5 dalykai, kurių neturėtum tikėtis iš santuokos

 (11)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Ištekėjau prieš 3 metus iš didelės meilės. Atrodė, viskas tiesiog tobula, tačiau kuo toliau, tuo dažniau abejoju, ar tikrai priėmiau teisingą sprendimą. Atrodo, kad po vestuvių viskas pasikeitė. Nebėra tų pačių jausmų, vakarus dviese pakeitė lindėjimas skirtinguose kambariuose, sukišus nosis į kompiuterius, o ir bendros ateities vizijos, regis, nebėra: prieš santuoką planuojamas nuostabus gyvenimas kartu ir šeima apsiribojo bendra paskola už butą. Jau treji meti planuoju vaikus, o vyras delsia. Kai klausiu kodėl, teisinasi, esą kol kas negalime sau to leisti. Kai dabar pagalvoju, tokius esminius dalykus vertėjo aptarti dar prieš vestuves, bet gi meilė... Atrodė, tokie dalykai su laiku susidėlios savaime“ - rašo COSMO skaitytoja Irma.

Irmos istorija niekuo nesiskiria nuo milijono kitų. Dauguma merginų svajoja ištekėti, tačiau jei paklaustume kam joms to reikia, atsakyti sugebėtų tik nedaugelis. Kodėl? Nes mums tiesiog įkalta į galvą, kad santuoka - esminis santykių taškas, kuris viską pakeis.

Pasikeis nebent tai, kad sukauptas turtas bus bendra tavo ir jo nuosavybė. O visa kita keisis arba nesikeis nepriklausomai nuo to, susituokę jūs ar ne. Ar žinojai, kad devynis skyrybų pareiškimus iš dešimties atneša moterys? Paaiškinti tai labai paprasta: jei prieš santuoką reikėtų surašyti savo lūkesčius, vyrai įrašytų maždaug 3 punktus, o moterys – iki dvidešimties. Kuo daugiau tikiesi, tuo dažniau tenka nusivilti. Taigi ko iš santuokos nereikėtų tikėtis?

Pamiršk fantazijas apie amžiną meilę ir tobulus santykius. Tai neegzistuoja. Sakysi, bet pažiūrėkit į poras, kartu pragyvenusias 60 metų... Jie iki šiol myli vienas kitą! O ar bent įsivaizduoji, kiek jiems teko praeiti per tuos 60 metų? Visuose santykiuose yra įtrūkimų, kuriuos tenka lipdyti atlaidumu. Neištikimybė, melas, priklausomybės, abejingumas... Manai, toms poroms neteko išgyventi nieko panašaus? Teko, tik vieni pasuka skirtingais kelias ir toliau ieško laimės, o kiti pamina savo principus ir atleidžia. Va taip ir pragyvenama 60 metų kartu. Galų gale, nereikia ieškoti didelių sukrėtimų, juk dauguma porų neatlaiko net paprasčiausios monotonijos, kurios išvengti praktiškai neįmanoma. Pagarba kitam žmogui, mokėjimas ieškoti kompromisų, susitaikyti, atleisti - tai yra ilgalaikių santykių paslaptis. O meilė... Ar tik nepainiojame jos su aistra?

Aistra - tai ne kas kita, kaip dopamino antplūdis tavo organizme, verčiantis tave eiti iš proto dėl šalia esančio žmogaus. Tiesą sakant, didžioji dalis porų išsiskiria būtent tada, kai dopamino kiekis nuslūgsta ir euforijos nebelieka. JAV antropologės Helenos Fisher tyrimų duomenimis, vidutinis statistinis poros medaus mėnuo (t.y. aistringasis periodas) trunka maždaug metus – kaip tik tiek laiko įsimylėjėlių kraujyje dopamino būna daugiau nei įprastai. Tiesa, pasitaiko ir gana malonių išimčių, kai euforija neslopsta net iki 30 mėnesių – taip nuskyla toms poroms, kurios dėl kokių nors priežasčių neturi galimybės matytis reguliariai. Galop organizmas vis tiek neištveria dopamino antplūdžio, ir aistros atslūgsta. Jei per tuos metus porai pavyksta suartėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, jų santykius pradeda reguliuoti kiti cheminiai junginiai. Beprotiškas įsimylėjimas pereina į kitą stadiją – prieraišumą. Daugelis šio žodžio kratosi, esą jis asocijuojasi su banalumu ir buitiškumu. Tačiau kaip tik prieraišumas mums teikia laimės pojūtį. Patirti malonumą siautėjant hormonų audroms gali visi, stengtis net nereikia, o štai ilgalaikiai santykiai – tai jau darbas, kuriam pasirengęs toli gražu ne kiekvienas. Sprendžiant iš skyrybų skaičiaus Lietuvoje (šimtui santuokų jų tenka 57), be dopamino ramentų bendrauti su antrąja puse pavyksta toli gražu ne visiems.

„Ate kitoms merginoms, dabar jis - tik mano!“ - tai dar vienas dalykas, kurio tikisi tikrai nemaža dalis merginų. Nebūk kvailė! Jeigu iki santuokos jis lakstydavo paskui svetimus sijonus, žiedas ant piršto tikrai nieko nepakeis. Viskas liks kaip buvę, tik esant reikalui žiedas bus paslėptas kur nors kišenėje. Ištekėdama už tokio žmogaus tu ne jį pririši prie savęs, o save pririši prie jo. Kitaip tariant, jis ir toliau gyvens kaip gyvenęs, o tau teliks susitaikyti su mintimi, kad toks jau jis yra. Kai pagaliau praregėsi, greičiausiai išsiskirsi. Vienintelis skirtumas, kad oficialios skyrybos truks ilgiau, nei būtų nesusituokus.

Apskritai, visoms moterims reikėtų nustoti naiviai tikėtis, kad vyras pasikeis ir taps toks, kokio jos nori. Dauguma moterų dažnai daro vieną iš esminių klaidų, dėl kurių vėliau labai gailisi: užsimerkia prieš blogąsias savybes ir tikisi, kad su laiku jos kažkur išnyks. Vargu ar taip nutiks, todėl, kad ir kaip būtum įsimylėjusi, stenkis žvelgti realybei į akis ir prieš save matyti JĮ tokį, koks jis yra, o ne kokį norėtum matyti.

Na ir esminis dalykas - ateities vizijos. Ar uždavei sau klausimą, kas bus tuomet, kai susituoksite? Ko tikiesi tu, ir ko tikisi jis? Straipsnio pradžioje Irma rašė: „Jau treji meti planuoju vaikus, o vyras delsia. Kai klausiu kodėl, teisinasi, esą kol kas negalime sau to leisti. Kai dabar pagalvoju, tokius esminius dalykus vertėjo aptarti dar prieš vestuves, bet gi meilė... Atrodė, tokie dalykai su laiku susidėlios savaime“. Ir Irma labai teisi. Jeigu vyras neplanavo vaikų iki vestuvių, nėra jokios garantijos, kad susituokus kas nors pasikeis. Ir negali jo nei kaltinti, nei kažko reikalauti - pati kalta, kad pasikliovei viltimi ir neaptarei tokio svarbaus reikalo dar prieš vestuves.

1. Ar mes planuojame susilaukti vaikų ir kokių sąlygų tam reikia?
2. Ar mes žinome vienas kito ateities planus?
3. Ar sutampa mūsų požiūris į finansus ir darbų pasiskirstymą namuose?
4. Ar yra dalykų, kurie mus siaubingai erzina ir kurių norime atsikratyti?
5. Ar yra dalykų, kurių negalėtumėme atsisakyti, jei prašytų antra pusė?

Čia tik 5 klausimai, į kuriuos tiesiog privalai atsakyti dar iki santuokos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Kaip myli skirtingi Zodiako ženklai

Avinai myli aistringai ir labai stipriai - gali viską atiduoti, kad tik partneris jaustųsi laimingas. Liūtams meilė trenkia kaip žaibas, tačiau net ir jis neišmuša blaivaus proto. Paskaityk, kaip myli tavo Zodiako ženklas!

Sekso pozos: 3 karšti variantai šuniuko paįvairinimui

COSMO jau ne kartą savo skaitytojų klausė, kurios sekso pozos - pačios mėgstamiausios. Ir kiekvieną kartą populiariausių trejetuke atsidurdavo „šuniuko“ poza - tiek vyrų, tiek moterų tarpe!

Vyrai atvirai: šie dalykai santykiuose labiausiai erzina

Yra dalykų, kurių vyrai niekada nesupras. Pavyzdžiui, kaip spintoje gali netilpti drabužiai, o apsirengti vis tiek nėra ką. Arba kas po velniais negerai su tuo nenuleistu tualeto dangčiu?!

90% vyrų slapta svajoja būtent apie tai (2)

Nieko blogo slapta fantazuoti apie pačius erotiškiausius dalykus. Net ir tuos, kurių galbūt realybėje niekada neišdrįstum išbandyti! O ar kada nors pagalvojai, apie ką slapta fantazuoja tavo antroji pusė? Mes atsakymą turime, tik... Jis ne kiekvienai bus malonus.

Kaip elgtųsi vyrai, sužinoję apie žmonos neištikimybę (1)

Ką daryti, jei sužinojai, kad partneris tave išdavė? Dauguma mūsų atkerta griežtai - jokių atleidimų! Tačiau kuomet tai iš tiesų nutinka, viską nubraukti ne taip jau paprasta. O kaip tokioje situacijose elgtųsi vyrai? Mokslininkai turi gerų žinių neištikimosioms - dauguma vyrų būtų linkę atleisti.

Pasimatymų taisyklės, kai tau virš 25

Vienas dalykas - jaunatviški pasimatymai paauglystėje ir visai kas kita, kai jau esi brandi asmenybė, nenorinti gaišti laiko su pirmu pasitaikiusi. Galbūt kas nors paklaus: „O ką keičia metai?“ Iš tiesų daug ką - visų pirma, požiūrį į save ir į žmogų, kurį nori matyti šalia savęs.

Blogiausios frazės, kurias gali išgirsti po sekso

Kartais pats seksas gali būti net ir labai neblogas, tik po jo neapgalvotai leptelėta frazė akimirksniu išvaiko visą romantikos žavesį. Mūsų merginos dalinasi savo patirtimi - juokinga, graudu ir... Bent jau mums pažįstama!

Šie Zodiako ženklai niekada nepamirš savo pirmosios tikros meilės

Kai kurie Zodiako ženklai galbūt ir neatrodo labai sentimentalūs, tačiau jie - ištikimi savo jausmams ir žmonėms, kuriuos įsileido į savo gyvenimą. Štai tie trys ištikimiausieji, kurie niekuomet nepamirš savo pirmosios tikros meilės, nepaisydami to, kaip santykiai pasibaigė.

Intymios vyrų išpažintys: gėdingi pirmojo karto siurprizai (1)

Pirmieji kartai ne visada būna sėkmingi ir mūsų vyrukų istorijos - gyvas to įrodymas!

Nepatikėsi, apie ką fantazuoja vyrai, mylėdamiesi su tavimi

Žurnalas „Womans Health“ atliko įdomų tyrimą: beveik 2000 vyrų klausinėjo apie jų seksualinį gyvenimą, norėdami išsiaiškinti pačius įvairiausius niuansus, pavyzdžiui, apie ką vyrai fantazuoja mylėdamiesi su savo partnerėmis.