5 garsiausios meilužės, kurios pakeitė istorijos eigą

 (6)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jeanne Antoinette Poisson

Mergina, kuri vėliau išgarsėjo visoje Europoje kaip ponia de Pompadour, gimė aristokratų šeimoje ir buvo laikoma viena gražiausių Paryžiaus moterų. Nors ji turėjo vyrą ir naujagimę dukrą, apie romaną su ja svajojo daugelis garsių to meto vyrų. Tačiau ji nesismulkino ir atsakė tik į paties Liudviko XV-ojo merginimą. Meilužės karaliui buvo įprastas dalykas: visą gyvenimą jis jas keitė kaip pirštines, nepamiršdamas skirti dėmesio ir žmonai bei septyniems vaikams.

1745 metais Jeanne Antoinette išsiskyrė su vyru ir tapo oficialia karaliaus favorite. Liudvikas, kuris buvo gana nenuspėjamas žmogus, padovanojo mylimajai markizės titulą, de Pompadour sodybą, taip pat apmokėdavo jos įgeidžius (tarp kurių buvo tokie paprasti žmogiški džiaugsmai, kaip trumai pietums arba juvelyrinių dirbinių kolekcionavimas), reguliariai tuštindamas valstybės iždą. Greitai Jeanne‘ą Antoinette nustojo dominti materialinės vertybės ir ji užsimojo plačiau, perėmusi visų karališkų reikalų tvarkymą.

Markizė vykdė valstybinio aparato pertvarkas, per ją dvariškiai siekdavo paaukštinimo, ji turėjo poveikį teismo byloms. Dauguma istorikų sutaria, kad dėl audringos markizės de Pompadour veiklos kilo Septynerių metų karas, kuris galutinai pakirto Prancūzijos ekonomiką ir per kurį šalis neteko svarbių kolonijų Afrikoje ir Šiaurės Amerikoje.

Pamažu Liudvikas XV-asis ėmė domėtis jaunesnėmis meilužėmis, ir markizės de Pompadour įtaka valstybiniams reikalams gerokai sumažėjo. Pasibaigus karui markizė susirgo depresija ir greitai mirė.

5 garsiausios meilužės, kurios pakeitė istorijos eigą
© Vida Press


Juodoji karalienė Francoise

Su karaliumi Liudviku XIV pažintis buvo neišvengiama - Francoise dirbo jo vaikų mokytoja. Tačiau vargu ar kas būtų patikėjęs, jog tarp šių žmonių galėtų užsimegzti romanas. Juo labiau - į rūmus Fracoise pakvietė ne kas kitas, o paties Liudviko meilužė de Montespan. Jis - viską turėti galintis karalius, o Francoise - anaiptol ne gražuolė, labiau primenanti vienuolę. Apvalaina, amžinai vilkėjo juodas sukneles, maskuojančias krūtinę ir niekuomet nesipuošė brangenybėmis.

Prabėgus ne vieneriems metams karalių pasiekė žinia, kad jo ištikimoji meilužė ir vaikų motina de Montespan kėsinosi jį nunuodyti. Neilgai trukus jos vietą užėmė kita gražuolė, tačiau šalia karaliaus šildėsi neilgai – vos metus laiko. Karaliaus gyvenime viskas keitėsi, tačiau vienas dalykas liko stabilus – jo nepakartojami pokalbiai su vaikų aukle Francoise, kurie buvo tikras išsigelbėjimas visoje toje karališkoje tuštybių mugėje.

Vis dažniau jis prašydavo jos patarimų, laukdavo protingų pamąstymų ir nuraminimo. Jie nuolatos kalbėdavosi apie Dievo pyktį už nuodėmingą gyvenimą – ir to Liudvikas siaubingai bijojo. Paveiktas Francoise nuomonės, Versalyje karalius atšaukė puotas ir linksmybių karalystė pradėjo panašėti į vienuolyną. Francoise Scarron nekentė visi dvarininkai. Ką ši vienuolė sau leidžia! Kaip ji suvystė karalių! Tuo tarpu karalienė buvo jai dėkinga – po daugybės metų Liudvikas pradėjo pastebėti savo oficialią žmoną. Sako, to primygtinai reikalavo našlė Scarron. Pats to nesitikėdamas, karalius įsimylėjo. Ši meilė nebuvo panaši į prieš tai buvusias. Liudvikas mylėjo jos protą, teisingumą, nepasiekiamumą... Jis svajojo užkariauti šią moterį! Norėjo nuplėšti tą konservatyvią tamsią suknelę ir mėgautis jos kūnu, tačiau Francoise turėjo savitą supratimą apie vyro ir moters santykius. „Aš taip pat jus myliu, jūsų didenybe, - tarė ji, - tačiau jūs turite oficialią žmoną. Todėl fizinė meilė tarp mūsų neįmanoma“. Dvejus metus ji sakė „ne“, o karalius gundė ją brangiausiomis dovanomis bei suteikė markizės titulą, todėl į našlę Scarron nuo šiol reikėjo kreiptis madam de Maintenon.

Po dvejų metų Francoise pasidavė ir tapo oficialia karaliaus favorite. Madam de Maintenon dalyvaudavo visų derybų metu ir visuomet sėdėdavo tolėliau nuo karaliaus, o kuomet Liudvikas norėdavo išgirsti jos nuomonę, Francoise atsakydavo labai tyliai, tarsi nepasitikėdama savimi. Tačiau visi susirinkusieji gaudydavo kiekvieną šios moters žodį, nes puikiai suprato, kad būtent jos nuomonė čia lemia viską. Liudvikas savo mylimąja pasitikėjo aklai.

Madam de Maintenon keitė dvaro gyvenimą, diegdama aukštas moralės normas. Priešų ji turėjo daug, niekuo negalėjo pasitikėti, todėl po truputėlį keitė karaliaus patikėtinius savais žmonėmis. 1683 metais mirė oficiali Liudviko žmona ir karalius slapta vedė Francoise. Jis tikėjo, kad vedybos su šia šventa moterimi išgelbės jį nuo Dievo bausmės už visas gyvenimo nuodėmes. Liudvikas linksminosi su meilužėmis, tačiau dvasinę meilę saugojo savo naujajai žmonai. O Francoise nekėlė jokių pavydo scenų, nieko nereikalavo ir džiaugėsi galėdama skirti laiko labdarai ir rūpinimuisi kitais.

5 garsiausios meilužės, kurios pakeitė istorijos eigą
© Vida Press


Clara Petacci

Italė Claretta Petacci gimė neeilinėje italų šeimoje: jos motina buvo popiežiaus Pijaus XI-ojo giminaitė, o tėvas – jo asmeninis gydytojas. Nuo jaunų dienų mergina buvo didelė Benito Mussolinio gerbėja. Kai atsirado proga susipažinti su italų diktatoriumi, ji panaudojo visą savo žavesį (ir iškilią krūtinę).

Nuo 1932 m. C. Petacci ir B. Mussolini buvo meilužiai, nepaisant to, kad abu turėjo teisėtus sutuoktinius. Santykiai leido Claros šeimai iškilti į naują lygmenį. Jos brolis Marcello metė gydytojo praktiką ir tapo verslininku, visokeriopai vystydamas korupciją valdžioje. Slaptosios policijos OVRA pareigūnų teigimu, dėl Petacci šeimos sandorių Antrojo pasaulinio karo metu šalies biudžetas patyrė daugiau nuostolių, nei dėl mūšių.

1945 m. balandį Benito Mussolini, Clarą Petacci ir Marcello, kurie bandė pabėgti iš šalies su prisigrobtais milijonais, sušaudė grupė antifašistų. Galbūt Clara ir galėjo išgyventi, bet nenorėjo palikti Benito, iš paskutiniųjų kabinosi jam į rankovę. Po sušaudymo meilužių kūnai buvo atvežti į Milaną ir pakabinti už kojų vienoje iš degalinių.

5 garsiausios meilužės, kurios pakeitė istorijos eigą
© Vida Press

Monica Lewinsky

1995 m. Monica, ką tik įgijusi psichologės diplomą, tapo stažuotoja Baltuosiuose Rūmuose, kur netikėtai užmezgė santykius su pačiu Billu Clintonu. Perėjusi dirbti į Pentagoną, M. Lewinsky ir toliau lankėsi Ovaliajame kabinete, kad praleistų laiką su JAV prezidentu intymioje aplinkoje.

Kaip dauguma jaunų merginų, Monica nesugebėjo neprasitarti apie romaną savo draugei Lindai Tripp. Kaip tyčia, Linda įrašė Monicos prisipažinimą į diktofoną, ir, siekdama savų tikslų, 1998 m. perdavė įrašą prokurorui. Akimirksniu kilo skandalas. Visus metus pasaulis stebėjo B. Clintono impičmento procedūrą. B. Clintonas iš pradžių neigė bet kokius santykius su stažuotoja, bet galiausiai buvo priverstas prisipažinti, kai ši kaip įkaltį pateikė savo suknelę su prezidento „biologine medžiaga“ (niekam, atrodo, nekilo klausimų, kodėl M. Levinsky kelerius metus neskalbia drabužių). Dėl šio skandalo kituose prezidento rinkimuose nugalėjo respublikonas George‘as Bushas, o Monica užsidirbo daug milijonų.

5 garsiausios meilužės, kurios pakeitė istorijos eigą
© Vida Press

Christine Keeler

1957 metais 15-metė Christine, svajojusi tapti manekene, atvyko į Londoną iš Britanijos glūdumos. Karjera merginai nelabai sekėsi ir neilgai padirbėjusi parduotuvėje bei restorane, ji tapo pusnuoge kabareto šokėja. Būtent čia ji susipažino su osteopatu Stevenu Wordu, kuris laisvu nuo gydymo praktikos laiku suvedinėjo simpatiškas jaunas šokėjas su turtingais ir įtakingais vyrais. Christine, kuri buvo populiari tarp S. Wordo klientų, užmezgė rimtus santykius iškart su dviem vyrais: Didžiosios Britanijos karo reikalų ministru Johnu Profumo ir sovietų žvalgu Jevgenijumi Ivanovu. Merginai gan ilgai pavyko palaikyti slaptą ryšį su abiem – kol neįsikišo dar vienas Ch. Keeler gerbėjas, nusprendęs surengti susišaudymą prie S. Wordo namo.

Akimirksniu kilo nacionalinio masto skandalas. J. Profumo teko palikti postą, žlugo pasitikėjimas ministro pirmininko kabinetu ir per kitus rinkimus konservatoriai pralaimėjo rinkimus. Žvalgas J. Ivanovas skubiai išvyko iš Didžiosios Britanijos. Stevenas Wordas neištvėrė visuomenės spaudimo ir nusižudė. O Christine Keeler neilgam tapo pačia populiariausia sostinės įžymybe. Kai skandalas kiek nurimo, Christine nusifotografavo apsinuoginusi ir dar kartą jį įžiebė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...

Santykių klaidos, kurios trukdo tapti ta vienintele

Kodėl vienas merginas vaikinai skraidina į Kanarus ir supažindina su tėvais, o nuo kitų skuta kuo toliau kosminiu greičiu? Atrinkome populiariausias klaidas, kurios trukdo tapti ta pirmąja – skraidinama ir parodomąja.

Aistra, pasmerkta perdegti: tik išsiskyrus man atsivėrė akys, ką iš tiesų aš padariau (1)

30 metų Violeta, apimta pražūtingos aistros, ryžosi aukštyn kojomis apversti savo bei artimųjų gyvenimą. Ji paliko mylintį vyrą ir sūnų dėl tokios aukos neverto žmogaus. Tačiau moteris sako nesigailinti nė vieno savo žingsnio.

Poros suderinamumas pagal vardus

Gali tikėti numerologija, gali netikėti - tavo teisė pasirinkti, bet jei jau užsukai į šį straipsnį, matyt smalsumas nugalėjo! Ką gi, paskaičiuokime.

Intymios išpažintys: nevykusios seksualinės fantazijos, kurių realybėje geriau nekartoti

Kartais realybė gali būti anaiptol ne tokia karšta, kaip seksualinės fantazijos. Ir mūsų skaitytojų istorijos - gyvas to įrodymas!

5 ženklai, kad tu jam svarbesnė, nei manai

Gražūs žodžiai ir apsikabinimai dar nereiškia, kad tu jam iš tiesų rūpi. Meilė gali slėptis mažuose, ne visuomet pastebimuose dalykuose.