Dvi svarbiausios savybės, būtinos ilgalaikiams santykiams

 (4)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Psichologui Johnui Gottmanui pakanka penkias minutes pabendrauti su įsimylėjėlių porele, kad galėtų suprasti, turi jie bendrą ateitį ar ne. Prieš dvidešimt metų jis inicijavo projektą „Love lab“, kurio metu stebėjo daugelio jaunavedžių bendravimą. Po šešerių metų detalaus analizavimo, psichologas perprato esminius darnių santykių principus ir 94 proc. tikslumu galėjo nuspėti, kurios poros visą gyvenimą nugyvens kartu, o kurios išsiskirs.

Dosnumas ir gerumas vienas kito atžvilgiu – štai du bruožai, kurie yra laimingų santykių pamatas. Eksperimento dalyviams atsakinėjant į užduodamus paprastus klausimus apie jų antrąją pusę buvo matuojamos fiziologinės jų reakcijos.

Porų, kurios skundėsi vienas kitu, širdies ritmas buvo netolygus ir padažnėjęs, jie labiau prakaitavo ir pagal psichologo prognozes po metų išsiskyrė. Tuo tarpu geranoriški ir paslaugūs vienas kito atžvilgiu partneriai nepatyrė fiziologinio diskomforto ir kartu įveikė šešerių metų ribą, apie kurią kalbėjo tyrėjas.

„Problema slypi tame, kad pirmos grupės (kurioje porų santykiai iširo) narių bendravime buvo jaučiamas nerimas ir įsiaudrinimas. Nors partneriai sėdėjo vienas šalia kito, tačiau jų kūnai elgėsi taip, lyg ruoštųsi kovai su aštriadančiu tigru. Na, o antros grupės dalyviai atrodė atsipalaidavę, ramūs, jiems pavyko sukurti jaukią pasitikėjimo ir artumo poroje atmosferą, kas ir tapo stipriu pamatu ilgalaikiams ir laimingiems santykiams“ - pasakojo psichologas.

Jeigu iš tiesų santykiuose viskas taip paprasta, tuomet linkime visoms daugiau dosnumo ir gerumo!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Netradicinės vietos intymiems malonumams: pavojai, po kurių gali tekti stipriai gailėtis (3)

Seniai susituokę vyras ir žmona norėdami paįvairinti savo seksualinį gyvenimą dažnai tam pasitelkia įdomias, netradicines vietas. Tai jie daro specialiai ir apgalvotai. Tačiau paaugliai ar dar su tėvais gyvenantys jauni žmonės dažnai būna priversti suktis iš situacijos ir ieškoti vietos savo meilei išreikšti.

Patikima apsauga nuo nėštumo: išsiaiškink, kokios priemonės tau tinkamiausios

Dėmesys seksualinei sveikatai, tinkamas apsaugos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų pasirinkimas rodo asmens brandą ir atsakomybę tiek už save, tiek už savo antrąją pusę. Svarstai, kokias kontraceptines priemones pasirinkti, kad būtum rami ir užtikrinta dėl savo sveikatos saugumo?

Vienos nakties nuotykiai: pavojai, patarimai ir neįtikėtini faktai

51 proc. moterų mano, kad seksas be meilės nėra blogas dalykas, tačiau tik pusė jų po vienos nakties nuotykio jaučiasi gerai ir nesigaili. Kitas aplanko jausmas, jog jomis pasinaudojo, apima pyktis ir liūdesys. Vis dėlto smalsumas dažnai nugali – net 45 proc. amerikiečių yra išbandę vienos nakties nuotykį. Liūdniausia, jog net trečdalis jų rizikavo ir į vienos nakties nuotykį nėrė be jokios kontraceptinės priemonės, nors kitą rytą atsisveikino su partneriu ir išėjo į skirtingas puses – grįžo pas šeimas, draugus ar į vienišės namus.