Babilono paleistuvės arba kaip senovėje moterys aukodavo savo nekaltybę

© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugelis mano, kad Senajame pasaulyje žmonės gyveno laisviau nei dabar. Na, dalis tiesos tame yra. Iki mūsų laikų išliko nemažai istorinių žinių apie realius protėvių intymaus gyvenimo ypatumus. Pasirodo, Babilone, norint įrodyti ištikimybę būsima vyrui, moterys turėdavo gana specifiniu būdu paaukoti auką deivėms.

Dažnu atveju nešvanki ankstesnių civilizacijų praeitis gerokai pagražinama, tačiau apie senovės Babiloną, nuodėmių miestą, iš tiesų egzistuoja daug neįprastų istorijų. Vienas iš seniausių miestų žemėje klestėjo daugiau nei prieš 4 000 metų. Po visą pasaulį sklido istorijos apie Babilono didybę, o taip pat ir apie jo gyventojų palaidą gyvenimo būdą. Herodotas rašė apie, jo požiūriu, gėdingą prostituciją Babilono šventyklose. Kiekviena čia gimusi moteris turėdavo kartą per gyvenimą nueiti į deivės Melitos šventyklą ir atsiduoti nepažįstamam užsieniečiui.

Pasiryžusi šiam žingsniui ji užimdavo vietą šalia kitų moterų ir laukdavo, kol kris į akį kam nors, einančiam pro šalį. Ją išsirinkęs vyras mesdavo link jos pinigus (kartais sumos būdavo tiesiog juokingos) ir tardavo žodžius: „Aš kviečiu deivę Melitą.“ Po to jie santykiaudavo. Nesutikti moteris jau negalėdavo – toks buvo įstatymas. Šventykloje visada būdavo daug žmonių, tačiau neišvaizdžioms moterims tekdavo laukti po kelerius metus, kol pavykdavo paaukoti deivei savo „auką“.

Ne mažiau šokiruojanti buvo ir garsioji Babilonijos Naujųjų metų naktis. Viršutiniame Marduko šventyklos aukšte buvo įrengtas privatus kambarys, kuriame buvo tik stalas ir gultas. Ištisus metus čia dievo Marduko laukdavusi žynė Naujųjų metų išvakarėse savo vietą užleisdavo aukštesnio socialinio sluoksnio damai, kuri čia „susijungdavo šventais saitais“ su valdovu. Įprastai šia išrinktąja tapdavo aukštuomenei priklausanti mergina, kokia nors valdovo giminaitė. Daugelis valdovų troško, kad šiai „garbingai“ ceremonijai būtų parinktos jų dukterys. Toks lytinis aktas turėjo garantuoti dievų palankumą. Kol bokšte vyko slaptasis ritualas, paprasta liaudis kartu su deivės Melitos žynėmis švęsdavo rengdami audringas orgijas Meilės rūmuose. Galiausiai tai, kas buvo laikoma šventu ritualu, turėjusiu pelnyti dievų palankumą, tapo eiline paleistuvyste.

Laikas ėjo, Babiloną siaubė karai, jo šventyklas ir stebuklingus statinius griovė. Didis miestas tapo legenda. Istorikai pabrėžia, kad prostitucija, kuri buvo ir religinio ritualo dalis, pamažu visiškai sugriovė Babilono moralę. Bėgo metai ir milijoninis miestas paskendo paleistuvystės liūne.

Priverstinės prostitucijos ritualų buvo ir kituose senovės miestuose. Baalbeke visos moterys ir merginos turėdavo kartais atsiduoti nepažįstamiems vyrams, kad įrodytų atsidavimą meilės deivei Astartei. Ši auka neva padėdavo išsaugoti ištikimybę savo vyrui ateityje.

Senovės Egipte ritualine prostitucija užsiimdavo tik garsių asmenų dukterys. Kipre tėvai išsiųsdavo dukteris į tankiau gyvenamus rajonus, ant jūros kranto, kad jos užsidirbtų pinigų vestuvėms ir paaukotų auką meilės deivei.

Meilė

Būtent ši spalva labiausiai kaitina vyrų fantaziją

Išduosime tau paslaptį: viena mūsų kolegė, eidama į susirinkimus ar susitikimus, visuomet vilkėdavo raudonus drabužius ar bent ryškiai raudonai nusilakuodavo nagus - tam, kad gestikuliuojant rankomis visi susirinkusieji į ją labiau atkreiptų dėmesį. Ir, patikėk mumis, tai veikia 100%!

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.