Dvi svarbiausios savybės, būtinos ilgalaikiams santykiams

 (4)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Psichologui Johnui Gottmanui pakanka penkias minutes pabendrauti su įsimylėjėlių porele, kad galėtų suprasti, turi jie bendrą ateitį ar ne. Prieš dvidešimt metų jis inicijavo projektą „Love lab“, kurio metu stebėjo daugelio jaunavedžių bendravimą. Po šešerių metų detalaus analizavimo, psichologas perprato esminius darnių santykių principus ir 94 proc. tikslumu galėjo nuspėti, kurios poros visą gyvenimą nugyvens kartu, o kurios išsiskirs.

Dosnumas ir gerumas vienas kito atžvilgiu – štai du bruožai, kurie yra laimingų santykių pamatas. Eksperimento dalyviams atsakinėjant į užduodamus paprastus klausimus apie jų antrąją pusę buvo matuojamos fiziologinės jų reakcijos.

Porų, kurios skundėsi vienas kitu, širdies ritmas buvo netolygus ir padažnėjęs, jie labiau prakaitavo ir pagal psichologo prognozes po metų išsiskyrė. Tuo tarpu geranoriški ir paslaugūs vienas kito atžvilgiu partneriai nepatyrė fiziologinio diskomforto ir kartu įveikė šešerių metų ribą, apie kurią kalbėjo tyrėjas.

„Problema slypi tame, kad pirmos grupės (kurioje porų santykiai iširo) narių bendravime buvo jaučiamas nerimas ir įsiaudrinimas. Nors partneriai sėdėjo vienas šalia kito, tačiau jų kūnai elgėsi taip, lyg ruoštųsi kovai su aštriadančiu tigru. Na, o antros grupės dalyviai atrodė atsipalaidavę, ramūs, jiems pavyko sukurti jaukią pasitikėjimo ir artumo poroje atmosferą, kas ir tapo stipriu pamatu ilgalaikiams ir laimingiems santykiams“ - pasakojo psichologas.

Jeigu iš tiesų santykiuose viskas taip paprasta, tuomet linkime visoms daugiau dosnumo ir gerumo!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

8 patarimai toms, kurios negali pamiršti buvusiojo

Jis tave paliko. Manai, tavo skausmui neprilygsta niekas? Klysti: kiekvienų skyrybų etapai tokie pat. Žinodama, kas tau darosi, lengviau galėsi tai ištverti.

Pagrindinė priežastis, nulemianti kiek laiko truks tavo santykiai

Ar galima iš anksto nuspėti, kiek laiko truks santykiai? Mokslininkų atliktas tyrimas pateikė atsakymą į esminį klausimą - kas yra tas kertinis akmuo, laikantis santykius.

8 sekso variantai, kuriuos verta išbandyti norintiems naujų potyrių

Oralinis seksas ir kunilingas subtiliai vadinamas Prancūzišku seksu, o jei kas nors pasiūlys išbandyti Graikišką seksą, nepasimesk – tai viso labo analinis variantas. Siūlome šiek tiek praplėsti savo seksualinį žodynėlį!

3 sekso pozos, mėgstančioms itin gilų įsiskverbimą (3)

Sekso temos mums tikrai ne tabu, todėl drąsiai kalbame apie tai, kaip galėtum suteikti sau ir mylimajam dar daugiau malonumo. Šį kartą 3 sekso pozos toms, kurios mėgsta gilius įsiskverbimus. Beje, puikiai tiks, jei partnerio penis nėra ypatingai didelis.

Gyvenimas susimetus: kodėl kartais tai geriau, nei santuoka (1)

Santuoka daug kam atrodo atgyvena, bet vienatvė irgi slegia. Todėl vis populiaresnis tampa gyvenimas susimetus — lyg ir aukso viduriukas tarp įsipareigojimų bei laisvės. COSMO tiria partnerystės pranašumus ir trūkumus.

6 svarbūs jo kūno ženklai

55 informacijos, kurią gauni iš savo vaikino, sudaro vaizdinės užuominos ir kūno kalba; 38% – jo kalbėsena ir balso tembras. Tik 7% informacijos jis pateikia žodžiais. Taigi ką gali išduoti jo rankos, veidas, kojos ir net raudonis?

Kaip vyrus veikia moters vardas

Šalia simpatiškos damos vyrai pradeda jaudintis, sunkiai surezga sakinį arba tiesiog tyli negalėdami pratarti nė žodžio. Vyrai tikrąja to žodžio prasme sukvailėja!

N-18: ką išduoda slapčiausios tavo seksualinės fantazijos

Seksualinės fantazijos - dalis sveiko intymaus gyvenimo ir nieko gėdingo tame tikrai nėra. Tik nesupainiok: seksualinės fantazijos ne visuomet yra tavo realybės atspindys. Kartais slapčia pasvajojame ir apie tuos dalykus, kurių galbūt net nenorėtume ar neišdrįstume paversti realybe.

Esi vieniša? Atsakymų ieškok ant savo delno

Chiromantija gali atsakyti į kai kurios kiekvienai aktualius klausimus, susijusius su mūsų ateitimi. Pažvelk į savo delno linijas ir sužinok, ką jos pasakoja apie tavo meilės reikalus.

6 paslaptys, kurios padės sustiprinti jausmus santykiuose

Juk pažįsti porų, kurios atrodo taip apsvaigusios iš meilės, kad net nepadoru. Liaukis varvinusi seilę! Verčiau prisitaikyk šešis ritualus, būdingus šioms poroms, ir mėgaukis puikiais santykiais.