Klaidos santykiuose, kurias moterys kartoja vėl ir vėl

 (1)
Yra moterų, kurioms tiesiog juodai nesiseka meilėje. Santykiai žlunga kaip reikiant nė nespėję įkaisti, o mylimasis ir vėl pasirodo esantis eilinis niekšelis. O gal tiesiog iki ausų įsimyli tą, kuris akivaizdžiai tavęs laimingos nepadarys?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Koks vyras yra nepasiekiamas? Gal vedęs. Gal užkietėjęs mergininkas. Gal šiaip besikratąs atsakomybės. Kuo mažiau prieinamas, tuo labiau geidžiamas. Ką gi slepia moters nenoras suprasti, kad realiame gyvenime šalia to žmogaus jai vietos nėra?

Neįveikiama tvirtovė

Vaidas buvo gardus kąsnelis kiekvienai merginai: gražus, protingas, sąmojingas. Alina sau pasižadėjo: jis bus jos! Ji šokinėjo aplink Vaidą: kvietė jį į pasimatymus, ruošė gardžias vakarienes, stebino maloniomis staigmenomis. Alinos ir Vaido draugystės pasaka truko tik mėnesį – staiga Vaidas dingo nieko nepaaiškinęs. Kad ir kaip būtų keista, Alina iki šiol tiki: tai buvo didžiausia jos gyvenimo meilė, labiausiai nusisekę santykiai.

Tau irgi yra taip nutikę? Staiga pametei galvą dėl vyro, kuris, kad ir kaip žiūrėtum, niekaip negali būti tavo? Įtikinėji save: „Aš tik labiau pasistengsiu, ir jis bus mano“, „Aš galiu jį pakeisti“. Metiesi šturmuoti jo širdies nė nemąsčiusi, kas galima, kas – ne, kaip apskritai atrodai iš šalies. Kai užlieja jausmų banga, nė minties nekyla užduoti sau vieno itin svarbaus klausimo: „O kam man to reikia?“ Apskritai ar to reikia. Kokių dividendų tikiesi iš santykių, kur tau iš anksto nulemtas pralaimėtojos vaidmuo? Juk ne tu vyrui, o jis tau yra neįveikiama tvirtovė.

Momentinė laimė

Dažna mergina linkusi kovoti dėl vyro, kuris patinka beveik visoms. Jai atrodo: jei toks moterų numylėtinis išsirinks ją, laimė garantuota visiems laikams. Šiuo atveju itin tiktų rašytojo G.G.Marquezo frazė: „...myliu tave dėl to, koks aš, kai būnu tavimi“. Gaila, bet tokia laimė trunka neilgai: vyrai juk taip pat jaučia, jei moteris pernelyg menkai save vertina. Tada ir jie nuvertina ją.

Tokio elgesio priežasčių paieškas patariama pradėti nuo vaikystės potyrių. Įpratusi nuo mažens save menkinti, mergaitė mielai dalysis mylimuoju su kitomis – nes nieko geresnio nenusipelnė ir apskritai nėra verta meilės. Susimauna ir užkietėjusios karjeristės – joms nėra laiko rūpintis kitu žmogumi, tad nesąmoningai renkasi tokį, kuris laikytų jas per atstumą. Santykiai su nepasiekiamais vyrais vilioja ir tas, kurios tiesiog bijo emocinio artumo, vengia atsiverti, todėl mano, kad išduotos vyro, kuriuo nepasitiki, patirs mažiau skausmo nei nuviltos žmogaus, kurį prisileido taip arti.

Saldus, bet draudžiamas

Koks vyras vadinamas likimu? Tas, kurį myli slapta, o jis nė nenutuokia apie tavo egzistavimą. Tas, kuris nekreipia į tave dėmesio, nors tu vis bandai jį sudominti. Tas, kuris mielai priima tavo meilę, bet mainais nieko neduoda. Tas, kuris su tavimi susitikinėja ar net gyvena, bet neslepia, kad tavęs nemyli. Tas, kuris turi ir tave, ir kitą moterį, bet nė vienos neketina palikti. Tas, kuris atėjo pas tave palikęs kitą, bet jauti, kad jai vis dar nėra abejingas. Tas, kuris visa galva pasinėręs į savo darbą ir neskiria tau ganėtinai dėmesio. Tas, kuris tai atsiranda, tai dingsta, nes niekaip negali apsispręsti, ar nori būti su tavimi.

Jei bent viena iš šių situacijų priminė tave bei tavo santykius, vadinasi, įklimpai. Net jei įtikinėji save, kad tokia padėtis visiškai tenkina. Visaverčiai laimingi santykiai įmanomi tik tada, kai partneriai atviri vienas kitam. Priešingu atveju bent vienas iš jų kada nors vis tiek pajus diskomfortą. Ir santykiai ims teikti tik skausmą.

Kaipgi tai pavadinti?

Marijos netrikdė, kad Audrius vedęs ir aiškiai leido suprasti: artimesnės pažinties megzti neketina. Ji greitai sumetė planą – ėmė vis prašyti Audriaus kokios nors pagalbos, dėl kurios abiem tekdavo užtrukti darbe, o kaip kompensaciją siūlė užsukti į barą: vaišina ji. Vyras išsisukinėdavo, bet kartais jai pavykdavo įsižeidusios tonu priremti jį prie sienos – jis mandagiai sutikdavo palaikyti jai kompaniją. Netrukus Marijos manija įgijo dar didesnį mastą: ji pradėdavo reikšti pretenzijas ir nuoskaudas, vos tik Audrius mandagiau bendraudavo su kolegėmis. Kažin kaip viskas būtų baigęsi, jei Audrius nebūtų supratęs rimtai su Marija pasikalbėti. Štai čia ir prasidėjo linksmiausioji dalis: apstulbęs vyriškis iš apsiverkusios merginos išgirdo, kaip nuvylė jos lūkesčius, bjauriai su ja pasielgė, pasityčiojo iš jos jausmų. Maža to, Marija dar ir pagrasino: jei jis nepadarys atitinkamų išvadų, ji jį... paliks!

Išvada? Retam vyrui gali patikti moteris, labiau nei jis suinteresuota megzti santykius. Juk ji stačia galva puola į priklausomybės pelkę, o negavusi laukiamo dėmesio apipila vyrą priekaištais: tai jis pernelyg šaltas, tai per mažai jai atidus, tai su teisėta žmona skirtis nenori. Ji kelia skandalus, isterijas, kenčia, įsižeidžia, bet vis tiek nenutraukia santykių, kurie neteikia nieko, išskyrus skausmą. Kaip tai pavadinti: baime likti vienišai ar tiesiog mazochizmu?

Šviesa tunelio gale

Be abejo, ne visada pamilus nepasiekiamą vyrą santykius ištinka fiasko. Jei vis dėlto ryšiesi bandyti kurti santykius su tokiu vyriškiu, įsidėmėk kelis psichologų patarimus.

Pirma, kelk kartelę. Nustok dėl nepasiekiamojo daryti tai, kas tau neteikia malonumo (susitikti su juo tada, kada jam patogu, ir ten, kur patogu, nes jis vedęs ir pan.). Tobulėk – imkis to, ką jau seniai norėjai nuveikti: keisk darbą, išmok naują kalbą. Tai stiprina savigarbą, o save gerbiantis žmogus niekam neleis su savimi elgtis kaip su skuduru.

Antra, brėžk ribas. Stenkis nustatyti elgesio taisykles, kurių laikytumeisi užmezgusi santykius. Tarkim, jeigu nuolat įsimyli tuos, kuriems į tave nusispjaut, tavo pagrindinė taisyklė turėtų skambėti taip: „Ką nors dėl man patikusio vyro darau tik tada, jei jis manimi domisi. Jeigu po vienos mano pastangos jokių pokyčių neįvyksta, nustoju apie jį galvoti“.

Trečia, pateik reikalavimų. Kad suprastum, kokie santykiai santykiai teiks pozityvių emocijų, stenkis suvokti, kokius kriterijus jie turėtų atitikti ir kas tau visiškai nepriimtina. Atsakyk sau į klausimus: ko tikiesi iš partnerio? Kokius jo minusus esi pasirengusi atleisti? Atsakymai padės suprasti, su kuo artimi santykiai įmanomi, o su kuo geriau atsisveikinti jiems dar neįsibėgėjus. Sakoma, širdžiai neįsakysi? Nevisiškai taip: jei neperspektyvius santykius su nepasiekiamu vyru spėsi nutraukti greitai, jį pamiršti bus lengviau.

Suteik šansą realybei

Psichologai pataria pasvarstyti, kokią nenusisekusios meilės istoriją mėgini kompensuoti meile nepasiekiamam herojui. Gal ankstesni santykiai suteikė daug skausmo ir todėl dabar dažniau įsimyli tą, kuris tavęs taip neįskaudins, nes išties yra per toli nuo tavęs? Taip problemos neišspręsi. Pamėgink išsiaiškinti, kokios to superherojaus savybės tave žavi. Nuoširdumas, ištikimybė, rūpestingumas? Apsidairyk – juk tokių pat bruožų būdinga ir žmogui, kuris visada stengiasi būti greta tavęs.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Kaip myli skirtingi Zodiako ženklai

Avinai myli aistringai ir labai stipriai - gali viską atiduoti, kad tik partneris jaustųsi laimingas. Liūtams meilė trenkia kaip žaibas, tačiau net ir jis neišmuša blaivaus proto. Paskaityk, kaip myli tavo Zodiako ženklas!

Sekso pozos: 3 karšti variantai šuniuko paįvairinimui

COSMO jau ne kartą savo skaitytojų klausė, kurios sekso pozos - pačios mėgstamiausios. Ir kiekvieną kartą populiariausių trejetuke atsidurdavo „šuniuko“ poza - tiek vyrų, tiek moterų tarpe!

Vyrai atvirai: šie dalykai santykiuose labiausiai erzina

Yra dalykų, kurių vyrai niekada nesupras. Pavyzdžiui, kaip spintoje gali netilpti drabužiai, o apsirengti vis tiek nėra ką. Arba kas po velniais negerai su tuo nenuleistu tualeto dangčiu?!

90% vyrų slapta svajoja būtent apie tai (2)

Nieko blogo slapta fantazuoti apie pačius erotiškiausius dalykus. Net ir tuos, kurių galbūt realybėje niekada neišdrįstum išbandyti! O ar kada nors pagalvojai, apie ką slapta fantazuoja tavo antroji pusė? Mes atsakymą turime, tik... Jis ne kiekvienai bus malonus.

Kaip elgtųsi vyrai, sužinoję apie žmonos neištikimybę (1)

Ką daryti, jei sužinojai, kad partneris tave išdavė? Dauguma mūsų atkerta griežtai - jokių atleidimų! Tačiau kuomet tai iš tiesų nutinka, viską nubraukti ne taip jau paprasta. O kaip tokioje situacijose elgtųsi vyrai? Mokslininkai turi gerų žinių neištikimosioms - dauguma vyrų būtų linkę atleisti.

Pasimatymų taisyklės, kai tau virš 25

Vienas dalykas - jaunatviški pasimatymai paauglystėje ir visai kas kita, kai jau esi brandi asmenybė, nenorinti gaišti laiko su pirmu pasitaikiusi. Galbūt kas nors paklaus: „O ką keičia metai?“ Iš tiesų daug ką - visų pirma, požiūrį į save ir į žmogų, kurį nori matyti šalia savęs.

Blogiausios frazės, kurias gali išgirsti po sekso

Kartais pats seksas gali būti net ir labai neblogas, tik po jo neapgalvotai leptelėta frazė akimirksniu išvaiko visą romantikos žavesį. Mūsų merginos dalinasi savo patirtimi - juokinga, graudu ir... Bent jau mums pažįstama!

Šie Zodiako ženklai niekada nepamirš savo pirmosios tikros meilės

Kai kurie Zodiako ženklai galbūt ir neatrodo labai sentimentalūs, tačiau jie - ištikimi savo jausmams ir žmonėms, kuriuos įsileido į savo gyvenimą. Štai tie trys ištikimiausieji, kurie niekuomet nepamirš savo pirmosios tikros meilės, nepaisydami to, kaip santykiai pasibaigė.

Intymios vyrų išpažintys: gėdingi pirmojo karto siurprizai (1)

Pirmieji kartai ne visada būna sėkmingi ir mūsų vyrukų istorijos - gyvas to įrodymas!

Nepatikėsi, apie ką fantazuoja vyrai, mylėdamiesi su tavimi

Žurnalas „Womans Health“ atliko įdomų tyrimą: beveik 2000 vyrų klausinėjo apie jų seksualinį gyvenimą, norėdami išsiaiškinti pačius įvairiausius niuansus, pavyzdžiui, apie ką vyrai fantazuoja mylėdamiesi su savo partnerėmis.