Analinis seksas: ką apie tai gali pasakyti medikai?

 (358)
Analinis seksas jau senokai nebėra tema iš „negalima kalbėti“ sąrašo. Apklausos rodo, kad pasimėgauti analiniais žaidimais mėgsta maždaug 60% moterų (kiek tame tiesos – tikrai nežinome). O ką apie visa tai mano gydytojai?
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką sako psichologai?

Psichologai teigia, kad toks seksas suteikia naujų pojūčių, o tai ypatingai svarbu poroms, kartu gyvenančioms ilgą laiką. Tai vienas iš būdų išsklaidyti monotoniją intymiam gyvenime. Esą analinis – kaip desertas, todėl jis niekuomet nenusibosta. Kaip vieną iš pagrindinių privalumų moterų atžvilgiu, psichologai išskiria ilgesnę lytinio akto trukmę, be to, vien kalbos apie tokį „uždraustą vaisių“ gali labai sujaudinti, o tai taip pat itin svarbu. Na ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus „už“ argumentas: moterys, sutinkančios užsiimti analiniu seksu, parodo savo pasitikėjimą partneriu.

Ką sako seksologai?

Seksologai analinio sekso atžvilgiu taip pat nusiteikę gana optimistiškai. Anot jų, būtent analinio sekso dėka kai kurios moterys pagaliau sugeba pasiekti orgazmą, kurio nebūna įprasto sekso metu. Tiesiojoje žarnoje yra ypatingų zonų, kurių stimuliavimas sukelia susijaudinimą ir galiausiai – orgazmą.

Ką sako proktologai?

Anot proktologų, analinis seksas turi savų „spąstų“. Kalbant apie analinį, nereikėtų pamiršti tokių ligų kaip hemarojus, tiesios žarnos sienelių išsitampymas (rezultatas – išmatų ir dujų nelaikymas) ir t.t. Žiūrint iš medicininės pusės, analinis kanalas pagal savo pobūdį tikrai nėra skirtas seksui. Be to, tiesiosios žarnos gleivinė – labai plona, todėl ją lengva pažeisti ir tokiu būdu užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

Tam, kad išvengtum neigiamų pasekmių, proktologai rekomenduoja laikytis keletos pagrindinių taisyklių:

* jei jauti baimę ir negali atsipalaiduoti – analiniu seksu neužsiiminėk, nes lytinis aktas bus skausmingas ir gali būti pažeista tiesiosios žarnos gleivinė;

* prieš analinį seksą būtina nusiprausti po dušu ir rekomenduojama pasidaryti valomąją klizmą;

* reikėtų naudoti specialius lubrikantus, užtikrinančius pakankamą drėgmę (tik ne šaldančius, nes jie sumažina skausmo pojūtį ir gali nepajusti pažeidimų);

* jei nori, kad analinis seksas nebūtų žalingas, nereikėtų juo užsiimti daugiau nei 2-3 kartus per mėnesį.

Ar užsiimti analiniu seksu – tik tavo pačios pasirinkimas. Tačiau mums būtų labai įdomu sužinoti, ką tu apie tai manai!


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

5 įdomūs faktai apie moterišką orgazmą

„Prieš kelerius metus man pasidarė įdomu, kodėl moterų seksualumą taip dažnai vadina paslaptingu. Nejaugi moterys iš tiesų tokios sudėtingos? Ar mes taip tik galvojam, nes atsispiriame nuo vyriško seksualumo?“ - sako amerikietė Sarah Barmack, 3 metus tyrinėjusi moteriško orgazmo fenomeną.

8 patarimai toms, kurios negali pamiršti buvusiojo

Jis tave paliko. Manai, tavo skausmui neprilygsta niekas? Klysti: kiekvienų skyrybų etapai tokie pat. Žinodama, kas tau darosi, lengviau galėsi tai ištverti.

Pagrindinė priežastis, nulemianti kiek laiko truks tavo santykiai

Ar galima iš anksto nuspėti, kiek laiko truks santykiai? Mokslininkų atliktas tyrimas pateikė atsakymą į esminį klausimą - kas yra tas kertinis akmuo, laikantis santykius.

8 sekso variantai, kuriuos verta išbandyti norintiems naujų potyrių

Oralinis seksas ir kunilingas subtiliai vadinamas Prancūzišku seksu, o jei kas nors pasiūlys išbandyti Graikišką seksą, nepasimesk – tai viso labo analinis variantas. Siūlome šiek tiek praplėsti savo seksualinį žodynėlį!

3 sekso pozos, mėgstančioms itin gilų įsiskverbimą (3)

Sekso temos mums tikrai ne tabu, todėl drąsiai kalbame apie tai, kaip galėtum suteikti sau ir mylimajam dar daugiau malonumo. Šį kartą 3 sekso pozos toms, kurios mėgsta gilius įsiskverbimus. Beje, puikiai tiks, jei partnerio penis nėra ypatingai didelis.

Gyvenimas susimetus: kodėl kartais tai geriau, nei santuoka (1)

Santuoka daug kam atrodo atgyvena, bet vienatvė irgi slegia. Todėl vis populiaresnis tampa gyvenimas susimetus — lyg ir aukso viduriukas tarp įsipareigojimų bei laisvės. COSMO tiria partnerystės pranašumus ir trūkumus.

6 svarbūs jo kūno ženklai

55 informacijos, kurią gauni iš savo vaikino, sudaro vaizdinės užuominos ir kūno kalba; 38% – jo kalbėsena ir balso tembras. Tik 7% informacijos jis pateikia žodžiais. Taigi ką gali išduoti jo rankos, veidas, kojos ir net raudonis?

Kaip vyrus veikia moters vardas

Šalia simpatiškos damos vyrai pradeda jaudintis, sunkiai surezga sakinį arba tiesiog tyli negalėdami pratarti nė žodžio. Vyrai tikrąja to žodžio prasme sukvailėja!

N-18: ką išduoda slapčiausios tavo seksualinės fantazijos

Seksualinės fantazijos - dalis sveiko intymaus gyvenimo ir nieko gėdingo tame tikrai nėra. Tik nesupainiok: seksualinės fantazijos ne visuomet yra tavo realybės atspindys. Kartais slapčia pasvajojame ir apie tuos dalykus, kurių galbūt net nenorėtume ar neišdrįstume paversti realybe.

Esi vieniša? Atsakymų ieškok ant savo delno

Chiromantija gali atsakyti į kai kurios kiekvienai aktualius klausimus, susijusius su mūsų ateitimi. Pažvelk į savo delno linijas ir sužinok, ką jos pasakoja apie tavo meilės reikalus.