Pasitikrink, ar stiprūs tavo ir mylimojo santykiai

Psichologai tikina, kad vienas iš esminių tvirtų santykių garantų - tai mokėjimas kelti tikslus ir jų siekimas bendromis jėgomis. Kitaip tariant - nuolatinis projektavimas ir bendras judėjimas į priekį.
pora
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Anot jų, poros, kurios kuria planus ir stengiasi juos įgyvendinti, kartu pragyvena kur kas ilgiau nei tie, kurie tiesiog mėgaujasi šia diena. Kokie tie planai? Patys įvairiausi! Atostogos, kurios galbūt nusimato tik už pusmečio, namas, kurį realu turėti tik už kelių metų... Galbūt dauguma pasakytų, kad neverta planuoti to, ko artimiausiu metu negalėsi įgyvendinti, tačiau tai ne visai tiesa. Bendri tikslai (net ir sunkiai įgyvendinami) suartina ir sukuria bendrumo jausmą.

Dar vienas svarbus dalykas - brandus požiūris į gyvenimą. Jeigu jūs abu nesunkiai įsivaizduojate save pagyvenusiame amžiuje, kai ir ligose, ir senatvėje palaikysite vienas kitą, vadinasi jūs turite visas galimybes sulaukti auksinių vestuvių.

Siūlome tau ir tavo antrajai pusei pabandyti nuoširdžiai atsakyti į šiuos 5 klausimus.

1. Ar jūs kartu planuojate savo bendrą ateitį?
2. Ar jums pavyksta pasiekti išsikeltus tikslus?
3. Ar sugebėsite palaikyti savo partnerį, jūsų porai susidūrus su rimtais sunkumais?
4. Ar jūs kalbate apie tai, kokią įsivaizduojate savo senatvę?
5. Ar jūs pasirengę likusį gyvenimą praleisti kartu, net jeigu išryškės kokie nors partnerio pokyčiai?

Patarimai tiems, kurie atsakė „taip“ į mažiau nei keturis klausimus

• Pokalbiai apie bendrą ateitį labai suartina. Tai gali būti pamąstymai, kuo užaugę galėtų būti jūsų vaikai, svajonės apie keliones, mintys apie tai, kaip jūs gyvensite vaikams užaugus.
• Sutuoktiniai turi turėti bendrų planų. Tuomet jūs ne šiaip sau egzistuosite, o realizuosite projektą pavadinimu „Laiminga šeima“. Pagalvok apie tokį jūsų poros planą.
• Už ką myli savo partnerį? Jeigu tai išorės faktoriai (grožis, prestižinė profesija), įsivaizduok, kas nutiktų, jeigu jis jų netektų. Ar išliks jis tau patrauklus būdamas storas, senas, neturtingas? Šie pamąstymai padės suprasti, kiek subrendusi tavo meilė.
• Ar iš principo tave gąsdina mintis apie senatvę? Išmokus kalbėti apie išvaizdos pokyčius, ligas, net mirtį, su nerimu galima susidoroti.
• Galvodama apie ateitį, taip pat brangink ir laimingas akimirkas iš praeities. Gražiai surūšiuotos šeimyninės nuotraukos, video filmai, emocinį kodą turintys daikčiukai sukuria nepakartojamą santykių istoriją.

Pavyzdys iš gyvenimo

Irma su Dainiumi susituokę jau 11 metų. Visą tą laiką savo kitų metų planus jie rašo į specialų albumą, kurį vadina „Svajonių metraščiu“. „Tai labai sutvirtina santykius. Mes jaučiame, kad ne šiaip sau gyvename, o konkrečiai stengiamės dėl savo šeimos, – sako Irma. „Svajonių metraščio“ rašyme dalyvauja ir vaikai. Taip mes mokiname juos planuoti. Įdomiausia visame tame yra tai, kad užrašytos svajonės nustoja būti abstrakčiomis“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.

Intymios išpažintys: nevykusios seksualinės fantazijos, kurių realybėje geriau nekartoti

Kartais realybė gali būti anaiptol ne tokia karšta, kaip seksualinės fantazijos. Ir mūsų skaitytojų istorijos - gyvas to įrodymas!