Kiekvienas tavo gyvenime buvęs žmogus - neįkainojama pamoka

 (10)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Už atsiųstą laišką dėkojame mūsų skaitytojai Ievai. Jei ir tu nori pasidalinti savo mintimis bei išgyvenimais, rašyk mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt

Nutrūkus artimai draugystei ar išsiskyrus visuomet sau kartodavau: „Kiekvienam gyvenimo įvykiui yra sava priežastis“. Šią išmintį man perdavė močiutė dar ankstyvoje vaikystėje, kuomet pirmą kartą susidūriau su gyvenimiška neteisybe. Ši frazė tapo galingu ginklu, padedančiu atrasti ramybę bet kurioje situacijoje. Kartais pagalvoju, kad tai puiki manipuliacija ir saviapgaulės priemonė, gelbėjusi mane sunkiausiais gyvenimo tarpsniais.

Ar šiandien aš tikiu, kad viskas vyksta dėl kažkokios priežasties? Taip, bet dabar tai įvardinčiau kiek kitaip: visi žmonės ateina į tavo gyvenimą dėl tam tikrų priežasčių ir jie palieka savo pėdsaką nepriklausomai nuo to, kokį vaidmenį atliko, kiek laiko užtruko ar kuo baigėsi jūsų santykiai.

Deja, įprastai vaidmuo, kurį tie žmonės suvaidino, dažniausiai paaiškėja tik tuomet, kai jie išeina. Kuomet pernelyg vėlu padėkoti už tai, kad jie davė tau vertingas gyvenimo pamokas.

- Aš dėkinga klasiokui, kuris mokykloje su manimi elgėsi tiesiog baisiai. Jo dėka supratau, kokia nenoriu būti ir kaip gyvenime svarbu gerbti kitus.

- Aš dėkinga savo vaikystės draugams, kurie priėmė mane tokią, kokia esu ir leido suprasti, kad būti kitokia nėra blogai.

- Aš dėkinga mane palikusiam pirmajam vaikinui. Buvo skaudu, bet būtent jo dėka supratau, ką reiškia skraidyti.

- Aš dėkinga savo buvusiam vyrui, kuris užnuodijo mano gyvenimą. Tik jo dėka išmokau save vertinti ir supratau, kad esu verta kur kas daugiau.

- Aš dėkinga tiems, kurie sudaužė man širdį. Be tos patirties nebūčiau supratusi, kad skausmas praeina, o gyvenimas tęsiasi.

- Aš dėkinga mano dabartiniams draugams. Jūs man parodėte, kad kartu galima juoktis net ir tragiškiausiose gyvenimo situacijose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Vaikinas tobulas, bet virtualiai man „neištikimas“

Ką daryti, jei vaikinas realybėje lyg ir ištikimas, bet virtualiame pasaulyje nelabai?

Nebesusišneku su vyru - ką daryti?

"Ar gali būti, kad mano vyras apsėstas? Kaip koks kipšas būtų į jį įlindęs – visas piktas, suirzęs, pykstamės ištisai, nesuprantu, kas darosi… O gal meilužę turi? Ką man daryti, kad grįžtų mano normalusis vyras? Ar tikrai turi būti išbandymų mūsų santykiuose?"

Psichologė paaiškino, kas trukdo susirasti antrą pusę

Noras surasti partnerį yra natūralus ir suprantamas. Kai jo įgyvendinti nepavyksta, kyla klausimai: Kodėl?.. Kas su manimi ne taip?.. Siūlyčiau juos esmingai papildyti dar vienu klausimu: ką galėčiau padaryti, kad situacija pasikeistų?