Pataria santykių ekspertė: man pikta, kad vyras nieko nedaro vardan geresnio mūsų gyvenimo

 (15)
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su vyru esame susituokę dvejus metus, tačiau rutina jau dabar žaloja mūsų santykius, o kaip ją praskaidrinti aš nežinau, nes viskam reikalingi pinigai, kurių mes dabar neturime. Dažnai kalbu su vyru, kad jam vertėtų pakeisti darbą, nes ten kur dabar dirba – mažai perspektyvų uždirbti daugiau. Kai paliečiu šią temą, jis pritaria, bet reikiamų veiksmų nesiima. Kartais nepavyksta nuslėpti nusivylimo jo pasyvumu, tai išprovokuoja mūsų konfliktus, mano dvejones dėl mūsų tolimesnės partnerystės.

Visuomet norėjau šeimos, kurios netemdo vargana rutina. Norisi keliauti, nusipirkti gražesnį rūbą, papramogauti, tačiau finansai šiuo metu to neleidžia. Nors myliu jį ir žinau, kad jis myli mane, jaučiu, kad savo nepasitenkinimu dabartiniu gyvenimu aš kasu prarają tarp savęs ir jo. Kita vertus man pikta, kad jis nieko nedaro vardan geresnio mūsų gyvenimo. Kodėl jis nesistengia dėl mūsų šeimos? Kaip paskatinti jį imtis veiksmų? Kaip nepaskęsti pilkoje rutinoje ir savose abejonėse? Kaip elgtis tokioje situacijoje?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Puikiai suprantu, kodėl jūs taip jaučiatės. Žmogus visada nori to, ko neturi ir tik vienetai moka vertinti tai, ką turi. Jūs turbūt niekada nepagalvojote, kad turite visą tai, apie ką svajoja kiekviena vieniša ar patologinius santykius turinti moteris. Jūs turite mylimą ir mylinti vyrą!

Žmonės, kurie yra apdovanoti didžiausia gyvenimo dovana - meile - vertina tai kaip savaime suprantamą dalyką, todėl visą savo dėmesį sutelkia į tai, ko neturi: geresnės mašinos, erdvesnių namų, kelionių, prabangių rūbų paieškoms ir t.t. Ar jūs žinote, kiek turtingų vienišų žmonių norėtų pasikeisti su jumis vietomis? Pinigai yra tai, ką tu gali uždirbti. Visi turime galimybę gyventi geriau, jei tik įdėsim daugiau pastangų tam pasiekti – visą tai yra mūsų rankose. Tačiau... meilės ir santykių mes nenusipirksim už jokius pasaulio pinigus. Net labai stengdamiesi negalim būti tikri, kad mums pasiseks, jei tuo gyvenimo periodu mūsų lemtis nenumatė pateikti tokios dovanėlės.

Apsidairykite ir įvertinkite tai, ką jūs turite dabar: meilę, namus, sveikatą, jaunystę, darbą ir svajonę turėti daugiau pinigų. Jums belieka išmokti mėgautis tuo ką turite ir siekti SAVO svajonių gyvendinimo. Tik supraskite, kad jūsų norai yra būtent asmeninės JŪSŲ, o ne jūsų sutuoktinio svajonės. Neprimetinėkite savo valios jam, nes psichologiškai tai veikia kaip spaudimas, nuo kurio norisi atsiriboti.

Jūs galite jį užkrėsti savo svajonėmis ir savo entuziazmu tai pasiekti. Jūs galite savo pavyzdžiu paskatinti jį siekti to paties ir nuo jūsų neatsilikti. Tačiau spaudimu ir priekaištais nieko nepasieksite. Tokiu būdu tik gilinsite prarają tarp judviejų ir tolsite vienas nuo kito.

Jei norite, kad vyras pradėtų siekti daugiau, o svarbiausia – jaustų norą tai daryti, turite nustoti priekaištauti ir reikalauti imtis veiksmų. Pradėkite nuo meilės ir vertinkite jį už tai, koks jis yra dabar. Visuomet į viršų iškelkite jo teigiamas savybes. Garsiai didžiuokitės tuo, kokį protingą, darbštų, atkaklų vyrą jūs turit šalia savęs. Tokį su kuriuo įveiksite visus gyvenimo sunkumus.

Kai jis nuolat girdės apie savo stipriąsias savybes, pradės vis labiau pasitikėti savimi bei savo jėgomis. Turėdamas šalia mylinčią ir palaikančią žmoną, jis drąsiau imsis veiksmų užsidirbti daugiau pinigų. Bet! Yra viena labai svarbi sąlyga: tai daryti jūs turite be lūkesčių kuo greičiau pamatyti savo palaikymo ir įkvėpimo rezultatus.

Kodėl? Lūkesčiai turi poreikį būti pateisinti, o šiame procese greitų rezultatų nebūna. Kai jūs nematysite trokštamų rezultatų, jumyse ims veistis nepasitenkinimo emocijos, o jos, kaip taisyklė, randa kelia išlįsti vienokiu ar kitokiu būdu. Tai būtų tas pats, kas auginti gėles ir trypti jas kojomis, nes nepražydo tada, kai to norėjote jūs. Tokie veiksmai nepadėtų išvystyti partnerio potencialo, galimai dar labiau sužalotų jo psichologiją. Jis nesijaustų mylimas. Jaustų tik poreikį pelnyti meilę, o tai jau provokuoja visai kitokius asmenybės procesus.

Reziumuojant patarimai būtų tokie: pervertinti savo gyvenimo vertybes. Suvokti, kokią reikšmę jums turi meilę, kokią – pinigai. Įvertinti tai, ką turite dabar ir ką galite turėti. Turėti savų tikslų ir atkakliai siekti jų įgyvendinimo. Suprasti, kad vyras nėra jūsų svajonių įgyvendinimo įrankis. Jis nėra materija, kurią jūs įsigijote tam, kad jūsų gyvenimas taptų turtingesnis. Jis jūsų gyvenimo partneris - jūsų meilės objektas, tad ir mylėkite jį už tai, koks jis yra dabar, nepriklausomai nuo to, kiek šiuo metu jis uždirba. Ateis diena, kai jūs išvysite savo nuoširdžios, nesavanaudiškos meilės vaisius, jei tik išmoksite dovanoti savo meilę neįkainojusi jos materialiais dalykais.

Kiekvienas gyvenimo periodas yra likimo išbandymas. Išbandymus patiria ne tik tie, kurie stokoja pinigų. Patiria ir tie, kuriems jų nestinga. Kiekvienas gyvenimo išbandymas mums suteikia galimybę patirti kažką naujo ir išmokti naujų gyvenimo pamokų. Tikrai įmanoma sumažinti savo poreikius ir numalšinti savo norus, kurie neasimiliuoja su esamomis finansinėmis galimybėmis. Stilingai apsirengti nebūtini dideli pinigai. Tą įrodė ne vienas stilistas. Yra begalės laiko praleidimo būdų, kurie nereikalauja didelių finansinių išlaidų. Važinėjimas viešu transportu gali tapti puikia terpe studijuoti audio paskaitų formatu. Visame kame mes galime atrasti tiek pliusų, tiek minų. Viskas priklauso tik nuo mūsų mąstymo ir požiūrio. Tik nuo to priklauso, kaip mes jaučiamės susiklosčiusiose aplinkybėse. Pamąstykite apie tai! Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Blogiausios frazės, kurias gali išgirsti po sekso

Kartais pats seksas gali būti net ir labai neblogas, tik po jo neapgalvotai leptelėta frazė akimirksniu išvaiko visą romantikos žavesį. Mūsų merginos dalinasi savo patirtimi - juokinga, graudu ir... Bent jau mums pažįstama!

Šie Zodiako ženklai niekada nepamirš savo pirmosios tikros meilės

Kai kurie Zodiako ženklai galbūt ir neatrodo labai sentimentalūs, tačiau jie - ištikimi savo jausmams ir žmonėms, kuriuos įsileido į savo gyvenimą. Štai tie trys ištikimiausieji, kurie niekuomet nepamirš savo pirmosios tikros meilės, nepaisydami to, kaip santykiai pasibaigė.

Intymios vyrų išpažintys: gėdingi pirmojo karto siurprizai (1)

Pirmieji kartai ne visada būna sėkmingi ir mūsų vyrukų istorijos - gyvas to įrodymas!

Nepatikėsi, apie ką fantazuoja vyrai, mylėdamiesi su tavimi

Žurnalas „Womans Health“ atliko įdomų tyrimą: beveik 2000 vyrų klausinėjo apie jų seksualinį gyvenimą, norėdami išsiaiškinti pačius įvairiausius niuansus, pavyzdžiui, apie ką vyrai fantazuoja mylėdamiesi su savo partnerėmis.

Jeigu tu vieniša, nereiškia, kad su tavimi kažkas negerai – priešingai, galbūt viskas labai gerai

Mes, merginos, labai dažnai esame linkusios visame kame kaltinti pačios save – jeigu esu vieniša, vadinasi esu niekam tikusi, jeigu mane paliko, vadinasi buvau jo neverta. Nė velnio!

Kaip elgtis, jei vyras pasidarė abejingas ir neberodo dėmesio (2)

COSMO skaitytoja susidūrė su dažnai pasitaikančia santykių problema - vyro jausmai, regis, pasikeitė. Siūlome paskaityti, ką apie šią situaciją mano santykių ekspertė Inga.

9 dalykai, kuriuos vyrai apie santykius supranta tik laikui bėgant (2)

Mūsų autorius Kostas K. sutinka: laikas gydo sudaužytas širdis. Dar kvailumą, užsispyrimą ir savimeilę. Pateikiame sąrašą tiesų, kurias vyrai suvokia metams bėgant.

Nevykę sekso triukai, kuriuos geriau pamiršti

Vien dėl kvailo įsitikinimo, esą „visus vyrus tai jaudina“, kartais pridarome tokių nesąmonių... Kad vėliau žandai rausta iš gėdos prisiminus! Atrinkome dažniausius scenarijus, kurie atrodo ne seksualiai, o tiesiog juokingai. Tad kitą kartą pagalvok, ar tikrai reikia tos vaidybos?

3 žingsniai, norinčioms išbandyti analinį seksą

Taip, taip... Apie analinį seksas garsiai niekas nekalba, bet COSMO apklausos nemeluoja: dauguma merginų bent kartą norėtų išbandyti, tik ne visuomet drįsta.

5 dalykai, kuriems geriau pasakyti „NE“ santykių pradžioje

Dažnai santykių pradžioje apakintos begalinės laimės ir užplūdusios euforijos pridarome klaidų. Tad neskubink įvykių ir išlaikyk blaivų protą.