Draugauju su besiskiriančiu vyru. Ar aš tikrai reikalinga tik paguodai?

 (4)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu skaičiusi daug jūsų patarimų apie santykius ir jų puoselėjimą, todėl ryžausi į jus kreiptis. Jaučiu, kad paskutiniu metu esu psichologiškai sugniuždyta. Nebejaučiu dvasinės ramybės.

Susipažinau su vyriškiu ir jau bendravimo metu sužinojau, kad šiuo metu jis skiriasi. Jie turi mažą vaiką, bendrą turtą, dėl to tarp jo ir žmonos vyksta kovos. Esmė tame, kad žmona jį paliko.

Bendrauju su tuo žmogumi jau 4 mėnesius, bet kankina baimės, kad esu tik jo paguodos objektas. Draugė sako, kad besiskiriantys vyrai ieškosi sau tik trumpalaikio palaikymo. Tik tiek. O kai baigsis skyrybos, būsiu jam nereikalinga. Jaučiu, kad prisirišau prie to žmogaus, užjaučiu jį, pergyvenu dėl jo. Jis glaudžiasi prie manęs, bet nuolat kartoja: „Neprisirišk ir neįsimylėk. Mėgaukis šia akimirka.“

Ne vieną kartą pati bandžiau nutraukti santykius, bet negaliu. Ir nenoriu. Giliai širdyje ir jis manęs nepaleidžia. Aš nuolat kartoju, kad būti tokiuose santykiuose man yra per sunku, o jis sako, kad reikia mėgautis gyvenimu ir mūsų bendravimu. Tokie jo pasisakymai man vis primena, kad tai yra laikina. Noriu save apsaugoti nuo kančių, noriu bėgti, bet kažkas stabdo. Prašau, patarkite, kaip man elgtis. Ar būti toliau su tuo žmogumi? Ar bėgti kol dar nevėlu? Nebežinau ką daryti...

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Nors draugė yra tas asmuo, kuris linki tau laimės, tačiau kartais draugių patarimai pridaro daugiau žalos nei naudos. Na, o mylimojo patarimas mėgautis dabartimi nėra toks ir blogas. Apie viską iš eilės.

Nėra vienodų tendencijų, pagal kurias galima būtų teigti, kad besiskiriantys vyrai moteryse ieško tik paguodos ir nieko daugiau. Nors gyvenime neretai pasitaiko atvejų, kuomet į naują pažintį žiūrima tik kaip į galimybę numalšinti kraujuojantį skausmą dėl šviežiai nutrūkusių santykių. Nesakau, kad tai blogai ir kad dėl to prasidėjusi pažintis negalėtų išaugti į tvirtus, ilgalaikius santykius. Atvirkščiai – žmogaus psichika, kuri įpratusi prie gyvenimo poroje, lengviau prisiriša prie kito partnerio, nei žmogaus, kuris metų metus vienišavo.

Vyrai, kurie po skaudžių skyrybų į moterys nežiūri rimtai, nes nenori veltis į naujus santykius, tų santykių ir nekuria. Jie keičia moteris vieną po kitos, neatvirauja su jomis, nesiguodžia ir nesiūlo ketvirtą mėnesį iš eilės mėgautis gyvenimu dviese. Tai, kad jūs šiame sunkiame jo gyvenimo periode esate jo atrama – jums tik į naudą. Kaip žinia, žmonės pripranta prie savo „atramų“ ir nenori jų paleisti. O ir jūs pati jaučiate, kad šis vyras nenori jūsų prarasti.

Kodėl jis prašo neprisirišti ir neįsimylėti? Niekam nėra malonus skyrybų procesas. Ypatingai tada, kai esi paliktoji pusė. Labai dažnai tokioje situacijoje atsidūrę žmonės kenčia nuo smuktelėjusios savivertės ir pasitikėjimo savimi. Dar jautriau į tai reaguoja vyrai. Dažnas sau prisiekinėja, kad daugiau niekada neves. Jie jaučiasi labai nusivylę. Tuo metu, jie nuoširdžiai patys netiki, kad galėtų kokią nors moterį padaryti laimingą. Juk jo buvusi moteris – jo vaiko mama, išsižadėjo jo ir išspyrė iš savo gyvenimo. Net jei dėl santuokos griūties buvo kaltas jis, jo būdas, charakteris, ar kažkokie elgesio motyvai, jis vis tiek jaučiasi blogai: nereikalingas, nesuprastas, nepriimtas, nemylimas. Normalu, kad tokioje būsenoje esantis vyras negali kitai moteriai žadėti laimingo gyvenimo kartu vien dėl to, kad netiki savimi.

Gyvenimas niekada neduoda garantijų, kad užsimezgusi pažintis tęsis amžinai. Net santuoka nesuteikia tokių garantijų. Kartais žmonės skiriasi ir praėjus vos mėnesiui nuo vestuvių. Jūs šiuo metu turite šiltus, artimus santykius su laisvu vyru. Jis nemaitina jūsų pažadais apie gražią ateitį. Jis tiesiog mėgaujasi santykiais su jumis čia ir dabar. Tuo tarpu jūs vietoj to, kad džiaugtumėtės malonia draugija, nuodijat savo mintis, kad visa tai laikina, kad esat jam tik atrama, kuria jis pasinaudos ir paliks. Jūsų problema ne tai, kad jis skyrybų procese ir nežada jums „aukso pilių“. Jūsų problema yra jūsų pesimizmas ir išankstinis neigiamas nusistatymas dėl šių santykių ateities.

Kartais žmonės (dažniau moterys) gyvena ne realybėj, o savo susikurtose iliuzijose. Pateiksiu du pavyzdžius. Vieną vyras muša, žemina, periodiškai išdavinėja, bet moteris TIKI, kad vieną dieną tai baigsis ir myli ne tikrovėje esantį žmogų, o susikurtą personažą to vyro pavidale. Kita turi puikius santykius su vyru, viskas gražu ir gerai, bet jai reikia bėgti nuo tokio vyro, nes reikia apsaugot save nuo galimos širdgėlos. Viena optimistė, kita pesimistė. Abi nemato tikros realybės, nes gyvena susikurtoje iliuzijoje. Ir abi save žaloja. Viena dėl to, kad neišsižada toksiškų santykių. Kita dėl to, kad negali mėgautis gražiais santykiais.

Štai kodėl jūsų mylimojo pasiūlymas mėgautis dabartimi yra dėmesio vertas pasiūlymas. Jūs turite vienas kitą. Jums reikia jo, jam reikia jūsų. Abudu laisvi. Abiems gera būti vienam su kitu. Jūs abu nežinot, kas laukia jūsų ateityje, kaip ir visi likę šios planetos žmonės.

Tikrasis gyvenimas yra dabartis. O dabar jūs turite mylimą žmogų, kuris moka mėgautis gyvenimu net sunkiu gyvenimo periodu. Tad nustokite gyventi iliuzijom, kad tuoj viskas baigsis ir išmokite būti laiminga čia ir dabar. Jūsų santykių perspektyvos yra lygiai tokios pačios kaip ir kitų porų, kurie tarpusavyje bendrauja tik keturis mėnesius. Realiai šiame laikotarpyje reta pora jau planuoja vestuves ir vaikus. O jūsų santykių krizė galimai gali ištikti ne dėl to, kad vyras ką tik išsiskyrė, o dėl jūsų destruktyvių minčių ir iš to išplaukiančios būsenos. Pamąstykit apie tai. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Kaip myli skirtingi Zodiako ženklai

Avinai myli aistringai ir labai stipriai - gali viską atiduoti, kad tik partneris jaustųsi laimingas. Liūtams meilė trenkia kaip žaibas, tačiau net ir jis neišmuša blaivaus proto. Paskaityk, kaip myli tavo Zodiako ženklas!

Sekso pozos: 3 karšti variantai šuniuko paįvairinimui

COSMO jau ne kartą savo skaitytojų klausė, kurios sekso pozos - pačios mėgstamiausios. Ir kiekvieną kartą populiariausių trejetuke atsidurdavo „šuniuko“ poza - tiek vyrų, tiek moterų tarpe!

Vyrai atvirai: šie dalykai santykiuose labiausiai erzina

Yra dalykų, kurių vyrai niekada nesupras. Pavyzdžiui, kaip spintoje gali netilpti drabužiai, o apsirengti vis tiek nėra ką. Arba kas po velniais negerai su tuo nenuleistu tualeto dangčiu?!

90% vyrų slapta svajoja būtent apie tai (2)

Nieko blogo slapta fantazuoti apie pačius erotiškiausius dalykus. Net ir tuos, kurių galbūt realybėje niekada neišdrįstum išbandyti! O ar kada nors pagalvojai, apie ką slapta fantazuoja tavo antroji pusė? Mes atsakymą turime, tik... Jis ne kiekvienai bus malonus.

Kaip elgtųsi vyrai, sužinoję apie žmonos neištikimybę (1)

Ką daryti, jei sužinojai, kad partneris tave išdavė? Dauguma mūsų atkerta griežtai - jokių atleidimų! Tačiau kuomet tai iš tiesų nutinka, viską nubraukti ne taip jau paprasta. O kaip tokioje situacijose elgtųsi vyrai? Mokslininkai turi gerų žinių neištikimosioms - dauguma vyrų būtų linkę atleisti.

Pasimatymų taisyklės, kai tau virš 25

Vienas dalykas - jaunatviški pasimatymai paauglystėje ir visai kas kita, kai jau esi brandi asmenybė, nenorinti gaišti laiko su pirmu pasitaikiusi. Galbūt kas nors paklaus: „O ką keičia metai?“ Iš tiesų daug ką - visų pirma, požiūrį į save ir į žmogų, kurį nori matyti šalia savęs.

Blogiausios frazės, kurias gali išgirsti po sekso

Kartais pats seksas gali būti net ir labai neblogas, tik po jo neapgalvotai leptelėta frazė akimirksniu išvaiko visą romantikos žavesį. Mūsų merginos dalinasi savo patirtimi - juokinga, graudu ir... Bent jau mums pažįstama!

Šie Zodiako ženklai niekada nepamirš savo pirmosios tikros meilės

Kai kurie Zodiako ženklai galbūt ir neatrodo labai sentimentalūs, tačiau jie - ištikimi savo jausmams ir žmonėms, kuriuos įsileido į savo gyvenimą. Štai tie trys ištikimiausieji, kurie niekuomet nepamirš savo pirmosios tikros meilės, nepaisydami to, kaip santykiai pasibaigė.

Intymios vyrų išpažintys: gėdingi pirmojo karto siurprizai (1)

Pirmieji kartai ne visada būna sėkmingi ir mūsų vyrukų istorijos - gyvas to įrodymas!

Nepatikėsi, apie ką fantazuoja vyrai, mylėdamiesi su tavimi

Žurnalas „Womans Health“ atliko įdomų tyrimą: beveik 2000 vyrų klausinėjo apie jų seksualinį gyvenimą, norėdami išsiaiškinti pačius įvairiausius niuansus, pavyzdžiui, apie ką vyrai fantazuoja mylėdamiesi su savo partnerėmis.