Psichologas: kodėl reikia vengti vyrų, ieškančių silpnų moterų

 (13)
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mūsų kolegos iš Cosmo.ru dalinasi straipsniu, kuriame psichologas Pavelas Zygmantovičius siūlo atidžiau pažvelgti į stipraus vyro ir silpnos moters santykius. Kokie pavojai tyko renkantis stiprų vyrą ir kas slepiasi po vyro troškimu rasti silpną partnerę?

Dauguma moterų tirpsta girdėdamos vyrų žodžius, esą moteris turi būti silpna, o vyras - rūpestingas ir vyriškas, galintis ja pasirūpinti. Tai tarsi masalas, kuriuo priviliojamas grobis. O grobis skirtas tam, kad būtų suvalgytas.

Kam vyrui reikalinga silpna moteris?

Štai jums gyvenimo tiesa: minėtieji vyrai neieško silpnų moterų. Jie ieško paklusniųjų. Tokie vyrai dėl tam tikrų priežasčių moka arba paklusti patys, arba priverčia paklusti kitus. „Susitarimo“ varianto jie kažkodėl nepripažįsta. Savaime suprantama, patys paklusti jie nenori, todėl belieka kitas variantas - ieškoti tos, kuri paklustų jiems. Visa tai įvelkama į gražius žodžius apie moterų silpnumą. Paklusni moteris nesipriešina, ji klauso ir daro tai, kas jai pasakoma, ją lengva palenkti. Jei tu nemoki ieškoti kompromisų, o pats nenori nusileisti - tai yra vienintelis tinkamas variantas. Taigi būkime sąžiningi: silpnų moterų ieško ne stiprūs vyrai. Silpnų moterų ieško valdingi vyrai. O tarp šių sąvokų yra didelis skirtumas: stiprus - nebūtinai valdingas, o valdingas - nebūtinai stiprus. Užtai valdingas visuomet reikalauja jam paklusti.

Rūpestis? Nemanau...

Tokie vyrai tikina, kad rūpinsis... Tačiau žodžiai ir realybė dažnai eina skirtingais keliais. Įprastai tokiuose santykiuose moterys nesulaukia rūpestingumo. Viskas, ką jos gauna, tai globa. Rūpestingumas - tai dėmesys kito žmogaus poreikiams ir norams. Globa - tai pasirūpinimas tuo, kuris negali pasirūpinti pats savimi. O silpna moteris savimi pasirūpinti negali. Paprastai kalbant, vyras už ją nuspręs, ką daryti. Ką jai rengtis, kur eiti ir su kuo bendrauti. Ir viskas paremta paprastu principu: ji silpna, o jis stiprus ir turintis ją globoti. Tik neapsigaukite ir nesupainiokite to su rūpesčiu.

Moterys tuo tarpu naiviai tiki, kad vyras darys tai, kas malonu jai. Nė velnio. Vyras darys tai, kas jam atrodo teisinga. Ir jeigu jam atrodo teisinga neleisti susitikti su draugėmis, jis ir neleis. O visa tai bus įvilkta į rūpesčio popierėlį - juk tai tik dėl tavo pačios gerovės.

Už nepaklusnumą reikia mokėti

Nė vienas žmogus negali būti nuolankus amžinai - tokia ta mūsų prigimtis. Mums būtina pasirinkimo laisvė (bent jau tam tikruose rėmuose). Jei tos laisvės neturime, anksčiau ar vėliau pradedame priešintis. Ir minėtosios moterys kažkuriuo metu nepaklūsta, nusprendžia padaryti taip, kaip mano esant teisinga. Pavyzdžiui, eina susitikti su draugėmis, kurios vyrui nepatinka arba atsisako sekso, nes tiesiog nenori. Stiprus vyras supras. Valdingas vyras tai įvertins kaip paprasčiausią nepaklusimą. Jo akimis žiūrint, tai nukrypimas nuo teisingo moteriško elgesio. Ne tokią moterį jis rinkosi ir ne tokius santykius kūrė. Tokiais atvejais keliai yra du - paleisti arba pažaboti. Valdingi vyrai renkasi antrą kelią, nes jie juk valdingi.

Nežinau, ar jums teko sutikti moterų, kurių santykiuose gyvavo devizas „O nereikėjo prieštarauti!“ Aš savo praktikoje tokių moterų mačiau daug. Švelniai tariant, tokiame darbe nėra nieko malonaus. Matyti žmogų, kurį sumušė artimas žmogus (tik ar tikrai artimas?) vien už išsakytą nuomonę - tai siaubinga. Deja, šie vyrai šventai įsitikinę turintys teisę „pamokyti“, ir jie nemato tame nieko blogo. Standartinis pavyzdys: moteris atsisakė mylėtis, o vyras ją „pamokė“. Jis nebandė ieškoti kompromiso, nebandė kaip nors gražiai jos suvilioti, net nesusimąstė, kodėl ji gali nenorėti. Jis ją pamokė sulaužydamas du šonkaulius. Jis tiesiog puikiai žongliravo skambia ir daugelio taip pamėgsta fraze, esą „moteris turi būti silpna tam, kad jis galėtų pasijausti vyrišku“. Akivaizdu, pasijautė.

Kokio vyro ieškoti?

Jei ne stipraus, tai silpno? Pasivilkti rankogalius ir vilkti vyrą paskui save per visą gyvenimą? Žinoma, kad ne. Ieškokite vyro, kuris supranta žodį „kompromisas“. Tai labai paprasta pastebėti. Toks vyras nesistengia jūsų palenkti ar pakeisti ir jis aklai nepaklūsta jūsų norams. Jis su jumis kalbasi, leidžia jums turėti savo nuomonę ir turi savąją.

Ieškokite vyro, kuris vertina jūsų savarankiškumą ir stengiasi išlaikyti savąjį. Ieškokite vyro, kuris jums neaiškina, kaip ir ką daryti. Ieškokite vyro, kuris jus girdi ir atkreipia dėmesį į jūsų poreikius bei norus, o ne sprendžia už jus. Visa tai negarantuos jums laimės (nes niekas to negali garantuoti), bet vis dėlto sumažins šansus pakliūti į psichologinės ir fizinės prievartos spąstus, iš kurių ne taip jau lengva ištrūkti, kaip gali atrodyti žiūrint iš šalies. Netikėkite vien kalbomis. Prisiminkite, kad žodžiai „stiprus vyras ieško silpnos moters“ iš tiesų reiškia „valdingas vyras ieško paklusnios moters“. O už nepaklusnumą visuomet baudžiama.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Kaip myli skirtingi Zodiako ženklai

Avinai myli aistringai ir labai stipriai - gali viską atiduoti, kad tik partneris jaustųsi laimingas. Liūtams meilė trenkia kaip žaibas, tačiau net ir jis neišmuša blaivaus proto. Paskaityk, kaip myli tavo Zodiako ženklas!

Sekso pozos: 3 karšti variantai šuniuko paįvairinimui

COSMO jau ne kartą savo skaitytojų klausė, kurios sekso pozos - pačios mėgstamiausios. Ir kiekvieną kartą populiariausių trejetuke atsidurdavo „šuniuko“ poza - tiek vyrų, tiek moterų tarpe!

Vyrai atvirai: šie dalykai santykiuose labiausiai erzina

Yra dalykų, kurių vyrai niekada nesupras. Pavyzdžiui, kaip spintoje gali netilpti drabužiai, o apsirengti vis tiek nėra ką. Arba kas po velniais negerai su tuo nenuleistu tualeto dangčiu?!

90% vyrų slapta svajoja būtent apie tai (2)

Nieko blogo slapta fantazuoti apie pačius erotiškiausius dalykus. Net ir tuos, kurių galbūt realybėje niekada neišdrįstum išbandyti! O ar kada nors pagalvojai, apie ką slapta fantazuoja tavo antroji pusė? Mes atsakymą turime, tik... Jis ne kiekvienai bus malonus.

Kaip elgtųsi vyrai, sužinoję apie žmonos neištikimybę (1)

Ką daryti, jei sužinojai, kad partneris tave išdavė? Dauguma mūsų atkerta griežtai - jokių atleidimų! Tačiau kuomet tai iš tiesų nutinka, viską nubraukti ne taip jau paprasta. O kaip tokioje situacijose elgtųsi vyrai? Mokslininkai turi gerų žinių neištikimosioms - dauguma vyrų būtų linkę atleisti.

Pasimatymų taisyklės, kai tau virš 25

Vienas dalykas - jaunatviški pasimatymai paauglystėje ir visai kas kita, kai jau esi brandi asmenybė, nenorinti gaišti laiko su pirmu pasitaikiusi. Galbūt kas nors paklaus: „O ką keičia metai?“ Iš tiesų daug ką - visų pirma, požiūrį į save ir į žmogų, kurį nori matyti šalia savęs.

Blogiausios frazės, kurias gali išgirsti po sekso

Kartais pats seksas gali būti net ir labai neblogas, tik po jo neapgalvotai leptelėta frazė akimirksniu išvaiko visą romantikos žavesį. Mūsų merginos dalinasi savo patirtimi - juokinga, graudu ir... Bent jau mums pažįstama!

Šie Zodiako ženklai niekada nepamirš savo pirmosios tikros meilės

Kai kurie Zodiako ženklai galbūt ir neatrodo labai sentimentalūs, tačiau jie - ištikimi savo jausmams ir žmonėms, kuriuos įsileido į savo gyvenimą. Štai tie trys ištikimiausieji, kurie niekuomet nepamirš savo pirmosios tikros meilės, nepaisydami to, kaip santykiai pasibaigė.

Intymios vyrų išpažintys: gėdingi pirmojo karto siurprizai (1)

Pirmieji kartai ne visada būna sėkmingi ir mūsų vyrukų istorijos - gyvas to įrodymas!

Nepatikėsi, apie ką fantazuoja vyrai, mylėdamiesi su tavimi

Žurnalas „Womans Health“ atliko įdomų tyrimą: beveik 2000 vyrų klausinėjo apie jų seksualinį gyvenimą, norėdami išsiaiškinti pačius įvairiausius niuansus, pavyzdžiui, apie ką vyrai fantazuoja mylėdamiesi su savo partnerėmis.