų pasikalbėti su psichologu ir seksologu. Priešingu atveju nėra jokios prasmės tęsti tokius santykius.

– Tu pati vaikštai į parduotuvę, plauni indus, paimi vaikus iš darželio? O ką daro jis? Gal išprotėjai, reikia padaryti taip, kad viską darytų jis. Tu sakai, kad tau patinka gaminti? Na ir višta gi tu, mamelė, kvaiša.

Psichologo komentaras: Nėra vienos universalios nuostatos, ką šeimoje turi daryti tikras vyras arba tikra moteris. Aš pažįstu daug šeimų, kuriose moterys uždirba daug pinigų, o vyrai prižiūri namus. Šie vaidmenys labai lankstūs ir gali keistis. Reikia daryti taip, kad abu nesijaustų kankiniais. Jeigu moteris prisiima sau atsakomybę už visą buitį ir dar plėšosi uždirbdama pinigus, tuomet su tuo reikia kažką daryti. Šiaip moterys daug jautriau nei vyrai reaguoja į švarą namuose. Jei pavargsi nuo buities darbų, tiesiog mažink juos.

– Klausyk, o kada jūsų vestuvės? Juk jūs jau penkis metus gyvenate kartu... Ką reiškia, tau nusispjaut ant vestuvių? Juk jis gali bet kurią minutę dingti... Ir liksi be nieko.

Psichologo komentaras: Santuokos samprata pasikeitė. Anksčiau, norint susilaukti vaikų, reikėjo būti ištekėjusiai, priešingu atveju moteris buvo laikoma lengvo elgesio. Šiais laikais viskas kitaip. Santuoka turi vis mažiau privalumų. Sprendimas apie santykių įteisinimą priklauso tik nuo dviejų žmonių. Aš žinau porų, kurios daug metų gyvena kartu be antspaudo pase.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Kaip myli skirtingi Zodiako ženklai

Avinai myli aistringai ir labai stipriai - gali viską atiduoti, kad tik partneris jaustųsi laimingas. Liūtams meilė trenkia kaip žaibas, tačiau net ir jis neišmuša blaivaus proto. Paskaityk, kaip myli tavo Zodiako ženklas!

Sekso pozos: 3 karšti variantai šuniuko paįvairinimui

COSMO jau ne kartą savo skaitytojų klausė, kurios sekso pozos - pačios mėgstamiausios. Ir kiekvieną kartą populiariausių trejetuke atsidurdavo „šuniuko“ poza - tiek vyrų, tiek moterų tarpe!

Vyrai atvirai: šie dalykai santykiuose labiausiai erzina

Yra dalykų, kurių vyrai niekada nesupras. Pavyzdžiui, kaip spintoje gali netilpti drabužiai, o apsirengti vis tiek nėra ką. Arba kas po velniais negerai su tuo nenuleistu tualeto dangčiu?!

90% vyrų slapta svajoja būtent apie tai (2)

Nieko blogo slapta fantazuoti apie pačius erotiškiausius dalykus. Net ir tuos, kurių galbūt realybėje niekada neišdrįstum išbandyti! O ar kada nors pagalvojai, apie ką slapta fantazuoja tavo antroji pusė? Mes atsakymą turime, tik... Jis ne kiekvienai bus malonus.

Kaip elgtųsi vyrai, sužinoję apie žmonos neištikimybę (1)

Ką daryti, jei sužinojai, kad partneris tave išdavė? Dauguma mūsų atkerta griežtai - jokių atleidimų! Tačiau kuomet tai iš tiesų nutinka, viską nubraukti ne taip jau paprasta. O kaip tokioje situacijose elgtųsi vyrai? Mokslininkai turi gerų žinių neištikimosioms - dauguma vyrų būtų linkę atleisti.

Pasimatymų taisyklės, kai tau virš 25

Vienas dalykas - jaunatviški pasimatymai paauglystėje ir visai kas kita, kai jau esi brandi asmenybė, nenorinti gaišti laiko su pirmu pasitaikiusi. Galbūt kas nors paklaus: „O ką keičia metai?“ Iš tiesų daug ką - visų pirma, požiūrį į save ir į žmogų, kurį nori matyti šalia savęs.

Blogiausios frazės, kurias gali išgirsti po sekso

Kartais pats seksas gali būti net ir labai neblogas, tik po jo neapgalvotai leptelėta frazė akimirksniu išvaiko visą romantikos žavesį. Mūsų merginos dalinasi savo patirtimi - juokinga, graudu ir... Bent jau mums pažįstama!

Šie Zodiako ženklai niekada nepamirš savo pirmosios tikros meilės

Kai kurie Zodiako ženklai galbūt ir neatrodo labai sentimentalūs, tačiau jie - ištikimi savo jausmams ir žmonėms, kuriuos įsileido į savo gyvenimą. Štai tie trys ištikimiausieji, kurie niekuomet nepamirš savo pirmosios tikros meilės, nepaisydami to, kaip santykiai pasibaigė.

Intymios vyrų išpažintys: gėdingi pirmojo karto siurprizai (1)

Pirmieji kartai ne visada būna sėkmingi ir mūsų vyrukų istorijos - gyvas to įrodymas!

Nepatikėsi, apie ką fantazuoja vyrai, mylėdamiesi su tavimi

Žurnalas „Womans Health“ atliko įdomų tyrimą: beveik 2000 vyrų klausinėjo apie jų seksualinį gyvenimą, norėdami išsiaiškinti pačius įvairiausius niuansus, pavyzdžiui, apie ką vyrai fantazuoja mylėdamiesi su savo partnerėmis.