Psichologas: kodėl reikia vengti vyrų, ieškančių silpnų moterų

 (13)
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mūsų kolegos iš Cosmo.ru dalinasi straipsniu, kuriame psichologas Pavelas Zygmantovičius siūlo atidžiau pažvelgti į stipraus vyro ir silpnos moters santykius. Kokie pavojai tyko renkantis stiprų vyrą ir kas slepiasi po vyro troškimu rasti silpną partnerę?

Dauguma moterų tirpsta girdėdamos vyrų žodžius, esą moteris turi būti silpna, o vyras - rūpestingas ir vyriškas, galintis ja pasirūpinti. Tai tarsi masalas, kuriuo priviliojamas grobis. O grobis skirtas tam, kad būtų suvalgytas.

Kam vyrui reikalinga silpna moteris?

Štai jums gyvenimo tiesa: minėtieji vyrai neieško silpnų moterų. Jie ieško paklusniųjų. Tokie vyrai dėl tam tikrų priežasčių moka arba paklusti patys, arba priverčia paklusti kitus. „Susitarimo“ varianto jie kažkodėl nepripažįsta. Savaime suprantama, patys paklusti jie nenori, todėl belieka kitas variantas - ieškoti tos, kuri paklustų jiems. Visa tai įvelkama į gražius žodžius apie moterų silpnumą. Paklusni moteris nesipriešina, ji klauso ir daro tai, kas jai pasakoma, ją lengva palenkti. Jei tu nemoki ieškoti kompromisų, o pats nenori nusileisti - tai yra vienintelis tinkamas variantas. Taigi būkime sąžiningi: silpnų moterų ieško ne stiprūs vyrai. Silpnų moterų ieško valdingi vyrai. O tarp šių sąvokų yra didelis skirtumas: stiprus - nebūtinai valdingas, o valdingas - nebūtinai stiprus. Užtai valdingas visuomet reikalauja jam paklusti.

Rūpestis? Nemanau...

Tokie vyrai tikina, kad rūpinsis... Tačiau žodžiai ir realybė dažnai eina skirtingais keliais. Įprastai tokiuose santykiuose moterys nesulaukia rūpestingumo. Viskas, ką jos gauna, tai globa. Rūpestingumas - tai dėmesys kito žmogaus poreikiams ir norams. Globa - tai pasirūpinimas tuo, kuris negali pasirūpinti pats savimi. O silpna moteris savimi pasirūpinti negali. Paprastai kalbant, vyras už ją nuspręs, ką daryti. Ką jai rengtis, kur eiti ir su kuo bendrauti. Ir viskas paremta paprastu principu: ji silpna, o jis stiprus ir turintis ją globoti. Tik neapsigaukite ir nesupainiokite to su rūpesčiu.

Moterys tuo tarpu naiviai tiki, kad vyras darys tai, kas malonu jai. Nė velnio. Vyras darys tai, kas jam atrodo teisinga. Ir jeigu jam atrodo teisinga neleisti susitikti su draugėmis, jis ir neleis. O visa tai bus įvilkta į rūpesčio popierėlį - juk tai tik dėl tavo pačios gerovės.

Už nepaklusnumą reikia mokėti

Nė vienas žmogus negali būti nuolankus amžinai - tokia ta mūsų prigimtis. Mums būtina pasirinkimo laisvė (bent jau tam tikruose rėmuose). Jei tos laisvės neturime, anksčiau ar vėliau pradedame priešintis. Ir minėtosios moterys kažkuriuo metu nepaklūsta, nusprendžia padaryti taip, kaip mano esant teisinga. Pavyzdžiui, eina susitikti su draugėmis, kurios vyrui nepatinka arba atsisako sekso, nes tiesiog nenori. Stiprus vyras supras. Valdingas vyras tai įvertins kaip paprasčiausią nepaklusimą. Jo akimis žiūrint, tai nukrypimas nuo teisingo moteriško elgesio. Ne tokią moterį jis rinkosi ir ne tokius santykius kūrė. Tokiais atvejais keliai yra du - paleisti arba pažaboti. Valdingi vyrai renkasi antrą kelią, nes jie juk valdingi.

Nežinau, ar jums teko sutikti moterų, kurių santykiuose gyvavo devizas „O nereikėjo prieštarauti!“ Aš savo praktikoje tokių moterų mačiau daug. Švelniai tariant, tokiame darbe nėra nieko malonaus. Matyti žmogų, kurį sumušė artimas žmogus (tik ar tikrai artimas?) vien už išsakytą nuomonę - tai siaubinga. Deja, šie vyrai šventai įsitikinę turintys teisę „pamokyti“, ir jie nemato tame nieko blogo. Standartinis pavyzdys: moteris atsisakė mylėtis, o vyras ją „pamokė“. Jis nebandė ieškoti kompromiso, nebandė kaip nors gražiai jos suvilioti, net nesusimąstė, kodėl ji gali nenorėti. Jis ją pamokė sulaužydamas du šonkaulius. Jis tiesiog puikiai žongliravo skambia ir daugelio taip pamėgsta fraze, esą „moteris turi būti silpna tam, kad jis galėtų pasijausti vyrišku“. Akivaizdu, pasijautė.

Kokio vyro ieškoti?

Jei ne stipraus, tai silpno? Pasivilkti rankogalius ir vilkti vyrą paskui save per visą gyvenimą? Žinoma, kad ne. Ieškokite vyro, kuris supranta žodį „kompromisas“. Tai labai paprasta pastebėti. Toks vyras nesistengia jūsų palenkti ar pakeisti ir jis aklai nepaklūsta jūsų norams. Jis su jumis kalbasi, leidžia jums turėti savo nuomonę ir turi savąją.

Ieškokite vyro, kuris vertina jūsų savarankiškumą ir stengiasi išlaikyti savąjį. Ieškokite vyro, kuris jums neaiškina, kaip ir ką daryti. Ieškokite vyro, kuris jus girdi ir atkreipia dėmesį į jūsų poreikius bei norus, o ne sprendžia už jus. Visa tai negarantuos jums laimės (nes niekas to negali garantuoti), bet vis dėlto sumažins šansus pakliūti į psichologinės ir fizinės prievartos spąstus, iš kurių ne taip jau lengva ištrūkti, kaip gali atrodyti žiūrint iš šalies. Netikėkite vien kalbomis. Prisiminkite, kad žodžiai „stiprus vyras ieško silpnos moters“ iš tiesų reiškia „valdingas vyras ieško paklusnios moters“. O už nepaklusnumą visuomet baudžiama.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.

Intymios išpažintys: nevykusios seksualinės fantazijos, kurių realybėje geriau nekartoti

Kartais realybė gali būti anaiptol ne tokia karšta, kaip seksualinės fantazijos. Ir mūsų skaitytojų istorijos - gyvas to įrodymas!

5 ženklai, kad tu jam svarbesnė, nei manai

Gražūs žodžiai ir apsikabinimai dar nereiškia, kad tu jam iš tiesų rūpi. Meilė gali slėptis mažuose, ne visuomet pastebimuose dalykuose.