5 keistenybės apie spermą, kurias teko girdėti

 (6)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar esi girdėjusi, kad galima įsigyti kremą, pagamintą iš... spermos? Teigiama, kad ši priemonė minkština odą ir lygina raukšleles. Patikėk, tai ne vienintelis mitas, kurį mums teko girdėti.

Mitas: sperma – kaip maistas!

Sklinda kalbos, kad sperma yra tokia kaloringa, kad gali atstoti maistą! Pabandykime išsiaiškinti: spermoje yra daug baltymų, cholesterolio ir natrio, vitaminų C ir B12, kalcio, cukraus ir fruktozės. Vidutinės ejakuliacijos metu išskiriamos spermos kiekyje yra nuo 15 iki 30 kalorijų. Per dieną moteriai reikėtų suvartoti bent 1500 kalorijų. Oho... Kiek daug spermos reikėtų, kad ji pakeistų maistą. O ir partnerio vieno šiam tikslui tikrai nepakaktų.

Mitas: sperma padeda odai!

Nepaisant to, kad atsiranda žmonių, siūlančių kremus, praturtintus sperma, nė vienas tyrimas neįrodė stebuklingų jos galių odai. Na, jei labai norėtume tuo patikėti, galbūt ir būtų įmanoma spermą ir grožį šiaip taip susieti: spermoje esantys vitaminai C ir B12 gali būti sąjungininkais prieš senėjimą. Bet juk šių vitaminų yra ir įprastuose kremuose.

Mitas: nuryta sperma naudinga sveikatai!

Kadangi sperma susideda iš natūralių komponentų, ji nėra kenksminga, tačiau teiginio, kad ji naudinga – patvirtinti negalime. Visa tai, iš ko susidaro sperma, organizmas gali gauti su įprastu maistu. Be to, sperma gali tapti įvairių infekcijų šaltiniu.

Mitas: sperma padeda numesti svorio!

Spermoje iš tiesų yra medžiagų, skaidančių riebalus, bet jų kiekis toks mažas, kad sunku net įsivaizduoti, kiek spermos reikėtų, norint numesti svorio. O štai nuo sekso svoris iš tiesų gali imti kristi: 30 minučių lytinis aktas gali sudeginti maždaug 200 kalorijų.

Mitas: spermatozoidai gyvybingi porą dienų!

Viskas priklauso nuo terpės, į kurią tie spermatozoidai patenka. Pavyzdžiui, moters kūne jie gali gyventi nuo dviejų iki penkių dienų. Dėl šios priežasties būk atsargi, jei vietoj apsisaugojimo priemonių naudojiesi vaisingų dienų skaičiavimu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Netradicinės vietos intymiems malonumams: pavojai, po kurių gali tekti stipriai gailėtis (2)

Seniai susituokę vyras ir žmona norėdami paįvairinti savo seksualinį gyvenimą dažnai tam pasitelkia įdomias, netradicines vietas. Tai jie daro specialiai ir apgalvotai. Tačiau paaugliai ar dar su tėvais gyvenantys jauni žmonės dažnai būna priversti suktis iš situacijos ir ieškoti vietos savo meilei išreikšti.

Patikima apsauga nuo nėštumo: išsiaiškink, kokios priemonės tau tinkamiausios

Dėmesys seksualinei sveikatai, tinkamas apsaugos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų pasirinkimas rodo asmens brandą ir atsakomybę tiek už save, tiek už savo antrąją pusę. Svarstai, kokias kontraceptines priemones pasirinkti, kad būtum rami ir užtikrinta dėl savo sveikatos saugumo?

Vienos nakties nuotykiai: pavojai, patarimai ir neįtikėtini faktai

51 proc. moterų mano, kad seksas be meilės nėra blogas dalykas, tačiau tik pusė jų po vienos nakties nuotykio jaučiasi gerai ir nesigaili. Kitas aplanko jausmas, jog jomis pasinaudojo, apima pyktis ir liūdesys. Vis dėlto smalsumas dažnai nugali – net 45 proc. amerikiečių yra išbandę vienos nakties nuotykį. Liūdniausia, jog net trečdalis jų rizikavo ir į vienos nakties nuotykį nėrė be jokios kontraceptinės priemonės, nors kitą rytą atsisveikino su partneriu ir išėjo į skirtingas puses – grįžo pas šeimas, draugus ar į vienišės namus.