Analinis seksas: ką apie tai gali pasakyti medikai?

 (358)
Analinis seksas jau senokai nebėra tema iš „negalima kalbėti“ sąrašo. Apklausos rodo, kad pasimėgauti analiniais žaidimais mėgsta maždaug 60% moterų (kiek tame tiesos – tikrai nežinome). O ką apie visa tai mano gydytojai?
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką sako psichologai?

Psichologai teigia, kad toks seksas suteikia naujų pojūčių, o tai ypatingai svarbu poroms, kartu gyvenančioms ilgą laiką. Tai vienas iš būdų išsklaidyti monotoniją intymiam gyvenime. Esą analinis – kaip desertas, todėl jis niekuomet nenusibosta. Kaip vieną iš pagrindinių privalumų moterų atžvilgiu, psichologai išskiria ilgesnę lytinio akto trukmę, be to, vien kalbos apie tokį „uždraustą vaisių“ gali labai sujaudinti, o tai taip pat itin svarbu. Na ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus „už“ argumentas: moterys, sutinkančios užsiimti analiniu seksu, parodo savo pasitikėjimą partneriu.

Ką sako seksologai?

Seksologai analinio sekso atžvilgiu taip pat nusiteikę gana optimistiškai. Anot jų, būtent analinio sekso dėka kai kurios moterys pagaliau sugeba pasiekti orgazmą, kurio nebūna įprasto sekso metu. Tiesiojoje žarnoje yra ypatingų zonų, kurių stimuliavimas sukelia susijaudinimą ir galiausiai – orgazmą.

Ką sako proktologai?

Anot proktologų, analinis seksas turi savų „spąstų“. Kalbant apie analinį, nereikėtų pamiršti tokių ligų kaip hemarojus, tiesios žarnos sienelių išsitampymas (rezultatas – išmatų ir dujų nelaikymas) ir t.t. Žiūrint iš medicininės pusės, analinis kanalas pagal savo pobūdį tikrai nėra skirtas seksui. Be to, tiesiosios žarnos gleivinė – labai plona, todėl ją lengva pažeisti ir tokiu būdu užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

Tam, kad išvengtum neigiamų pasekmių, proktologai rekomenduoja laikytis keletos pagrindinių taisyklių:

* jei jauti baimę ir negali atsipalaiduoti – analiniu seksu neužsiiminėk, nes lytinis aktas bus skausmingas ir gali būti pažeista tiesiosios žarnos gleivinė;

* prieš analinį seksą būtina nusiprausti po dušu ir rekomenduojama pasidaryti valomąją klizmą;

* reikėtų naudoti specialius lubrikantus, užtikrinančius pakankamą drėgmę (tik ne šaldančius, nes jie sumažina skausmo pojūtį ir gali nepajusti pažeidimų);

* jei nori, kad analinis seksas nebūtų žalingas, nereikėtų juo užsiimti daugiau nei 2-3 kartus per mėnesį.

Ar užsiimti analiniu seksu – tik tavo pačios pasirinkimas. Tačiau mums būtų labai įdomu sužinoti, ką tu apie tai manai!


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Netradicinės vietos intymiems malonumams: pavojai, po kurių gali tekti stipriai gailėtis (3)

Seniai susituokę vyras ir žmona norėdami paįvairinti savo seksualinį gyvenimą dažnai tam pasitelkia įdomias, netradicines vietas. Tai jie daro specialiai ir apgalvotai. Tačiau paaugliai ar dar su tėvais gyvenantys jauni žmonės dažnai būna priversti suktis iš situacijos ir ieškoti vietos savo meilei išreikšti.

Patikima apsauga nuo nėštumo: išsiaiškink, kokios priemonės tau tinkamiausios

Dėmesys seksualinei sveikatai, tinkamas apsaugos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų pasirinkimas rodo asmens brandą ir atsakomybę tiek už save, tiek už savo antrąją pusę. Svarstai, kokias kontraceptines priemones pasirinkti, kad būtum rami ir užtikrinta dėl savo sveikatos saugumo?

Vienos nakties nuotykiai: pavojai, patarimai ir neįtikėtini faktai

51 proc. moterų mano, kad seksas be meilės nėra blogas dalykas, tačiau tik pusė jų po vienos nakties nuotykio jaučiasi gerai ir nesigaili. Kitas aplanko jausmas, jog jomis pasinaudojo, apima pyktis ir liūdesys. Vis dėlto smalsumas dažnai nugali – net 45 proc. amerikiečių yra išbandę vienos nakties nuotykį. Liūdniausia, jog net trečdalis jų rizikavo ir į vienos nakties nuotykį nėrė be jokios kontraceptinės priemonės, nors kitą rytą atsisveikino su partneriu ir išėjo į skirtingas puses – grįžo pas šeimas, draugus ar į vienišės namus.