Kokio amžiaus susituokus didžiausia tikimybė išlaikyti šeimą

 (7)
santykiai
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visuomenės normos nuolatos kinta. Prieš dvidešimtmetį neištekėjusi ir šeimos nesukūrusi 25 metų mergina tikriausiai būtų pavadinta senmerge. Šiais laikais sukūrus šeimą tokiame amžiuje dauguma tikriausiai nusistebėtų: „Juk dar tokia jauna...“

Be abejonės, į didžiausią skyrybų riziką patenka itin jaunos šeimos. Natūralu: vyksta asmenybės branda, keičiasi požiūris į gyvenimą, savęs paties suvokimas, vertybės. Asmenų, susituokusių peržengus 25-erių metų slenkstį, skyrybų statistika palankesnė, tačiau sprendžiant iš duomenų vidurkių, kuo labiau besituokiančios poros artėja prie keturiasdešimtmečio, tuo labiau mažėja ir skyrybų tikimybė. Įdomu tai, kad vėlesniais etapais ir vėl grįžtame į pirminę padėtį: nusprendusiems kurti šeimą peržengus 50-ies metų slenkstį, skyrybų rizika drastiškai išauga ir praktiškai susilygina su skyrybų skaičiumi jaunimo tarpe. Siekiant paaiškinti tokį fenomeną, buvo pateikta keletas skirtingų teorijų, tačiau tyrimo autoriai mano, kad tie žmonės, kurie sprendimo tuoktis nesugeba priimti iki sulaukia trisdešimties, santuokos veikiausiai apskritai nelaiko jokia siekiamybe – ja tiesiog netiki.

Pagal pateiktus duomenis galima daryti išvadą, kad reikia ieškoti aukso viduriuko. Jutos universiteto atliktame tyrime sociologijos profesorius Nicholasas Wolfingeris teigia, kad nereikėtų delsti per ilgai. Tyrėjo teigimu, mažiausia skyrybų tikimybė gresia žmonėms, kurie susituokė būdami 28–32 metų. „Skyrybų tikimybė mažėja sulig kiekvienais metais nuo paauglystės, ir mažiausia būna nuo 28 iki 32 m., – rašo N. Wolfingeris. – O nuo 32 metų skyrybų tikimybė vėl išauga – ji didėja praktiškai po 5 proc. kasmet.“ N. Wolfingerio tyrimas galbūt ir teisingas, tačiau jame nagrinėjama tikimybė išsiskirti tik per pirmus penkerius metus po vestuvių, sako psichologė Karla Ivankovich, kuri yra Ilinojaus universiteto Springfilde profesorė. Idealiu atveju, santuoka trunka ilgiau nei penkerius metus. „Tad net kai susituokiama neperžengiant „auksinių rėmų“ amžiaus, skyrybų tikimybė egzistuoja“, – sako ji.

Kai kurie tyrėjai nesutinka su šiomis išvadomis. Pavyzdžiui, Merilendo universiteto sociologas Phillipas Cohenas, analizuodamas kitus statistinius duomenis nei N. Wolfingeris, išsiaiškino, kad santuoka stabilesnė kai tuokiasi kiek vyresni žmonės, nei teigia N. Wolfingeris. Pasak Ph. Coheno, visiškai nereikia nerimauti, jei šeimą sukuriate būdami vyresni nei 32 m.

Yra ir trečia nuomonė, kuri mums skamba įtikinamiausiai. Analizę atlikęs žurnalistas ir kognityvinių mokslų srities specialistas pateikė 37 procentų taisyklę. Remiantis matematikos teorija, palankiausias metas priimti sprendimus turint ribotas galimybes, tokias kaip laikas ar konkretūs pretendentai, ateina tada, kai susipažįstama su 37 proc. visų galimų pasirinkimo variantų. Vadinasi, jei manysime, kad į pasimatymus pradedame vaikščioti sulaukę 18-os, o baigiame būdami 40-ies, pakankamai duomenų, leidžiančių pasirinkti idealų partnerį, pavyks sukaupti nuėjus 37 proc. viso romantiškiems pasimatymams skirto kelio, tai yra sulaukus 26-erių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Moterys atskleidė, kodėl jos nenori sekso su savo vyrais

Anksčiau ar vėliau tai nutinka kiekvienuose santykiuose. Ir nieko baisaus, jeigu kartelį ar kitą aistrų bioritmai nesutapo. Kur kas blogiau, kai žodelis „ne“ tampa nuolatiniu seksualinio gyvenimo palydovu.

„Noriu išgirsti tavo orgazmą“: 8 vyrų geismą žadinančios frazės

Kalbėti sekso temomis ne visada būna paprasta, ypatingai, pačiomis intymiausiomis akimirkomis.

Meilės testas atskleis, kokia tu esi santykiuose

Kas tau yra meilė - geismas, prisirišimas, o gal tik žaidimas? Atsakyti į šį klausimą ne visuomet paprasta, mat mūsų suvokimas apie meilę ir santykius keičiasi priklausomai nuo amžiaus, įgytos patirties ir šalia esančio žmogaus, nori nenori formuojančio mūsų sampratą.

Būtent ši spalva labiausiai kaitina vyrų fantaziją

Išduosime tau paslaptį: viena mūsų kolegė, eidama į susirinkimus ar susitikimus, visuomet vilkėdavo raudonus drabužius ar bent ryškiai raudonai nusilakuodavo nagus - tam, kad gestikuliuojant rankomis visi susirinkusieji į ją labiau atkreiptų dėmesį. Ir, patikėk mumis, tai veikia 100%!

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...