Dvi svarbiausios savybės, būtinos ilgalaikiams santykiams

 (4)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Psichologui Johnui Gottmanui pakanka penkias minutes pabendrauti su įsimylėjėlių porele, kad galėtų suprasti, turi jie bendrą ateitį ar ne. Prieš dvidešimt metų jis inicijavo projektą „Love lab“, kurio metu stebėjo daugelio jaunavedžių bendravimą. Po šešerių metų detalaus analizavimo, psichologas perprato esminius darnių santykių principus ir 94 proc. tikslumu galėjo nuspėti, kurios poros visą gyvenimą nugyvens kartu, o kurios išsiskirs.

Dosnumas ir gerumas vienas kito atžvilgiu – štai du bruožai, kurie yra laimingų santykių pamatas. Eksperimento dalyviams atsakinėjant į užduodamus paprastus klausimus apie jų antrąją pusę buvo matuojamos fiziologinės jų reakcijos.

Porų, kurios skundėsi vienas kitu, širdies ritmas buvo netolygus ir padažnėjęs, jie labiau prakaitavo ir pagal psichologo prognozes po metų išsiskyrė. Tuo tarpu geranoriški ir paslaugūs vienas kito atžvilgiu partneriai nepatyrė fiziologinio diskomforto ir kartu įveikė šešerių metų ribą, apie kurią kalbėjo tyrėjas.

„Problema slypi tame, kad pirmos grupės (kurioje porų santykiai iširo) narių bendravime buvo jaučiamas nerimas ir įsiaudrinimas. Nors partneriai sėdėjo vienas šalia kito, tačiau jų kūnai elgėsi taip, lyg ruoštųsi kovai su aštriadančiu tigru. Na, o antros grupės dalyviai atrodė atsipalaidavę, ramūs, jiems pavyko sukurti jaukią pasitikėjimo ir artumo poroje atmosferą, kas ir tapo stipriu pamatu ilgalaikiams ir laimingiems santykiams“ - pasakojo psichologas.

Jeigu iš tiesų santykiuose viskas taip paprasta, tuomet linkime visoms daugiau dosnumo ir gerumo!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Merginų išpažintys: jo elgesys lovoje išmuša mane iš vėžių (30)

Kai kurie vaikinai dieną būna tylūs kaip žuvys, o štai naktį tenka taikstytis su keistais jų įpročiais.

Sekso psichologija: stulbinamos moterų seksualinės fantazijos (14)

Seksas – ne tik fiziniai veiksmai. Naujausi tyrimai apie geismą, bučinius ir erotines fantazijas atskleidžia psichologinę kūniškų malonumų prasmę.

Esi vieniša? Šios psichologinės įžvalgos - kaip tik tau

Ak, tai jūs esate ta. Ta, kuri neturi antrosios pusės. Daugiau galite nieko nesakyti. Leiskite spėti – arčiausiai pasimatymo pastarąjį kartą buvote tada, kai ėjote į kiną su mama, patyliukais pavydite savo šeimyniškiems draugams, o jei reikėtų prisiminti, su kuo paskutinį kartą atvirai kalbėjotės, ko gero, tai būtų jūsų snaudžianti katė.