Kaip gyventi (ar negyventi?) su neištikimu vyru

 (134)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gyvenu su vyru jau daugiau nei 4 metus. Jis verslininkas, jau du kartus buvo išsiskyręs. Sako, nori su manimi šeimos ir vaikų. Aprūpina mane viskuo ir viskas būtų kaip ir gerai, jei ne jo nuolatinė neištikimybė su kitomis moterimis. Daug kartų kalbėjom šia tema, bet jis sako, kad jam laisvė svarbiau už viską, o jeigu man jame kažkas nepatinka, – galiu eiti kur noriu.

Aš jį myliu ir neįsivaizduoju gyvenimo be jo. Net neįsivaizduoju, kaip reikėtų gyventi, jei mes išsiskirtume. Bet su tokiu jo būdu negaliu susitaikyti. Pasakiau, kad kol jis nepasikeis, už jo netekėsiu ir vaikų jam negimdysiu. Jis jau turi 3 vaikus, tačiau nori jų turėti ir su manimi.

Nežinau ką man daryti, nuolat pykstamės, vis priekaištauju jam. Nesijaučiu su juo laiminga, bet ir be jo negaliu. Kaip man jį pakeisti? Kaip padaryti, kad jis nenorėtų kitų moterų? Jei šito dalyko neturėtų, būtų idealus vyras. Patarkit prašau! Esu pasimetusi ir nežinau kaip toliau gyventi.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Visų pirma apie žodžius „aš jį myliu“. Dažnai skaitydama laiškus, apie tai „kaip aš myliu, BET...“, iš konteksto aš girdžiu visai ką kitą:

- „Aš myliu susikurtą iliuziją apie jį“;
- „Man jis reikalingas/naudingas“;
- „Aš be jo neišgyvenčiau, nes jis mane remia finansiškai“;
- „Aš neturiu valios jo palikti, nes galvoju, kad geresnio nesurasiu“;
- „Aš bijau likti viena“ ir panašiai.

Bet jokiais būdais aš to nelaikau meile. Kodėl?

Nes kai žmogus myli kitą žmogų, jis myli kiekvieną jo kūno dalelę ir kiekvieną jo asmenybės kertelę. O svarbiausia – jis yra LAIMINGAS būdamas šalia to žmogaus. Būtent mūsų pojūtis, kurį mes jaučiam būdami su tuo žmogumi, identifikuoja, ką mes jaučiam tam žmogui. Jei tos emocijos yra pykčio, nusivylimo, liūdesio, nerimo ir pan., tai nėra meilė. Tai apsėdimas, emocinė ar finansinė priklausomybė nuo to žmogaus, psichologinės baimės ir panašiai, bet tikrai ne meilė.

Būti prisirišusiam prie kito žmogaus net tada, kai buvimas šalia jo neteikia jokio džiaugsmo, o atvirkščiai – suteikia skausmą, liūdesį ir kitokias neigiamas emocijas, reiškia tik vieną – prisirišusysis turi ryškių psichologinių sutrikimų.

Yra begalė priežasčių, kodėl žmonės negali palikti partnerio su kuriuo nesijaučia laimingi ir pradėti naują gyvenimą be jo. Tavo atvejis turi du aspektus. Tai naivus tikėjimas, kad vieną dieną viskas pasikeis – tas pats žmogus taps kitokiu. Ir antras – savarankiškumo ir nepriklausomybės stygiaus problema.

Kaip ir minėjau, esu tos nuomonės, kad neįmanoma mylėti žmogaus, kurį tu nori perdaryti ir su kuriuo nesi laiminga. Tu tiesiog gyveni su žmogumi, kuris suteikia tau finansinį prieglobstį ir esi nuo to priklausoma. Tave erzina jo neištikimybė, nes tai žemina tavo orumą ir tu niekaip negali susitaikyti su tuo, kad taip yra ir taip visada bus. Naiviai tiki, kad jis pasikeis ir tame žmoguje ieškai kito žmogaus.

Šiuo atveju žmogaus neįmanoma pakeisti jei keistis jis nenori pats. Tai neįmanoma! Apskritai, seksualinės, suvedžiojimo priklausomybės turi gilias šaknis. Kai kurios nuo prigimties, kai kurios nuo asmenybės individualios psichologijos. Toks žmogus realizuoja savo savastį arba „maitina“ savo ego. Bet kuriuo atveju, tokie žmonės keičiasi tik tada, kai toks gyvenimo būdas trukdo jų gyvenimui. Panašu, kad tavajam verslininkui tai netrukdo. Atvirkščiai, tai jo gyvenimo variklis. Jis aiškiai tau pasakė: „laisvė jam brangiau už viską“. Už tave, taipogi. O tai dar kartą patvirtina faktą, kad jis nepasikeis.

Ką aš tau galiu patarti? Visų pirma turi suvokti, kad žmogus nepasikeis. Kai ateis aiškus suvokimas, kad žmogus yra koks yra ir kitoks nebus, tu turėsi du pasirinkimus: arba susitaikyti su tokia jo asmenybe ir pradėti toleruoti jo nuolatinę neištikimybę, arba, supratusi, kad negalėsi šito toleruoti, palikti jį ir pradėti naują gyvenimą be jo. Turi pasverti savo gyvenimo vertybes, kad suprastum, kas tavo gyvenime yra svarbiau: sveiki santykiai, paremti abipusiu pasitikėjimu ir ištikimybe vienas kitam, ar sotus ir prabangus gyvenimas?

Kol kas tu gali pasirinkti... Kol pasirinkimo nepadarė tavasis verslininkas, nepraspyręs iš savo gyvenimo nuolatiniu nepasitenkinimu alsuojančios savo „globotinės“. Tuomet pasirinkimo tu jau nebeturėsi ir pats gyvenimas privers tave mokytis gyventi be jo.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.

Intymios išpažintys: nevykusios seksualinės fantazijos, kurių realybėje geriau nekartoti

Kartais realybė gali būti anaiptol ne tokia karšta, kaip seksualinės fantazijos. Ir mūsų skaitytojų istorijos - gyvas to įrodymas!

5 ženklai, kad tu jam svarbesnė, nei manai

Gražūs žodžiai ir apsikabinimai dar nereiškia, kad tu jam iš tiesų rūpi. Meilė gali slėptis mažuose, ne visuomet pastebimuose dalykuose.

Santykių trukmės testas: paskaičiuok, kiek metų judu būsite kartu

Ar įmanoma iš anksto apskaičiuoti, kiek laiko būsi kartu su savo dabartiniu savo partneriu? Tokį klausimą iškėlę leidinio „The Telegraph“ atstovai kreipėsi į mokslininkus ir paprašė jų sukurti meilės formulę.

Septynios vyro frazės, kurios išduoda jo melą

Kartais suprasti, kad esi apgaudinėjama, ne taip jau paprasta. Ypatingai, jeigu visa galva pasinėrei į santykių pradžios euforiją ir nenori net galvoti apie tai, kad šalia tavęs - tikras niekšelis. Nebūk naivi ir nepraleisk pro ausis to, ką jis tau sako - kai kurios frazės išduoda jo melą!