Kaip tavo pasąmonę veikia mylimo vyro kvapas

© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Užuodus tam tikrą aromatą, netikėtai užplūsta emocijos. Vieni kvapai sukelia šiltus jausmus, kiti - seksualinį geismą, treti gali paskatinti širdies plakimą ir nerimo jausmą. Kvapai labai tampriai susiję su mūsų prisiminimais bei išgyvenimais, todėl stipriai veikia žmogaus pasąmonę.

Artimo žmogaus kvapą jaučiame kiekvieną dieną, todėl jis mums turi ypatingą reikšmę. Britų Kolumbijos (University of British Columbia) universiteto mokslininkai atliko įdomų tyrimą. Jie pakvietė 96 kartu gyvenančias poras ir pateikė joms užduotis. Kiekvienas vyras gavo švarius marškinėlius, kuriuos turėjo dėvėti 24 valandas. Vyrams buvo draudžiama naudotis dezodorantais ar kvepalais, rūkyti bei valgyti maistą, galintį smarkiai pakeisti natūralų kūno kvapą.

Moterims tyrimo organizatoriai skyrė stresą keliančias užduotis: joms teko spręsti matematines užduotis bei dalyvauti darbo pokalbiuose. Viso tyrimo metu mokslininkai duodavo moterims vyrų panešiotus marškinėlius ir stebėjo jų reakciją. Rezultatai buvo stulbinantys.

Moterys negalėjo tiksliai įvardinti, kuriuos marškinėlius nešiojo būtent jų partneriai, tačiau organizmas būtent į partnerio kvapą reaguodavo išskirtinai teigiamai. Užuodusios artimo žmogaus kvapą moterys atsipalaiduodavo, streso hormono kortizolio lygis sumažėdavo. Įdomu tai, kad uosdamos svetimo vyro kvapą moterys patirdavo dvigubai stipresnį stresą nei iki tol.

Psichologai šiam reiškiniui turi paaiškinimą: „Nuo mažų dienų mes baiminamės nepažįstamųjų, ypatingai vyriškos lyties, todėl labai tikėtina, kad svetimo vyro kvapą užuodusioms moterims kyla natūrali savigynos reakcija. Organizme padidėja streso hormono kiekis, nors sąmoningai mes to ir nejaučiame“ - pasakoja tyrimo autorė Marlies Hofer.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Tapau paleistuve, išardžiusia dvejas santuokas (1)

Roksana, 33 metų filologė, tikina patyrusi visokiausių meilės konfigūracijų — nuo trikampių iki penkiakampių.

Vienu sakiniu: kaip Zodiako ženklai elgiasi po sekso

Net ir lovoje kiekvienas Zodiako ženklas turi savitų išskirtinumų. Temperamentingieji Avinai vienu raundu neapsiribos, todėl nusiteik visam maratonui. O racionalieji Jaučiai gal ir turės jėgų dar vienam seansui, bet... tikrai neskubės kartoti.

5 įdomūs faktai apie moterišką orgazmą

„Prieš kelerius metus man pasidarė įdomu, kodėl moterų seksualumą taip dažnai vadina paslaptingu. Nejaugi moterys iš tiesų tokios sudėtingos? Ar mes taip tik galvojam, nes atsispiriame nuo vyriško seksualumo?“ - sako amerikietė Sarah Barmack, 3 metus tyrinėjusi moteriško orgazmo fenomeną.

8 patarimai toms, kurios negali pamiršti buvusiojo

Jis tave paliko. Manai, tavo skausmui neprilygsta niekas? Klysti: kiekvienų skyrybų etapai tokie pat. Žinodama, kas tau darosi, lengviau galėsi tai ištverti.

Pagrindinė priežastis, nulemianti kiek laiko truks tavo santykiai

Ar galima iš anksto nuspėti, kiek laiko truks santykiai? Mokslininkų atliktas tyrimas pateikė atsakymą į esminį klausimą - kas yra tas kertinis akmuo, laikantis santykius.

8 sekso variantai, kuriuos verta išbandyti norintiems naujų potyrių

Oralinis seksas ir kunilingas subtiliai vadinamas Prancūzišku seksu, o jei kas nors pasiūlys išbandyti Graikišką seksą, nepasimesk – tai viso labo analinis variantas. Siūlome šiek tiek praplėsti savo seksualinį žodynėlį!

3 sekso pozos, mėgstančioms itin gilų įsiskverbimą (3)

Sekso temos mums tikrai ne tabu, todėl drąsiai kalbame apie tai, kaip galėtum suteikti sau ir mylimajam dar daugiau malonumo. Šį kartą 3 sekso pozos toms, kurios mėgsta gilius įsiskverbimus. Beje, puikiai tiks, jei partnerio penis nėra ypatingai didelis.

Gyvenimas susimetus: kodėl kartais tai geriau, nei santuoka (1)

Santuoka daug kam atrodo atgyvena, bet vienatvė irgi slegia. Todėl vis populiaresnis tampa gyvenimas susimetus — lyg ir aukso viduriukas tarp įsipareigojimų bei laisvės. COSMO tiria partnerystės pranašumus ir trūkumus.

6 svarbūs jo kūno ženklai

55 informacijos, kurią gauni iš savo vaikino, sudaro vaizdinės užuominos ir kūno kalba; 38% – jo kalbėsena ir balso tembras. Tik 7% informacijos jis pateikia žodžiais. Taigi ką gali išduoti jo rankos, veidas, kojos ir net raudonis?

Kaip vyrus veikia moters vardas

Šalia simpatiškos damos vyrai pradeda jaudintis, sunkiai surezga sakinį arba tiesiog tyli negalėdami pratarti nė žodžio. Vyrai tikrąja to žodžio prasme sukvailėja!