Pasitikrink, ar stiprūs tavo ir mylimojo santykiai

Psichologai tikina, kad vienas iš esminių tvirtų santykių garantų - tai mokėjimas kelti tikslus ir jų siekimas bendromis jėgomis. Kitaip tariant - nuolatinis projektavimas ir bendras judėjimas į priekį.
pora
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Anot jų, poros, kurios kuria planus ir stengiasi juos įgyvendinti, kartu pragyvena kur kas ilgiau nei tie, kurie tiesiog mėgaujasi šia diena. Kokie tie planai? Patys įvairiausi! Atostogos, kurios galbūt nusimato tik už pusmečio, namas, kurį realu turėti tik už kelių metų... Galbūt dauguma pasakytų, kad neverta planuoti to, ko artimiausiu metu negalėsi įgyvendinti, tačiau tai ne visai tiesa. Bendri tikslai (net ir sunkiai įgyvendinami) suartina ir sukuria bendrumo jausmą.

Dar vienas svarbus dalykas - brandus požiūris į gyvenimą. Jeigu jūs abu nesunkiai įsivaizduojate save pagyvenusiame amžiuje, kai ir ligose, ir senatvėje palaikysite vienas kitą, vadinasi jūs turite visas galimybes sulaukti auksinių vestuvių.

Siūlome tau ir tavo antrajai pusei pabandyti nuoširdžiai atsakyti į šiuos 5 klausimus.

1. Ar jūs kartu planuojate savo bendrą ateitį?
2. Ar jums pavyksta pasiekti išsikeltus tikslus?
3. Ar sugebėsite palaikyti savo partnerį, jūsų porai susidūrus su rimtais sunkumais?
4. Ar jūs kalbate apie tai, kokią įsivaizduojate savo senatvę?
5. Ar jūs pasirengę likusį gyvenimą praleisti kartu, net jeigu išryškės kokie nors partnerio pokyčiai?

Patarimai tiems, kurie atsakė „taip“ į mažiau nei keturis klausimus

• Pokalbiai apie bendrą ateitį labai suartina. Tai gali būti pamąstymai, kuo užaugę galėtų būti jūsų vaikai, svajonės apie keliones, mintys apie tai, kaip jūs gyvensite vaikams užaugus.
• Sutuoktiniai turi turėti bendrų planų. Tuomet jūs ne šiaip sau egzistuosite, o realizuosite projektą pavadinimu „Laiminga šeima“. Pagalvok apie tokį jūsų poros planą.
• Už ką myli savo partnerį? Jeigu tai išorės faktoriai (grožis, prestižinė profesija), įsivaizduok, kas nutiktų, jeigu jis jų netektų. Ar išliks jis tau patrauklus būdamas storas, senas, neturtingas? Šie pamąstymai padės suprasti, kiek subrendusi tavo meilė.
• Ar iš principo tave gąsdina mintis apie senatvę? Išmokus kalbėti apie išvaizdos pokyčius, ligas, net mirtį, su nerimu galima susidoroti.
• Galvodama apie ateitį, taip pat brangink ir laimingas akimirkas iš praeities. Gražiai surūšiuotos šeimyninės nuotraukos, video filmai, emocinį kodą turintys daikčiukai sukuria nepakartojamą santykių istoriją.

Pavyzdys iš gyvenimo

Irma su Dainiumi susituokę jau 11 metų. Visą tą laiką savo kitų metų planus jie rašo į specialų albumą, kurį vadina „Svajonių metraščiu“. „Tai labai sutvirtina santykius. Mes jaučiame, kad ne šiaip sau gyvename, o konkrečiai stengiamės dėl savo šeimos, – sako Irma. „Svajonių metraščio“ rašyme dalyvauja ir vaikai. Taip mes mokiname juos planuoti. Įdomiausia visame tame yra tai, kad užrašytos svajonės nustoja būti abstrakčiomis“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Vaikinas tobulas, bet virtualiai man „neištikimas“

Ką daryti, jei vaikinas realybėje lyg ir ištikimas, bet virtualiame pasaulyje nelabai?

Nebesusišneku su vyru - ką daryti?

"Ar gali būti, kad mano vyras apsėstas? Kaip koks kipšas būtų į jį įlindęs – visas piktas, suirzęs, pykstamės ištisai, nesuprantu, kas darosi… O gal meilužę turi? Ką man daryti, kad grįžtų mano normalusis vyras? Ar tikrai turi būti išbandymų mūsų santykiuose?"

Psichologė paaiškino, kas trukdo susirasti antrą pusę

Noras surasti partnerį yra natūralus ir suprantamas. Kai jo įgyvendinti nepavyksta, kyla klausimai: Kodėl?.. Kas su manimi ne taip?.. Siūlyčiau juos esmingai papildyti dar vienu klausimu: ką galėčiau padaryti, kad situacija pasikeistų?