Kai persekioja skaudi praeitis...

Rinkdamasi naują vaikiną gali nesąmoningai būti veikiama ankstesnės santykių patirties. Juolab jeigu skyrybų iniciatorė buvai ne tu ir vis dar tebepuoselėji jausmų eksui: ko gero, tavo širdį laimės žmogus, panašus į jį.
© Žurnalas "Cosmopolitan"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Santykiai, deja, ne visada būna tobuli. Gal teko išgyventi mylimojo išdavystę, gal negalėjai kentėti jo agresijos, pavydo – tokia neigiama patirtis gali įvaryti baimę kurti naujus, gražesnius ir geresnius santykius. Kaip atsikratyti skaudžių praeities šešėlių ir atverti širdį kitam vyrui?

Suprask save
Karčios patirties turinti mergina negatyvias ankstesnių santykių emocijas dažnai arba išlieja ant naujo jai dėmesį rodančio vyro, arba išvis nesileidžia į kalbas su gerbėjais. Štai aktorė Halle Berry, išgyvenusi dvejas skyrybas, taip bijojo vėl likti apgauta ir įskaudinta, kad paaukojo savo ketverius metus trukusius santykius su Gabrieliu Aubry ir nusprendė verčiau likti viena, o aktorė Jennifer Aniston rimtiems santykiams su Justinu Therouxu ryžosi tik praėjus septyneriems metams nuo skyrybų su Bradu Pittu.

Taigi skambink pavojaus varpais, jeigu sutinki, kad visi vyrai – kiaulės. Tai – pirmas ženklas, jog esi linkusi vertinti vyrus per savo nenusisekusių santykių prizmę. Nuostata vyrai – kiaulės nesąmoningai sufleruoja, kad nepasitiki žmonėmis, todėl nesi nuoširdi.

Yra ir daugiau būdų atpažinti, ar tu linkusi dėl kelių pasitaikiusių nevykėlių kaltinti viso pasaulio vyrus. Jei teko kentėti ekso pykčio priepuolius, gali pernelyg emocingai reaguoti į, pavyzdžiui, pakeltą naujojo vaikino balso toną, nes jį suvoksi ne kaip įkarštį diskutuojant, bet kaip puolimą. Jei erzino ekso abejingumas, spausi dabartinį vaikiną rodyti tau pernelyg daug dėmesio, – tarkim, skambinti po keliasdešimt kartų per dieną. Daugybė tavo keistų poelgių gali būti siejami būtent su skaudžia santykių patirtimi.

Perprask jį
Suvokusi, kad praeitis trukdo megzti naujus santykius, žengsi didelį žingsnį į priekį. Tačiau tai – tik pradžia: įsisąmoninusi, kad negalima naujo vaikino teisti už senojo klaidas, stenkis antrą kartą neužlipti ant to paties grėblio.

Atidžiai stebėk, kaip naujasis draugas bendrauja su artimaisiais, kaip apie jį atsiliepia draugai, koks jo požiūris į savo ekses. Jei atsiliepia teigiamai – tai ženklas, kad jis gerbia moteris. Taigi gerbs ir tave. Stebėdama vaikiną iš šalies lengviau įvertinsi jo bendravimo įgūdžius bei požiūrį į santykius. Tikėtina, kad jis nėra pats blogiausias, jeigu gerbia artimuosius ar yra labai vertinamas draugų.

Jeigu vis dar abejoji vaikinu, klausk savo artimųjų nuomonės. Jie linki tau tik gera, todėl gaudys kiekvieną pavojaus signalą, susijusį su tavo naujaisiais santykiais. Šiukštu nesumanyk savo nuogąstavimų ir baimių išlieti vaikinui – jis gali jaustis nepelnytai kaltinamas. Verčiau atsiverk artimiesiems ar psichologui.

Vis dėlto psichologai pataria nesieti savo laimės vien su santykiais. Stenkis gyventi visavertį gyvenimą, kuriame džiaugsmą teiktų ne tik vaikinas, bet ir mėgstamas darbas, sportas, kitokia veikla. Taip įgysi daugiau pasitikėjimo savimi ir būsi dar įdomesnė naujajam vaikinui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.

Intymios išpažintys: nevykusios seksualinės fantazijos, kurių realybėje geriau nekartoti

Kartais realybė gali būti anaiptol ne tokia karšta, kaip seksualinės fantazijos. Ir mūsų skaitytojų istorijos - gyvas to įrodymas!