Kiekvienas tavo gyvenime buvęs žmogus - neįkainojama pamoka

 (10)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Už atsiųstą laišką dėkojame mūsų skaitytojai Ievai. Jei ir tu nori pasidalinti savo mintimis bei išgyvenimais, rašyk mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt

Nutrūkus artimai draugystei ar išsiskyrus visuomet sau kartodavau: „Kiekvienam gyvenimo įvykiui yra sava priežastis“. Šią išmintį man perdavė močiutė dar ankstyvoje vaikystėje, kuomet pirmą kartą susidūriau su gyvenimiška neteisybe. Ši frazė tapo galingu ginklu, padedančiu atrasti ramybę bet kurioje situacijoje. Kartais pagalvoju, kad tai puiki manipuliacija ir saviapgaulės priemonė, gelbėjusi mane sunkiausiais gyvenimo tarpsniais.

Ar šiandien aš tikiu, kad viskas vyksta dėl kažkokios priežasties? Taip, bet dabar tai įvardinčiau kiek kitaip: visi žmonės ateina į tavo gyvenimą dėl tam tikrų priežasčių ir jie palieka savo pėdsaką nepriklausomai nuo to, kokį vaidmenį atliko, kiek laiko užtruko ar kuo baigėsi jūsų santykiai.

Deja, įprastai vaidmuo, kurį tie žmonės suvaidino, dažniausiai paaiškėja tik tuomet, kai jie išeina. Kuomet pernelyg vėlu padėkoti už tai, kad jie davė tau vertingas gyvenimo pamokas.

- Aš dėkinga klasiokui, kuris mokykloje su manimi elgėsi tiesiog baisiai. Jo dėka supratau, kokia nenoriu būti ir kaip gyvenime svarbu gerbti kitus.

- Aš dėkinga savo vaikystės draugams, kurie priėmė mane tokią, kokia esu ir leido suprasti, kad būti kitokia nėra blogai.

- Aš dėkinga mane palikusiam pirmajam vaikinui. Buvo skaudu, bet būtent jo dėka supratau, ką reiškia skraidyti.

- Aš dėkinga savo buvusiam vyrui, kuris užnuodijo mano gyvenimą. Tik jo dėka išmokau save vertinti ir supratau, kad esu verta kur kas daugiau.

- Aš dėkinga tiems, kurie sudaužė man širdį. Be tos patirties nebūčiau supratusi, kad skausmas praeina, o gyvenimas tęsiasi.

- Aš dėkinga mano dabartiniams draugams. Jūs man parodėte, kad kartu galima juoktis net ir tragiškiausiose gyvenimo situacijose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Netradicinės vietos intymiems malonumams: pavojai, po kurių gali tekti stipriai gailėtis (2)

Seniai susituokę vyras ir žmona norėdami paįvairinti savo seksualinį gyvenimą dažnai tam pasitelkia įdomias, netradicines vietas. Tai jie daro specialiai ir apgalvotai. Tačiau paaugliai ar dar su tėvais gyvenantys jauni žmonės dažnai būna priversti suktis iš situacijos ir ieškoti vietos savo meilei išreikšti.

Patikima apsauga nuo nėštumo: išsiaiškink, kokios priemonės tau tinkamiausios

Dėmesys seksualinei sveikatai, tinkamas apsaugos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų pasirinkimas rodo asmens brandą ir atsakomybę tiek už save, tiek už savo antrąją pusę. Svarstai, kokias kontraceptines priemones pasirinkti, kad būtum rami ir užtikrinta dėl savo sveikatos saugumo?

Vienos nakties nuotykiai: pavojai, patarimai ir neįtikėtini faktai

51 proc. moterų mano, kad seksas be meilės nėra blogas dalykas, tačiau tik pusė jų po vienos nakties nuotykio jaučiasi gerai ir nesigaili. Kitas aplanko jausmas, jog jomis pasinaudojo, apima pyktis ir liūdesys. Vis dėlto smalsumas dažnai nugali – net 45 proc. amerikiečių yra išbandę vienos nakties nuotykį. Liūdniausia, jog net trečdalis jų rizikavo ir į vienos nakties nuotykį nėrė be jokios kontraceptinės priemonės, nors kitą rytą atsisveikino su partneriu ir išėjo į skirtingas puses – grįžo pas šeimas, draugus ar į vienišės namus.